Ćwiczenia na barki

Ćwiczenia na barki – Trening ramion i obręczy barkowej

Trening na siłowni

Ćwiczenia na barkiCzęstym widokiem w fitness klubie, są kobiety wykonujące różne ćwiczenia na nogi. Odwodzenia, przywodzenia nóg na maszynie, prostowanie, zginanie nóg na maszynie, przysiady (rzadko, a szkoda). Bieganie na bieżni, jazda na rowerku, steppery…  No kilka różnych ćwiczeń na mięśnie proste brzucha.

Niewiele dziewczyn wykonuje ćwiczenia na barki i obręcz barkową. Spowodowane jest to prawdopodobnie zbyt dużym skupieniem się na spaleniu tkanki tłuszczowej zalegającej na biodrach udach i brzuchu, a nie na na ogólnym uzyskaniu zgrabnej sylwetki.

Duża część, o ile nie wszystkie, nie zwracają uwagi na kształtowaniu mięśni. Nie mam tu na myśli budowanie mięśni, lecz nadawaniu mięśniom zgrabnych proporcjonalnych kształtów.

Pisałam już wielokrotnie i jeszcze kilka razy wspomnę, że budowanie mięśni przez kobietę, jest ok 7 x trudniejsze niż zbudowanie mięśni przez faceta. Facet ma ok 7 razy więcej testosteronu niż kobieta, a to on (testosteron) głównie jest odpowiedzialny za przyrost mięśni. Tak więc moje Panie nie bójcie się ćwiczeń siłowych, tych nadających sylwetce zgrabnych proporcjonalnych kształtów.

ana

Wykonujcie ćwiczenia na barki, ramiona, plecy. Nie będziecie wyglądać jak dziewczyny z magazynów kulturystycznych ( one robią dużo, dużo więcej w tym kierunku ). Niech wasze ciała będą sexy, niech wasze sylwetki będą miały ładne proporcje. Niech wasze mięśnie będą smukłe, zgrabne.

 

 

 

Bądź Fit!!!

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk