Podbródek – Co może powiedzieć o twoim zdrowiu

Podbródek co może powiedzieć o zdrowiu

Podbródek – Co może powiedzieć o twoim zdrowiu.

„Nasze podbródki mogą nam powiedzieć coś o twoim zdrowiu i naszym dzieciństwie” – pomyśleli naukowcy, którzy zorganizowali badanie. Sprawdzili około 6600 nastolatków w wieku od 12 do 17 lat i mieli rację.

Powiem ci, jak dzieciństwo wpływa na kształt brody i szczęki.

1.Wybrzuszony podbródek (rokowanie).

Ludzie z wystającą żuchwą mogą pochwalić się dobrymi mięśniami i silnym szkieletem, ale są również podatni na pulchność. Jeśli szczęka jest symetryczna, to jest to dokładnie dziedzictwo jednego z rodziców lub przodków.

2.Skośny podbródek (retrognatyzm).

Przeciwnie, wklęsły podbródek mówi o słabo rozwiniętej muskulaturze, elastycznym szkielecie, braku skłonności do pulchności i predyspozycji do ślepoty barw. Po urodzeniu właściciele takiej brody ważą mniej. Symetryczny ukośny podbródek jest również dziedziczną cechą.

3.Asymetryczna szczęka

Podbródek – Co może powiedzieć o twoim zdrowiu. Asymetria szczęki nie jest cechą wrodzoną, lecz nabytą. Pojawia się z powodu stresu ciała w dzieciństwie, na przykład braku białka, wczesnego odsadzenia, wpływu metali ciężkich, otyłości i palenia. Przyczyną może być duża rodzina lub niski poziom dochodów, co może mieć wpływ na odżywianie lub jakość opieki medycznej.

Zarówno wybrzuszone, jak i ukośne podbródki mogą być asymetryczne. Zgodnie z wynikami badań, ten typ podbródka stwierdzono u co czwartego „badanego”. Słaba asymetria nie jest widoczna gołym okiem, jeśli nie jesteś ortodontą. Istnieją jednak sposoby na sprawdzenie siebie. Masz asymetryczną strukturę szczęki, jeśli:

Więcej żujesz prawą lub lewą stroną;
Używasz zębów do kruszenia jedzenia, a nie do mielenia go;
Płytka nazębna wydaje się silniejsza na niektórych zębach;
Czasami krwawią dziąsła.

4.Symetryczny płaski podbródek

Zgodnie z wynikami badań symetryczna płaska struktura szczęki wskazuje, że jest to całkowicie odziedziczona cecha, na którą nie miały wpływu czynniki zewnętrzne ani środowisko.

Podbródek – Co może powiedzieć o twoim zdrowiu ? Jak sami widzicie bardzo dużo. Jest wiele badań na ten temat i dlatego dzis wam o tym napisałam. Ważne jest aby sobie porównać i wyciągnąć wnioski z tego co przeczytaliście. Przeslij artykuł dalej i napisz co sądzisz o tym artykule na dole w komentarzach.

A mogę ci zdradzić mój sekret, że przygotowuje juz dla ciebie zestaw 12 ćwiczeń na brzuch, które będziesz mogła sobie u mnie kupić i ściągnąć ze strony za jedyne 19 zł w promocyjnej cenie!

Działaj ze mną i moim 20 – sto letnim doświadczeniem!

ZRÓDŁO

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk