Sekrety fitness dla kobiet powyżej 40 lat

TRENING SIŁOWY I TWÓJ WIEK

Sekrety fitness dla kobiet powyżej 40 lat. Jako kobieta po 40 – stce rozumiem i doceniam wyzwania, z jakimi borykają się inni w mojej grupie wiekowej. Nasze linie talii chcą się rozwijać, nawet gdy ćwiczymy i uważamy na nasze odżywianie.

Co ma zrobić kobieta? Niestety nie ma „magicznej formuły”, ale jest nadzieja.

Chociaż nie jest możliwe „zredukowanie w punkt”, co oznacza utratę tłuszczu z określonych obszarów docelowych (o ile nie skorzystasz z drogich procedur chirurgicznych), możesz wykonywać ćwiczenia, które pomogą w dokręceniu tych problemów. Następnie, jeśli stracisz tkankę tłuszczową, wpłynie to również na obszary problemowe, dając pożądany wygląd.

Uważam, że wiele kobiet po czterdziestce doświadcza przybrania na wadze w ich środkach, w szczególności; ich brzuszki i tyły, co powoduje grubszą talię i szersze biodra. Oto kilka „SEKRETÓW”, które można wykorzystać. Obiecuję, że poczujesz się lepiej niż  w latach trzydziestych.

ODSTAW BIEŻNIĘ!

Tak, dobrze to przeczytałaś. Jeśli tylko ćwiczysz na bieżni (lub jakiejkolwiek maszynie cardio) to długie, powolne, monotonne sesje! Sprzedaj swoją bieżnię i zrób miejsce w swoim domu i życiu, aby uzyskać naprawdę skuteczne spalanie tłuszczu. I nie musisz wydawać dużo pieniędzy!

Twoje ciało jest wszystkim, czego potrzebujesz. Tak ćwiczę ze swoimi paniami.

Kluczem do sukcesu jest zastąpienie długich prostych ćwiczeń kardio krótkimi interwałami treningowymi o wysokiej intensywności. Można to osiągnąć dzięki kilku prostym ćwiczeniom, takim jak skoki z przysiadu, stacjonarny sprint, wykroki. Oto przykład, w jaki sposób możesz dodać zestaw ćwiczeń spalających tłuszcz do swojego dnia, poświęcając bardzo mało czasu i miejsca.

Zacznij od 20 sekund wyskoków do góry, a następnie wykonaj 10-sekundowy czas regeneracji. Spróbuj powtórzyć ten cykl przez 5 minut. Teraz możesz odpocząć nawet na minutę.

Kiedy twoje ciało się dostosowuje, a twój poziom sprawności wzrasta, dodaj cykle, aż będziesz mogła zrobić kolejne 5 minut. Spalisz tonę kalorii w 10 minut w tym tempie. Pamiętaj, to nie jest wolne, łatwe tempo. Próbujesz trenować na wysokim poziomie intensywności, więc powinieneś ciężko oddychać, a twoje tętno powinno być na górze.

Z pozycji przysiadu, potężnie przeskocz do pełnego wyskoku w górę, podnieś ramiona nad głową/ Zwolnij, gdy stopy dotkną ziemi, powracając do pozycji przysiadu Zmodyfikuj, silnie sięgając do sufitu, nie pozwalając stopom opuścić ziemi. Możesz także dostosować głębokość przysiadu. Głębsze przysiady  są bardziej efektywne.

Reżim treningowy.

Aby utracić tkankę tłuszczową, każda kobieta MUSI dodać trening siłowy do swojego reżimu treningowego. Twoim celem jest dodanie mięśni do twojego ciała. Mięśnie to aktywna, spalająca kalorie tkanka, która pomaga utrzymać metabolizm w zdrowiu. Powodem, dla którego wiele kobiet w tej grupie wiekowej przybiera na wadze podczas spożywania takiej samej ilości pożywienia, jest to, że straciły one niewielką masę mięśniową dzięki bardziej osiadłemu trybowi życia.

Błędem jest to, że nasz metabolizm zwalnia wraz z wiekiem, co prowadzi do nieuniknionego „rozprzestrzeniania się w średnim wieku”, gdy zyskujemy tłuszcz. Dodając ćwiczenia budowania mięśni 3-4 razy w tygodniu, utrzymasz mięśnie, które miałeś w latach dwudziestych i trzydziestych. W rzeczywistości, jeśli ciężko pracujesz, możesz nawet zbudować trochę więcej.

Nie oznacza to, że musisz dołączyć do siłowni lub kupić drogi sprzęt. Nie oznacza to również, że nabędziesz masy mięśniowej lub wyglądasz męsko, co jest kolejnym błędem. Kobiece ciało po prostu nie jest do tego zdolne, o ile nie ćwiczysz specjalnie z myślą o tym celu. Używanie ciężaru ciała jako odporności jest często wystarczającą wagą, a osiągniesz piękną kobiecą sylwetkę.

Oto lista KORZYŚCI, które otrzymasz z treningu siłowego:

1.Spalisz więcej tłuszczu niż samotnie wykonując cardio
2.Zmienisz kształt swojego ciała
3.Poprawisz swój metabolizm, zatrzymując lub budując więcej mięśni
4.Zwiększysz siłę, stając się bardziej funkcjonalnym
5.Zbudujesz mocne kości i zwalczysz osteoporozę
6.Poprawisz stabilność stawów i zmniejszysz ryzyko obrażeń

RZECZYWISTOŚĆ DIETY

Obniżenie nadmiernej ilości kalorii spowoduje spowolnienie metabolizmu. Ostatecznie prowadzi to do zwiększenia ilości tkanki tłuszczowej, a dla większości kobiet – do cyklu obrotowego. To sprawi, że będziesz nieszczęśliwa i niezdrowa. Upewniając się, że Twoja dieta jest zbilansowana.

Moje wskazówki dotyczące żywienia w TOP 3 są następujące: 

Zjedz 5-6 małych posiłków dziennie. Gwarantuje to, że nigdy nie będziesz zbyt głodna i przejedzona. Twoje ciało wie, że nadchodzi stały dopływ jedzenia. Pomoże to zwiększyć twój metabolizm, który pomaga spalić tkankę tłuszczową.
Dołącz białko do każdego posiłku. Pomoże to ustabilizować poziom cukru we krwi i pomoże kontrolować apetyt.
Obniż spożycie skrobiowych węglowodanów i zjedz więcej dobrych węglowodanów. Unikaj rafinowanego cukru.  Jedz  warzywa! Z umiarem chleba i makaronów. Nigdy nie pij kalorii. Dlatego trzymaj się z daleka od napoju gazowanego i wybieraj całe owoce na sok owocowy.

Kobiety po czterdziestce nie powinny wyglądać i czuć się staro. Nie zadowalaj się starymi stereotypami.
Możesz poczuć się energetyzowaną i sprawną kobitką wykonując proste ćwiczenia, które możesz wykonywać w zaciszu własnego domu. Bicie serca, trudne treningi znacznie się różnią od twoich problemów.

Możesz zgłosić się do mnie po więcej motywacji na treningach online KLIKNIJ TUTAJ.

Twój Trener https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk