Sprawdzony Koktajl Przeciwzapalny – Stawy – Nogi – Kręgosłup

Olej kokosowy na stawy i kolana

Sprawdzony Koktajl Przeciwzapalny – Stawy – Nogi – Kręgosłup. Zarówno starzy, jak i młodzi ludzie mogą cierpieć na bóle stawów kolan, nóg, kostek lub pleców.  Ogólnie rzecz biorąc, jego przyczyną jest związana z wiekiem utrata chrząstki kostnej u seniorów, podczas gdy u młodych ludzi jest często wynikiem fizycznej nieaktywności i siedzącego trybu życia.

Według najnowszych badań 30% dorosłych cierpi na bóle stawów, które mogą być spowodowane przez liczne choroby, w tym dnę moczanową, szczepy, zapalenie kości i stawów, zapalenie kaletki, reumatoidalne zapalenie stawów, skręcenia i urazy.

Większość z nich zostaje wyleczona w okresie od dwóch tygodni do 3 miesięcy, ale ból, który wywołują, poważnie wpływa na codzienne życie danej osoby. Ból w nogach jest zwykle wynikiem zużycia, czyli wyczerpania mięśni lub uszkodzenia stawu w wyniku rozerwania więzadła, kości, mięśni, ścięgien i innych miękkich tkanek. Bóle nóg mogą być również spowodowane słabym krążeniem.

Następujący koktajl przeciwzapalny będzie skutecznie leczyć ból stawów, ale pamiętaj aby dodać też aktywność trening w domu. 

Składniki:

1 mały korzeń imbiru
2 łodygi selera
1 cytryna
½ łyżeczki oleju kokosowego
2 szklanki ananasa pokrojonego
2 gruszki
szczypta kurkumy
1 pomarańcza
szczypta czarnego pieprzu

Instrukcje:

Obież imbir, pomarańczę, cytrynę i selera łodygi, pokrój gruszki i ananasy. Następnie zmiksuj wszystkie składniki na dużej prędkości. Możesz go od razu wypić. Można go przechowywać w lodówce przez maksymalnie 3-5 dni. Upewnij się, że używasz wyciskarkę zamiast sokowirówki, ponieważ nie będzie filtrował błonnika pokarmowego jako odpad.

W rzeczywistości, wysoka zawartość błonnika w tym koktajlu obniża poziom białka C-reaktywnego (CRP) we krwi, wskaźnik stanu zapalnego, który powoduje choroby takie jak cukrzyca, choroby serca i reumatoidalne zapalenie stawów.

Korzyści zdrowotne

Pomarańcz
Bóle nóg często mogą być spowodowane niedoborem potasu i wapnia. Organizm potrzebuje dużych ilości witaminy C, aby zachować zdrowie stawów i zwalczać stany zapalne, szczególnie w przypadku choroby zwyrodnieniowej stawów.
Kurkuma
Journal of Alternative Complementary Medicine opublikował badanie w 2009 roku, które wykazało, że kurkuma jest najsilniejszym lekiem przeciwzapalnym. Łagodzi ból kolana i wzmacnia jego funkcję. Wykazano, że jest on skuteczniejszy niż ibuprofen w przypadku choroby zwyrodnieniowej stawów.
Badanie przeprowadzone w 2006 roku wykazało, że jego aktywny składnik, kurkumina, leczy ból i łagodzi stan zapalny stawów.
Gruszka
Gruszki są wyjątkowo bogate w witaminę C i łagodzą objawy zapalenia stawów i reumatoidalnego zapalenia stawów (RZS).
Ananas
Ananasy mają wysoką zawartość bromelainy, która leczy ból stawów i łagodzi objawy zapalenia stawów. Bromelaina ma również więcej enzymów niż większość niesteroidowych leków przeciwzapalnych.
Cytrynowy
Pomimo wysokiej zawartości witaminy C, cytryny są również bogate w witaminę E, z których oba są silnymi antyoksydantami niezbędnymi do prawidłowego funkcjonowania organizmu, ponieważ zapobiegają uszkodzeniu komórek przez wolne rodniki i wyzwalają uwalnianie kolagenu i tkanki łącznej.
Imbir
Jego aktywny składnik, gingerol, zmniejsza prostaglandyny, które są związkami lipidowymi, które są przyczyną bólu stawów.
Seler
Seler jest niezwykle bogaty w witaminę K, której niedobór prowadzi do mineralizacji kości i nieprawidłowej chrząstki oraz powoduje OA w dłoniach i kolanach.

Regularne spożywanie tego smoothie złagodzi bóle stawów i zapewni lepsze efekty niż większość leków przeciwzapalnych, które znajdziesz w aptekach na rynku.

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk