Piersi przy odchudzaniu

jak-trenowac

Chciałabym schudnąć z brzucha,bioder i ud, ale słyszałam, że jak się chudnie to piersi maleją. Jak mogę schudnąć tak żeby piersi nie zmalały ? Jaką dietę stosować? A może są jakieś fajne ćwiczenia na biust?

Kochane, dziennie  takich pytań w mailach mam bardzo dużo i chciałabym w tym artykule uświadomić Tobie, że piersi mogą być jędrne przy dobrym treningu i odpowiedniej diecie.  Zauważyłam, że większość kobiet przychodząc do mnie po porady treningowe i żywieniowe, skupiają się  tylko aby poprawić mięśnie brzucha, ujędrnić pośladki, mieć szczupłe uda. Mając 16 lat doświadczenie jako instruktor na siłowni, a teraz DIETETYK nie przypominam sobie, aby moja klientka zapytała o trening na  klatkę piersiową …dlaczego?? Moim zdaniem kobiety myślą, ze jak będą ćwiczyły dużo klatkę piersiową, to będą wyglądały jak facet. BZDURA!!

ROZPIETKIDo póki utrzymujesz poziom tkanki tłuszczowej swojego ciała w zdrowym zakresie, nie będziesz mieć problemu. Pamiętaj, ze 18-20 % poziom tkanki tłuszczowej jest to zdrowy zakres dla podstawowego zdrowia fizycznego i fizjologicznego. Kulturystki, które wychodzą na scenę, maja plaska klatkę piersiowa, gdyż ich dieta jest bardzo skrajna lub robią sobie operacje piersi.

Piersi to przede wszystkim tkanka tłuszczowa, wiec kiedy gubimy zbędne kilogramy, gubimy i nasze piersi. Trening klatki piersiowej będzie budować Twoje mięśnie, a piersi staną się twarde i jędrne. Jeśli nie jesteś na rygorystycznej diecie, masa tkanki tłuszczowej powinna się utrzymać.

Połączenia wyciskania na ławeczce płaskiej, skośniej, ćwicząc z linkami, rozpitętki z hantlami i pompki na pewno Twój biust nie straci na tym. Wręcz przeciwnie będzie piękniejszy, jędrniejszy i widoczniejszy.  Zawsze trenujac  z małym obciążeniem, nie osiągniesz zamierzonych rezultatów.

KLATKA

A o to parę prostych ćwiczeń na klatkę piersiowa;)
– wyciskanie sztangi lub hantelki na ławeczce
– rozpietki hantelkami  na skośnej i prostej ławeczce
– pompki na piłce stabilnej

 

Kilka Porad!

Rozgrzewka.

Możesz ją przeprowadzić na dwa sposoby. Pierwsza opcja to skakanka. Wykonuj po prostu tak dużo przeskoków przez sznurek, jak tylko możesz. Nie przejmuj się, jeśli skakanka będzie na początku plątać Ci się między kostkami (odsuń tylko na bok wszystkie krzesła i stoły – to na wypadek, gdybyś straciła równowagę). Druga opcja to „pajacyki”. Zacznij od pozycji, w której trzymasz nogi razem, a ręce masz opuszczone wzdłuż tułowia. Skaczesz do lekkiego rozkroku, z jednoczesnym uniesieniem rąk nad głowę. W następnym skoku wracasz do pozycji wyjściowej. Zaczynaj spokojnym tempem i przyspieszaj w miarę upływu czasu.

Trening obwodowy.

Oznacza to, że wykonujesz po serii jednego ćwiczenia i przechodzisz do kolejnego. I tak aż do momentu, kiedy zrobisz wszystkie. Na początku odpoczywaj między ćwiczeniami, aż złapiesz oddech. Ideałem byłoby, gdybyś cały obwód robiła bez przerwy. Po obwodzie odpocznij 2-3 min i powtórz całość jeszcze raz lub dwa.

Do oporu.

W każdej serii postaraj się wykonać po 15-20 powtórzeń. W miarę wzrostu siły i wytrzymałości zwiększaj liczbę powtórzeń i wykonuj ich w serii tyle, ile dasz radę.

Odpoczywaj.

Trenuj 3-4 razy tygodniowo. Pomiędzy treningami rób dzień przerwy w którym możesz wykonywać ćwiczenia na mięśnie brzucha.

ZAPRASZAM NA SUPER FILMIKI JAK TRENOWAĆ 😉

 

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk