Trening 1000 kalorii – jak spalić 1000 kalorii w jeden dzień?

TRENING HIT - 1000 kalorii w 10 minut

Trening 1000 kalorii – jak spalić 1000 kalorii w jeden dzień? Jeśli jesteś entuzjastą fitness lub chcesz szybko zrzucić kilogramy, musiałaś natknąć się na słynny trening 1000-kalorii w jeden dzień. Jest to intensywna rutyna ćwiczeń, która zakłada spalenie 1000 kalorii w ciągu 2 godzin.

Ale tak jak memy na Instagram vs. Rzeczywistość, rzeczywista liczba spalonych kalorii jest zupełnie inna niż instagramie czy fb Ponadto próba spalenia tak wielu kalorii może narazić cię na zranienie i przybieranie na wadze, a nie utratę.

Dlatego musisz zaplanować taki trening, aby jak najlepiej go wykorzystać. Oto, co powinnaś wiedzieć, aby spalić 1000 kalorii dziennie i są najlepsze ćwiczenia, które pomogą Ci to zrobić.

Ale czy można bezpiecznie stracić 1000 kalorii dziennie? Dowiedzmy Się!

Zależy to od rodzaju wykonywanego ćwiczenia, od spożywanej żywności i od odpowiedniego odpoczynku. Zalecam również rozpoczęcie takiego treningu 1000 kalorii tylko po konsultacji z trenerem fitness i dietetykiem. Jeśli nie jesteś jeszcze w stanie rozpocząć spalania 1000 kalorii, unikaj tego. Jeśli tak, działaj!

Oto, o czym musisz pamiętać przed rozpoczęciem.

Spalanie 1000 kalorii na godzinę to spełnienie marzeń. A może zbyt piękne, aby mogło być prawdziwe! Intensywne podnoszenie ciężarów lub ćwiczeń kardio przez godzinę każdego dnia może potroić twój głód, a skończy się konsumowaniem większej ilości jedzenia, co doprowadzi do zwiększenia masy ciała. Dlatego musisz być przygotowana na to, w co się pakujesz.

Oto lista kontrolna treningu 1000-kalorii, o której powinnaś pamiętać przed rozpoczęciem ćwiczeń.

1.Intensywność. Trening o wysokiej intensywności ma większy wpływ na spalanie większej liczby kalorii w krótkim czasie. Treningi o umiarkowanej lub niskiej intensywności spalają mniej kalorii.

Rozważ  bieganie. Podczas 20-minutowej sesji biegu spalisz więcej kalorii niż gdybyś chodziła przez ten sam czas. Jednak musisz także cieszyć się sesją treningową i móc ją kontynuować dalej. Jeśli wykonasz trening o wysokiej intensywności, którego nie możesz kontynuować dłużej niż jeden dzień, nie będzie to służyć celowi.

2.Odpoczynek Każda forma ćwiczeń – Zumba, pływanie, sprint lub trening siłowy – wymaga odpoczynku, nawet jeśli trwa 10 sekund. Kiedy odpoczywasz między ćwiczeniami, oznacza to, że nie ćwiczysz przez całe 60 minut, prawda? Jeśli chcesz spalić 1000 kalorii, musisz ćwiczyć przez co najmniej 90 minut.

3.Płeć To poważna nierówność w projektowaniu! Mężczyźni są zazwyczaj bardziej umięśnieni niż kobiety i mają tendencję do szybkiego spalania większej ilości kalorii. Dzieje się tak, ponieważ mięśnie znajdują się w wielu mitochondriach – organellach komórkowych, które pomagają przekształcić glukozę w użyteczną energię.

4.Genetyka. Jeśli jesteś pobłogosławiona dobrymi genami, prawdopodobnie nie musisz długo ćwiczyć, aby spalić 1000 kalorii. Mówiąc dokładniej, czy zauważyłaś, jak ktoś może zgubić kg w dwa tygodnie, podczas gdy Ty walczysz o utratę cala tłuszczu nawet po czterech tygodniach? Spalanie 1000 kalorii dziennie może być dla ciebie trochę trudne, ale nie poddawaj się.

5.Aktualna waga Obecna waga i skład ciała mają znaczenie, jeśli chodzi o utratę wagi i spalanie kalorii. Skład ciała to ilość tłuszczu, mięśni, kości i wody, które masz w swoim ciele. Możesz ważyć 80 kg i być umięśniona. Jeśli jesteś umięśniona, będziesz miała tendencję do spalania większej ilości kalorii w krótkim czasie, ale nie wtedy, gdy twój procent tkanki tłuszczowej jest wyższy.

6.Wiek. Starzenie się jest procesem naukowym, a ponieważ twoje DNA ulega zmianom, twoje ciało musi wykazywać oznaki starzenia się. Jednym z objawów jest niezdolność do utraty wagi i szybkiego budowania mięśni. Dlatego, wraz z wiekiem, trudno jest pozbyć się tego  brzucha, którego nie było nawet wtedy, gdy byliśmy młodsi. Również budowanie mięśni lub ujędrnianie ciała wymaga podwójnego wysiłku i czasu.

Mając na uwadze te czynniki, wykonaj następujące ćwiczenia, aby spalić 1000 kalorii w 90-120 minut.

Trening interwałowy lub High-Intensity to forma beztlenowa cardio. Wykonasz ćwiczenie o wysokiej intensywności przez krótki okres, a następnie odpocznij przez kilka sekund. Powtarzaj.

HIIT pomaga Ci spalać kalorie długo po tym, jak opuścisz salę gimnastyczną i dlatego jest to tak efektywne ćwiczenie. Poniżej znajduje się lista kilku ćwiczeń HIIT, które możesz wykonać. Jeśli jednak chcesz poznać nasze 15 najlepszych typów treningu, kliknij tutaj i napisz do mnie. Tak cwiczymy z dziewczynami i tak one gubią kilogramy w szybkim czasie.

Jazda na rowerze z prędkością 15 mph przez 90-120 minut z 2-minutowymi przerwami pomoże Ci spalić około 1000 kalorii. Możesz także zwiększyć opór i uzyskać bardziej intensywny trening nóg, który pomoże zrzucić tłuszcz z łydek i ud i wzmocnić je.

Bieganie z prędkością 6 mph przez godzinę może pomóc spalić około 700-800 kalorii. Jeśli jednak zmieszacie go ze sprintami 10 sekund na 13-14 mph, będziecie mogli spalić około 1000 kalorii w ciągu godziny. Biegnij w różnych kierunkach i na pochyłości, aby szybciej spalić kalorie.

Pływanie to wspaniałe ćwiczenie całego ciała. Działa na prawie każdy mięsień i dlatego jest bardzo wyczerpujący. Możesz jednak spalić 1000 kalorii w około 90–120 minut z 1-minutowym odpoczynkiem po każdych 10 okrążeniach. Ćwicz różne uderzenia, aby poprawić swoje umiejętności pływania, a zimą zrzucisz funty jak liście drzew!

Zgłoś się do swojej metamorfozy kliknij tutaj i działaj.

Dokonuj lepszych wyborów, jedz mało i często, ćwicz codziennie. Pomyśl „czy to jest wymówka lub powód”, rób notatki… monitoruj je. Zrozum swoje ciało!

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk