Plan treningowy – 6 wskazówek jak przygotować się do cotygodniowego ćwiczenia

trening siłowy

Plan treningowy – 6 wskazówek jak przygotować się do cotygodniowego ćwiczenia. Jeśli dobrze się odżywiasz, aby być zdrowym i schudnąć, zwiększenie wysiłku w tygodniu może naprawdę poprawić wyniki. Jeśli masz trudności z utrzymaniem motywacji do regularnych ćwiczeń, opracowałam kilka prostych wskazówek, które mogą pomóc. Są one szczególnie przydatne, jeśli jesteś zajęta i musisz przygotować się na tydzień ćwiczeń.

Tutaj zgłoś się do Akademi Kocham Fitness.

6 wskazówek, jak przygotować się do cotygodniowego ćwiczenia

1. Zrób plan na tydzień

O ile nie zaplanujesz ćwiczeń w ciągu tygodnia, może być zbyt łatwo pozwolić na przesuwanie się, gdy wszystko jest zajęte (jak zawsze). Więc jeśli wiesz, że poranki to tak naprawdę jedyny przedział czasowy dla Ciebie – przygotuj plan zrobienia treningu i trzymaj się tego. Mieszaj rzeczy i planuj różne rodzaje ćwiczeń przez cały tydzień, aby utrzymać motywację. Tka my ćwiczymy z paniami rano lub wieczorem.

2. Ćwicz z partnerem

Podejmij zobowiązanie ze swoim partnerem lub dobrym przyjacielem na co najmniej jedną sesję tygodniowo, na której przejmie obowiązki dzieci. Na przykład może być tak, że jeździsz na rowerze o 8 rano w sobotę każdego tygodnia lub w każdy środowy wieczór wybierasz się na basen. Jeśli masz to zaplanowane na każdy tydzień, jest znacznie mniej prawdopodobne, że zostanie anulowane. Możesz również zwrócić przysługę, jeśli twój przyjaciel lub partner też chce dopasować się do ćwiczeń

3. Zapewnij sobie łatwy dostęp do sprzętu

Przyszykuj sobie sprzęt do treningu dzień wcześniej jeśli ćwiczysz rano. To pozwoli na szybszy trening.

4. Zapakuj wcześniej swoją torbę 

Jeśli wykonujesz ćwiczenia po za domem,  uprzednio zapakowana torba to świetny sposób, aby zmusić cię do wyjścia z domu. Jest to szczególnie ważne, jeśli planujesz wstawać bardzo wcześnie i trenować – spakuj torbę poprzedniej nocy, abyś nie miała ochoty nacisnąć przycisku na dalszą drzemkę.

5. Miej dwa biustonosze sportowe

Nie ma nic gorszego niż założenie biustonosz treningowego, aby zdać sobie sprawę, że stanik sportowy znajduje się w pralce. Miej dwa już uszykowane abyś nigdy nie wracała się do domu. Powiem szczerze, że ja nie lubię mieć jednego biustonosza kiedy trenuję tym bardziej jak się pocę mocno na treningu. Muszę mieć na zmianę. To samo jest ze skarpetkami czy majtkami.

6. Zawsze mniej przy sobie wodę

Może to jest nic dla wielu pań, ale uwierzcie mi, że prowadząc wiele kobiet zawsze na treningu był problem z wodą. Nie wszystkie siłownie oferują wodę za darmo, a niektóre siłownie mają tylko system płatności kartami więc musisz nosić ze sobą gotówkę. Trzeba o tym pamiętać, żeby zawsze mieć ze sobą wodę. Możesz uszykować sobie ją dzień wcześniej i po problemie.

Tutaj zgłoś się do Akademi Kocham Fitness.

 

 

 

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk