Trening na ABS w 7 minut – Video

video na abs i brzuch

Trening na ABS w 7 minut – Video. Wszyscy mamy świadomość tego, że aktywność fizyczna jest niezbędnym elementem zdrowia i dobrego samopoczucia, jednak warunki życia i pracy człowieka sprawiają, że nikt na to nie ma czasu.

Te powszechne zjawisko szczególnie jest widoczne u ludzi aktywnych zawodowo, którzy w pracy spędzają większość czasu skupiając swoją energię na karierze zawodowej. Mam, które mówią, że nie mają czasu, bo wychowują dzieci i ludzi leniwych, którym się nie chce. Rekomendacje Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) dotyczące aktywności fizycznej  dla osób w wieku 18-64 lata zalecają min. 150 minut tygodniowo umiarkowanej aerobowej aktywności fizycznej lub min. 75 minut  aktywności w domu lub na siłowni o dużej intensywności, aktywność do 300 minut w tygodniu daje dodatkowe korzyści zdrowotne.

Zwiększenie aktywności fizycznej pozazawodowej w postaci uprawiania sportów lub innych prac fizycznych niestety nie jest jeszcze należycie rozpowszechnione. W następstwie tego dochodzi do nadmiernego dodatniego bilansu energetycznego oraz otyłości, która stanowi nie tylko problem zdrowotny, lecz przede wszystkim społeczny. Sprzyja bowiem rozwojowi różnych stanów chorobo- wych, takich, jak: cukrzyca, choroba niedokrwienna serca, nadciśnienie tętnicze.

Kliknij tutaj po taki trening i trenuj Bezpiecznie.

Niestety, ale każdy też myśli, że jak pojeździ 1h na rowerze, to spali 1000 kalorii. Prawda jest taka, że tylko 220 kcal i to w odpowiednim tempie. Jazda na rowerze to rewelacyjny sposób na poprawieni kondycji, ale na spalenie kg to już inny temat. Jeśli miałabym wybierać miedzy siedzeniem na kanapie, a jazdą na rowerze to oczywiście wybrałabym rower, ale dodałabym do tego jeszcze trening siłowy w domu.
Trening ten zrób sobie na czczo. 

1.Wyskoki do tyłu.– Zrób  pozycje deski.

– Z tej pozycji wyskocz do przodu i tyłu mając plecy proste.

– Nie podnosząc dłoni, przeskocz obie stopy z powrotem do pozycji wyjściowej.

– Zrób 20 powtórzeń

2. Brzuszek na macie

– Połóż się na plecach z wyciągniętymi nogami, rękami za głową i łokciami otwartymi na boki.

– Zaangażuj swój kręgosłup, aby usiąść prosto.

– Następnie przekręć w prawo i wyciągnij lewą rękę na zewnątrz prawego kolana.

– Wróć do środka i opuść z powrotem do pozycji wyjściowej.

– Usiądź prosto i przekręć w lewo, wyciągając prawą rękę na zewnątrz lewego kolana.

– Wróć do środka i opuść na ziemię, aby wykonać jedno powtórzenie.

 

3. Podskoki do góry

– Stań ze stopami na szerokość bioder i rękami splecionymi na wysokości klatki piersiowej.

– Zegnij kolana, aby usiąść z powrotem w przysiadach, z udami równolegle do ziemi.

– Z tej pozycji eksploduj w skoku, gdy podciągasz kolana w kierunku łokci.

– Wyląduj na palcach z ugiętymi kolanami i wstań, aby wykonać 20  skoków.

 

Trening na brzuszek jest bardzo prosty i dużo daje nam na wzmocnienie kręgosłupa. Jeśli masz problemu ze stawami, jesteś po jakim zabiegu kolan lub masz bóle w kręgosłupie, trening musi być ustalony indywidualnie, aby nie pogorszyć stanu zdrowia.

Kliknij tutaj po taki trening i trenuj Bezpiecznie.

Piśmiennictwo
  1. Globalna Strategia WHO dotycząca żywienia, aktywności fizycznej i zdrowia (Global Strategy on Diet, Physical Activity and Health) (2004). Strategia przyjęta na 57. Światowym Zgromadzeniu Zdrowia (22.05.2004).

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk