Plank – Nowe Wyzwanie na 30 Dni – Nowe Ćwiczenie

Nowa wersja Planka - Zrób to ćwiczenie na Noc

Plank to bardzo skuteczne i efektywne ćwiczenie. Mało tego, jest kilka rodzajów ćwiczeń Planka, które możesz modyfikować w ramach twojej sprawności. Na przykład; Jeśli wykonujesz podstawowego plankach na przedramieniu już miesiąc czasu, podejmij wyzwanie z tym odwróconym plankiem też przez miesiąc.

Korzyści z odwróconego Plaka.

Jeśli Chcesz poprawić swoją siłę pleców, to ćwiczenie jest dla ciebie. Jeśli chcesz mieć ramiona silne i szczupłe, to jest idealne ćwiczenie dla ciebie. nie jesteś sam.

Na szczęście popularność tego ćwiczenia, zyskują dobrze opracowane procedury w treningu. Ćwiczenia te zapewniają skuteczny sposób wykonywania krótkich serii ćwiczeń, które dają duże rezultaty.

Dlaczego Twój kręgosłup jest kluczowy na każdym treningu?

Ćwiczenia podstawowe są niezbędne do zbudowania fundamentu siły i stabilności. Twój kręgosłup zapewnia wsparcie dla bardziej zaawansowanych ćwiczeń. Bez solidnej podstawowej rutyny ukryte słabości mogą sprawić, że będziesz bardziej podatna na kontuzje.Wiem to z doświadczenia moich pań.

Wykonywanie konsekwentnego i efektywnego treningu, ma kluczowe znaczenie dla sprawności funkcjonalnej. Mięśnie krgosłupa obejmują zarówno głębokie, jak i płytkie mięśnie.

Mocny kręgosłup:

Stabilizuje kręgosłup, wzmacnia ciało, poprawia ruch ciała, poprawia równowagę, poprawia sprawność funkcjonalną. Gdy mięśnie kręgosłupa nie są regularnie ćwiczone, mogą ulec osłabieniu, co zwiększa ryzyko: Złej postawy, Nie rozciągnięte tylne stawy kręgosłupa lędźwiowego, ból krzyża lub dyskomfort, nadmierne pochylenie miednicy do przodu / do tyłu, spięte mięśnie.

Ćwiczenia podstawowe optymalizują siłę i stabilność mięśni. Mocny kręgosłup zapobiega kontuzjom kolan, stawów biodrowych i kręgosłupa lędźwiowego. Stabilność mięśni pomaga złagodzić ból pleców, wspierając prawidłową postawę.

Badania pokazują, że deski zapewniają doskonałą aktywację mięśni kręgosłupa, co potwierdza zalecenia dotyczące desek zarówno dla wyszkolonych sportowców jak i niedoświadczonych ćwiczących.

Ten 30 – sto dniowy program deski oferuje szybki, wysokiej jakości program ćwiczeń, Poniższe ćwiczenie wzmocni Twój kręgosłup w ciągu zaledwie kilku minut jeśli wykonasz go codziennie.

Oto jak zacząć.

Przed rozpoczęciem wykonaj szybką rozgrzewkę. Wystarczy minuta marszu / truchtu w miejscu. Dodaj do tego odpowiednie żywienie i pij w ciągu dnia 2 litry płynów.

Usiądź na macie do ćwiczeń z nogami wyciągniętymi przed siebie. Połóż dłonie, palce szeroko rozłożone, na podłodze nieco za sobą. Stopy powinny być wyprostowane z przodu. Wciskaj dłonie, unosząc biodra i tułów w kierunku sufitu. Spójrz w górę, skieruj palce u nóg i trzymaj ręce i nogi prosto. Trzymaj całe ciało zaangażowane, tworząc prostą linię od głowy do pięt. Napnij kręgosłup i skup się na odciągnięciu pępka w kierunku kręgosłupa. Utrzymaj tę pozycję przez 30 sekund.

Nowa wersja Planka - Zrób to ćwiczenie na Noc

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk