Śniadaniowy zabójca cukrzycy i cholesterolu – Przepis

Przepis na udrożnienie żył w organizmie

Śniadaniowy zabójca cukrzycy i cholesterolu – Przepis. Śniadanie jest najważniejszym posiłkiem dnia. Śniadanie zaczyna metabolizm i pomaga spalić kalorie w ciągu dnia. Śniadanie zapewnia także energię potrzebną do robienia rzeczy i pomaga skupić się w ciągu dnia. Wiele badań mów, że śniadanie z lepszą koncentracją i pamięcią, dobrym zdrowiem, niższym poziomem LDL cholesterol znany również jako zły cholesterol i mniejsze szanse rozwoju choroby serca i cukrzycy i przybierania na wadze.

W rzeczywistości okazuje się, że osoby spożywające śniadanie regularnie są zdrowsze i szczuplejsze w porównaniu do osób, które opuszczają śniadanie. Wiele osób opuszcza ten posiłek i zastępuje go kawą. Powinnaś jednak wiedzieć, że przez to możesz zwiększyć głód i zaburzyć funkcjonowanie organizmu.

Jednak nie oznacza to, że możesz jeść wszystko, ważne jest, abyś miał zdrowe śniadanie. Połączenie tych zdrowych składników może pomóc spalić kalorie, wyeliminować tłuszcz z brzucha, regulować poziom cholesterolu i cukru we krwi.

Aby przygotować idealne śniadanie, będziesz potrzebowała nasion chia i płatki owsiane. Oba te składniki są szczególnie przydatne dla osób, które mają wyżej wspomniane problemy zdrowotne.

Korzyści z płatków owsianych i chia
Owsianka – Płatki owsiane mają beta-glukan. Beta-glukan w rzeczywistości jest rozpuszczalnym błonnikiem, który może zmniejszyć zły cholesterol. Dodatkowo regularne spożywanie płatków owsianych może poprawić stan układu krążenia.

Owies ma tiaminę, mangan, selen, fosfor, żelazo, magnez i cynk. W rzeczywistości jedna filiżanka gotowanej owsianki zawiera około 150 kalorii, 6 g białka i 4 g błonnika.

Nasiona Chia
Nasiona chia są bogate w kwasy tłuszczowe omega-6 i omega-3. Te nasiona mają silne właściwości przeciwzapalne i przeciwutleniające i są korzystne w układzie sercowo-naczyniowym.

W rzeczywistości jedna porcja nasion chia zawiera około 30 procent manganu, 18 procent wapnia, małe ilości miedzi i potasu i 27 procent fosforu. Według wielu badań nasiona chia mogą pomóc w leczeniu zapalenia stawów.

Przepis na idealne, zdrowe śniadanie

Niezbędne składniki

Nasiona Chia – 4 łyżki.
Platki Owsiane – 1 miarka (240 ml)
Szczypta soli
Woda – 2 filiżanki
Cynamon – 1 łyżeczka.
Miód – 2 łyżki

Jak to przygotować
Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to wziąć naczynie dodać wodę i cynamon. Gdy woda zacznie wrzeć, musisz obniżyć ciepło. Następnie dodaj płatki owsiane do innych składników i pozostaw je na około 5 minut.

Usuń garnek z ognia, przykryj go i odłóż na bok na 5 minut. Po tym czasie musisz dobrze się wymieszać. Dodaj sól, miód i nasiona chia i zamieszaj ponownie.

Gdy wszystko to zrobisz, twoje śniadanie będzie gotowe do spożycia. Ciesz się zdrowym śniadaniem i jego niesamowitymi zaletami.

Jeśli uznasz ten artykuł za przydatny, udostępnij go znajomym i rodzinie.

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk