POZBĄDŹ SIĘ BÓLU KRĘGOSŁUPA W 60 SEKUND

Plecy bolące

Pracownicy biurowi i wszyscy, którzy dużo siedzą w ciągu dnia, nie ćwiczą i nie dbają o siebie będą zadowoleni, że spróbowali tych ćwiczeń, ponieważ świetnie nadają się do łagodzenia problemów i objawów, które pojawiają się w wyniku długiego siedzenia. Jeśli zdiagnozowano u Ciebie uraz kręgosłupa lub pleców, przed wykonaniem tych ćwiczeń najlepiej skonsultować się z lekarzem.

Kiedy ludzie zaczynają się starzeć, zaczynają dostrzegać problemy z placami  w życiu. Zaczynają widzieć, jak ich dzieci rosną; zarabiają pieniądze i stają się bardziej niezależni. Mogą przebywać tak długo, jak chcą, pić i jeść, co im się podoba.

Przy całej wielkości jest też wiele irytujących, z którymi musimy sobie poradzić, gdy się starzejemy, a jednym z nich jest ból w dole pleców. W miarę jak mijają dni pracy, chodzenia na siłownię i bycia aktywnym przez cały dzień, nasz kręgosłup zaczyna się zużywać, a my nawet nie zdajemy sobie z tego sprawy.

Starości nie unikniemy, ale możemy sprawić, że będziemy bardziej mobilni i że nie zawsze trzeba będzie dzwonić o pomoc drugą osobę. Wystarczy zacząć się ruszać, ćwiczyć i ograniczyć jedzenie.Nie wszystko sprowadza się do tabletek przeciw bólowych. Zresztą one pomagają na chwilę, a my chcemy funkcjonować długo.

W ostatnim roku coraz więcej pań zgłasza się do mnie po 50 – tym roku życia. Panie zdają sobie sprawę, że mobilność ciała jest najważniejsza. Kontakt do współpracy kliknij TUTAJ.

Na szczęście istnieje kilka naprawdę prostych i skutecznych ćwiczeń, które możesz wykonać, aby przezwyciężyć te bóle. Oto para, którą dla Ciebie wybrałam.

Wykonaj po 3 serie 12 powtórzeń.

1.Wznosy tułowia do góry to bardzo ćwiczenie. Możesz zrobić je w pokoju lub na powietrzu.

1.

2. Skłony do przodu na siedząco. Spróbuj bardzo powoli zrobić skłon do przodu z ugiętą nogą 10 razy i zmień nogę.

 

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk