Trening dla Mam – Porady i Wskazówki

brzuch w ciąży

Trening dla Mam – Porady i Wskazówki. Rozstępy, obwisła skóra i duży brzuch – ciało kobiety po porodzie nie wygląda tak poetycko, jak mogłoby to opisać w książkach. W rzeczywistości ciała mam reprezentują niesamowity akt wprowadzenia nowego życia na ten świat. Wszystkie te trudności i ból nie mają już znaczenia, gdy widzą twarz noworodka.

Podziwiam wszystkie matki za ich poświęcenie dla swoich dzieci. Czuję potrzebę podzielenia się z tobą historią, która na pewno cię zmotywuje do działania.

Wiele mam zgłasza się do mnie o porady związanie z rozstępami i obwisłą skórą po porodzie..co zrobić aby się wchłonęła, jak zgubić brzuch i.t.d. Musicie pamiętać, że to jest proces przed porodem jaki i po i wszystko zależy od tego jak o siebie zadbasz, czy ćwiczyłaś przed porodem i w trakcie porodu.

Problem jaki ja zauważam to jest taki, że jak się dowiesz, że jesteś w ciąży od razu stajesz się „księżniczką”, która nic nie może i trzeba ją głaskać, dmuchać i buchać, chuchać przez 9 miesięcy…Naprawdę!! Przecież  jak masz pozwolenie od lekarza zielone światło to dlaczego masz z dupą siedzieć na kanapie i jeść wszystkie rzeczy, bo ty jesteś w ciąży?? Przecież możesz być aktywna przez 8 miesięcy i nie mieć obwisłej skóry po ciąży.

To ty jesteś winna tego, że wyglądasz okropnie po urodzeniu dziecka, bo lepiej przeleżeć na kanapie całe 9 miesięcy niż zadbać o siebie w trakcie. Dlatego wzięłam dzisiaj napisze tobie mity dotyczące treningu w ciąży. Te porady na pewno ci się przydadzą i możesz ruszać z treningiem.

1.Nie ćwiczymy w ciąży brzucha

Nie ćwicz mięśni prostych brzucha, bo może to zwiększyć ryzyko rozejścia kresy białej.

2.Nie podnoś rąk do góry w trakcie treningu.

Uniesienie rąk powyżej poziomu barków powoduje podniesienie tętna, ale trudno zakładać, że za każdym razem jak podniesiesz ręce zemdlejesz ze zmęczenia. Musisz mieć dobrany odpowiednio dobrany trening aby sprawdzić i dopasować tętno. Ja to robię indywidualnie z każdą panią z którą współpracuję.Ty jeż możesz się do mnie zgłosić klikając tutaj.

3.Wzmacniamy mięśnie dna miednicy – kegla.

W czasie ciąży trzeba zwrócić szczególną uwagę na rozluźnianie dna miednicy, koordynację ćwiczeń z oddechem i prawidłowe wykonywanie codziennych czynności. Zapraszam na takie treningi do mnie Skype w domu. Kliknij tutaj po taki trening.

4.Ćwicz przed ciążą i w trakcie ciąży.

Ćwiczenia przed i po dają wielkie możliwości, wzmacniają  kręgosłup, ujędrniają skórę i nie masz dużego brzucha po urodzeniu. Nie bój się ćwiczyć w trakcie ciąży, ale ćwicz z osobą odpowiedzialną i z papierami. W czasie ciąży trzeba zwrócić szczególną uwagę na rozluźnianie dna miednicy, koordynację ćwiczeń z oddechem i prawidłowe wykonywanie codziennych czynności.

5.Ćwiczenia w ciąży powodują ryzyko poronienia

Jest wręcz przeciwnie. Jeżeli twoja ciąża rozwija się prawidłowo i nie nasz żadnych przeciwwskazań do ćwiczeń, to dobrze dobrana aktywność fizyczna jest dla ciebie całkowicie bezpieczna. Badania pokazują nawet, że umiarkowana aktywność fizyczna w ciąży zmniejsza ryzyko porodu przedwczesnego.

Mam nadzieję, że udało mi się rozwiać kilka twoich uwag, a moich spostrzeżeń  A może ty masz jakieś pytania do mnie? Bardzo chętnie podyskutuję, bo trening w ciąży to jeden z waszych ulubionych tematów, które do mnie piszecie.

 

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk