Poznaj sekret w Odchudzaniu – Nowe Badania

odchudzanie nowe badania

Nowe badania przeprowadzone w Northwestern Medicine po raz pierwszy powiązały czas, intensywność i czas trwania ekspozycji osoby na światło w ciągu dnia z ich wagą. Małe badanie z udziałem 54 ochotników wykazało, że najubożsi niekoniecznie jedzą lepiej lub ćwiczą więcej niż reszta. Po prostu w ciągu dnia byli narażeni na bardziej jasne światło dzienne. Wyniki badań naukowców z Northwestern University zostały opublikowane w czasopiśmie PLOS ONE.

Zainwestuj w swoje zdrowie i napisz do mnie juz dziś! Kliknij Tutaj i działaj!

„Im wcześniej ta ekspozycja na światło wystąpiła w ciągu dnia, tym niższy wskaźnik masy ciała” – powiedziała współprzewodnicząca Kathryn Reid, profesor neurologii na Northwestern University Feinberg School of Medicine.

„Im późniejsza godzina umiarkowanie jasnego naświetlania, tym wyższe BMI danej osoby”. Średni wiek uczestników wynosił 30 lat. Nosili monitory na nadgarstek, aby zmierzyć ich ekspozycję na światło i cykle snu, i przechowywali dzienniki żywności na czas trwania siedmiodniowego badania.

Poranne światło miało wpływ na masę ciała, niezależnie od poziomu aktywności fizycznej, kalorii, czasu snu, wieku czy pory roku. Badanie wykazało, że światło poranne stanowi około 20% indeksu masy ciała człowieka (BMI).
„Światło jest najsilniejszym środkiem do synchronizacji wewnętrznego zegara ciała, który reguluje rytmy okołodobowe, co z kolei reguluje równowagę energetyczną” – powiedziała Phyllis Zee.

„Przesłanie brzmi: powinnaś uzyskać więcej jasnego światła między 8 rano a południem podczas odchudzania, czyli trening na czczo jest najlepszy.” – dodała. Jak wynika z badania, zaledwie 20 do 30 minut może wystarczyć, aby wpłynąć na BMI.

Dla mnie najważniejszy jest trening na czczo. Wstaje przed 6 rano i trenuje siłowo, a potem rower lub chodzenie po górach. To on powoduje, że czuje się świetnie i spaliłam nadmiar kilogramów. W moim wieku, a kończę niedługo 45 lat trzeba dodać więcej wysiłku i trzymać się diety urozmaiconej. Osoby które nigdy nie ćwiczyły, będę mały o wiele trudniej zgubić kilogramy gdyż duzo czynników wpływa na odchudzanie w tym wieku. Dlatego bardzo ważna jest opieka instruktora i dietetyka.

Zainwestuj w swoje zdrowie i napisz do mnie juz dziś! Kliknij Tutaj i działaj!

 

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk