Suplementy w diecie

Suplementy w diecie -Sięgasz po witaminowe suplementy diety? Uwaga, mogą być groźne dla zdrowia – twierdzą naukowcy. Niewłaściwe informacje na etykietach i brak wiedzy na temat witamin, może prowadzić do ich przedawkowania.

Dowiedz się  jak BCAA, olej z ryb, białko serwatki, glutaminy i B-kompleks może pomóc zwiększyć wydajność systemu immunologicznego na siłowni. Nie jestem ekspertem zawodowym lub medycznym. Mogę jedynie dzielić się z Tobą moją wiedzą i osobistym doświadczeniem z suplementacji.

Istnieją tysiące suplementów dostępnych obecnie na rynku. Każdy człowiek ma inne potrzeby i cele, więc nie ma nikogo z idealnym połączeniem suplementów. Jak zapewne wiesz, że byłoby najlepiej, aby uzyskać sukces musisz dobrze mieć zbilansowaną dietę. Jednak, z różnych powodów, od braku wiedzy na temat prawidłowego odżywiania, dla osób trenujących intensywnie do sportu lub rekreacji, wielu z nas może potrzebować kilka dodatków, aby pomóc utrzymać nasz układ odpornościowy lub zwiększenia wyników sportowych.

Olej rybny, izolat białka serwatki, BCAA, glutamina, B kompleks 100, i od czasu do czasu i termogeniczny spalacz tłuszczu suplement to moja suplementacja  przed treningiem.

suplementy w diecie

 

Mój Podział Suplementów w diecie:

 

Olej z ryb – Według American Heart Association (AHA), badania kliniczne wykazały, że omega-3 skutecznie zmniejsza  występowanie chorób sercowo-naczyniowych. Olej z ryb jest doskonałym źródłem omega-3.Również obniża poziom LDL (złego cholesterolu) i zwiększa poziom dobrego cholesterolu (HDL). Piję tran dla ogólnego zdrowia serca, ale również lubię zjeść przyzwoitą ilość ryb.

Białko – piję białka serwatki przed i po treningu ma to szybkie wchłanianie i czystość ( izolaty zawierają 90% lub więcej białka i bardzo niewiele tłuszczu i laktozy).

Innym typem białka do rozważenia jest kazeina. Jest on powolny w  trawieniu białek i trwa kilka godzin w strawieniu. Kazeina jest doskonałym rozwiązaniem w zamienniku  posiłku, najlepsze tuż przed snem, kiedy organizm jest 7-8 godzin bez posiłku.

BCAA – aminokwasy o rozgałęzionych łańcuchach może pomóc zwiększyć długość treningu i pomóc ograniczyć zmęczenie mięśni wywołanej wysiłkiem. Badania wykazały, że z grupy diety uzupełniające zwiększenia retencji mięśni BCAA zwiększyły  spalanie tłuszczu.

Glutamina – Podczas intensywnego treningu, poziom glutaminy twojego organizmu staje się znacznie uszczuplone. Może to prowadzić do zmniejszenia wytrzymałości i odzysku. Suplementacjia glutaminy może pomóc metabolizmu tkanki tłuszczowej przy jednoczesnym wspieraniu wzrostu mięśni.

B Complex 100 – Jedno słowo – energia. Witaminy z grupy B pomagają organizmowi ściągania energii z substancji odżywczych  i pomóc doładować tlenu do tkanki mięśniowej.

Spożywam B Complex 100, ponieważ dostarcza 100 mg witaminy B. Jest to świetny sposób, aby dostać zastrzyk energii.

Przy okazji:

Termogeniki – Zwykle jestem dość niezdecydowana rekomendowaniem termogenicznych spalania tłuszczu , z wielu powodów. Głównym  powodem jest to, że niektórzy  ludzie czują się bardzo zle po spożyciu  termogenicznych tabletek . Termogeniki działają poprzez zwiększanie temperatury ciała i metabolizmu, co powoduje wzrost energii,  koncentracji często nawet podwyższony poziom nastroju. Działa również jako tłumiennik apetytu. Powinny być brane cyklicznie – nie więcej niż 6 tygodni ciągłego stosowania, aby nie wypalić nadnercza. Jeśli jesteś nowy z  termogenikami ,  weź  jedna tabletkę  na czczo i nie spożywaj dodatkowych środków pobudzających , podczas gdy termogennik jest nadal w systemie. Ja zazwyczaj biorę termogeniki w dni, które wiem, że mam ciężki trening i mam mało energii.

Suplementy przed treningiem – w dni kiedy wiem, że mam trening, szczególnie ciężki  (zazwyczaj nogi i plecy), biorę suplement przed treningiem, aby dać mi dodatkowy impuls .Obecnie na rynku jest tak wiele suplementów, które możesz zażywać.

Podaj mi swój email, abym mogła informować Cię o nowościach na blogu :)


Email :
Imię :

 

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk