Różne rodzaje Treningów – Tonowanie i Budowanie mięśni

mięśnie i jak zgubić tłuszcz

Różne rodzaje Treningów – Tonowanie i Budowanie mięśni. Wszyscy zawsze mówią o tonowaniu ciała, ale co to tak naprawdę znaczy? W jaki sposób można odróżnić napięcie mięśniowe od masy mięśniowej i jakie są różne rodzaje treningów, które sprawią, że będziesz stonowany bez dużych rozmiarów?

W tym wpisie na blogu wyjaśnię różnicę między tonowaniem, a budowaniem mięśni z obciążeniem.

CO JEST Tonowanie?

Tonowanie ciała to bardzo popularne cele w fitness. Ale nie ma odpowiedniej definicji. Mój pomysł na tonowanie ciała, może być zupełnie inny niż twój. Twój przyjaciel może pomyśleć, że wyglądasz zbyt muskularnie i masywnie, ale ty możesz myśleć, że wygląda niesamowicie. To całkowicie w porządku, ale może powodować zamieszanie!

Spróbuję więc przedstawić ogólne wyjaśnienie.

Zazwyczaj, gdy ludzie mówią, że chcą stonowanego ciała, chcą mieć jędrne i szczupłe ciało.  Jeśli mówisz, że chcesz wzmocnić, prawdopodobnie chcesz wyglądać szczuplej z jakąś  definicją mięśni.

A co z budowaniem mięśni?

Z mojego doświadczenia wynika, że ​​mężczyźni są bardziej skłonni do masowego powiększania się, podczas gdy zazwyczaj kobiety chcą się wzmocnić i ujędrnić ciało. Podobnie jak w przypadku tonowania, nie ma prawdziwej definicji łączenia, ale zawsze oznacza to zwiększenie masy mięśniowej w jakiejś formie.

Kiedy myślisz o budowaniu mięśni, możesz wyobrazić sobie graczy rugby i kulturystów. Są duzi, są silni. Dla większości kobiet, z którymi się zetknęłam, masywna osoba to jest już zbyt dużo.
Oczywiście niektóre kobiety chcą stać się większe, a to dobrze! To tylko kwestia osobistych preferencji i nikt nie powinien być oceniany za sposób, w jaki chcą wyglądać!
To samo dotyczy kobiet, które preferują być szczuplejsza, bardziej kobiecy wygląd. Jeśli chcą być szczupłe, nie powinni być zmuszane do budowania większej ilości mięśni, niż by chciały.

Ważne jest, abyśmy byli szczęśliwi i czuliśmy się pewni w naszych ciałach i celach:)

CHCĘ BYĆ STONOWANA, ALE NIE UMIĘŚNIONA. CO POWINNAM ZROBIĆ?

Kiedy po raz pierwszy dostałam się do fitnessu w 2000 roku, chciałam też aby moje ciało było stonowanie, ale nie byłam pewna, jak to zrobić. Początkowo ćwiczyłam głównie cardio i tak naprawdę nie miałam rutynowego treningu siłowego.

Widzisz, cardio doskonale nadaje się do redukcji ogólnej tkanki tłuszczowej i utrzymania szczupłej sylwetki, ale nie buduje wystarczającej ilości mięśni, abyś mogła się stonować i mieć jędrne ciało. Jeśli chcesz się stonować, musisz zbudować mięśnie i nie możesz budować mięśni, jeśli unikniesz treningu z ciężarami. Trening z ciężarami pomaga również zmniejszyć ilość tkanki tłuszczowej, więc jest to wygrana.

Kliknij tutaj po taki trening online w domu z ciężarami. 

Kiedy zdałam sobie z tego sprawę, zacząłem wykonywać trening z ciężarami Na początku byłam bardzo zadowolona z moich wyników. Wciąż byłam szczupła i w końcu się stonowałam i miałam piękne mięśnie. Trwało to około 2 lata, ale dla mnie czas nie miał znaczenia.

Ale kiedy zacząłem podnosić ciężary, moje nogi stały się zbyt umięśnione, a plecy stały się zbyt szerokie dla moich własnych upodobań. W tamtym czasie nie znałam swojego typu ciała i nie zdawałam sobie sprawy, że podnoszenie ogromnych i ciężkich przedmiotów i wykonywanie dużej liczby powtórzeń uczyniłoby mnie masywną zamiast ujędrnioną kobietą. To był czas testowania swojego ciała jak zaraguje na ten trening, a nie inny. Ale teraz wiem dokładnie, jak osiągnąć moje cele fitness i uzyskać szczupłą sylwetkę.

Oto, co sugeruję zrobić, jeśli twoje cele fitness są podobne.

Twój typ ciała będzie podstawą tego, jak powinnaś ćwiczyć i jak powinnaś jeść. Zrozumienie mojego typu ciała było tak ważne dla zdobycia ciała, nad którym tak ciężko pracowałam!
Istnieją trzy różne typy ciała. Każdy z nich będzie reagował na trening inaczej. Na przykład mezomorfik (mój typ ciała!) Naturalnie łatwiej budują mięśnie niż ektomorfik.

Kliknij tutaj po taki trening online w domu z ciężarami. 

Łatwo jest przestraszyć się treningu siłowego, ponieważ ludzie zwykle kojarzą go z ciężkim podnoszeniem. A podnoszenie ciężkich przedmiotów zazwyczaj wiąże się z masywnością.
Ale nie musisz podnosić ciężkich ciężarów, żeby budować napięcie mięśniowe. Istnieją inne rodzaje treningu oporowego, które pomogą Ci się pochylić.
Jeśli chcesz uniknąć dużych rozmiarów, spróbuj lżejszych ciężarów z dużymi powtórzeniami. Kluczem jest wybór właściwych ćwiczeń. Niektóre ćwiczenia takie jak przysiady mogą powodować powiększenie, szczególnie w przypadku typów ciała endomorficznego i mezomorficznego.

Zjedz dobrze, rób cardio i nie zapomnij treningu  z obciążeniem. Zrób to wszystko w zależności od typu ciała, a wkrótce zauważysz, że twoje ciało wygląda coraz bardziej stonowane! 🙂 Dobrze dobrany trening dla odpowiedniego ciała, na pewno ułoży ci odpowiedni trener osobisty.

Zapraszam do współpracy! https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk