Pasy poporodowe – Jak to z nimi jest?

Pasy poporodowe - płaski brzuch po porodzie

Pasy poporodowe – Jak to z nimi jest? Powrót do formy powinien być aktywny, a nie statycznie. Jeśli są problemy z miednicą typu obniżenie macicy, nie można używać żadnych pasów, bo sobie więcej krzywdy będzie z Twoim zdrowiem. 

Pas nie służy do ujędrniania skóry, ma zupełnie inne zadania – ściąga mięśnie brzucha które się rozeszły, pomaga obkurczyć się narządom wewnętrznym i utrzymuje je w odpowiedniej pozycji po porodzie. Gdyby pas poporodowy mial działać cuda, to przy każdej chęci odchudzenia się sciskaulybysmy się pasami czy bandażami.

Zaraz po porodzie macica zacznie wykonywać swoją pracę, aby pomóc Twojemu brzuchowi zaraz po porodzie. Zmiany hormonalne i karmienie sprawią, że macica zacznie kurczyć się i kurczyć. Aby przyspieszyć ten proces, możesz rozważyć po konsultacji z lekarzem zastosować taki pas,  który uciska mięśnie brzucha i może pomóc macicy wrócić do pierwotnego rozmiaru. Pasy na brzuchu mogą po porodzie pomagają również zmniejszyć obrzęk i wspomagają mięśnie brzucha, które mogą być osłabione podczas ciąży. 

Pamiętaj! Nie wrócisz do swojej normalnej wagi ściskając się pasem, tylko ćwiczenia, początkowo lekkimi z dnia na dzień troszkę intensywniejszymi (ale bez przesady) i odpowiednia dieta… poza tym, przez 9 miesięcy Twoje wnętrzności rozciągały sie stopniowo, przyzwyczajały do rosnącego dziecka, a sciskanie ich pasem po porodzie wydaje się bardzo niebezpieczne dla Ciebie. Wszystko zależy jaki był poród i jak sie czujesz po porodzie. Robimy to z głową.

Pamiętaj jednak, że jeśli karmisz piersią, musisz spożywać wystarczająco dużo kalorii, aby pomóc tobie i twojemu rosnącemu dziecku, dlatego nie zaleca się stosowania diety ekstremalnej. Kiedy urodził się mój syn, skoncentrowałam się na tych niezastąpionych produktach w pierwszych tygodniach z moim dzieckiem, a nie na wadze i brzuchu. Wiem, że łatwiej powiedzieć niż zrobić, ale rzeczywistość mojego brzucha po dziecku polegała na tym, że jestem teraz matką i jestem dumna z tego, bo co osiągnęłam to co chiałam.

Zbyt długo noszony pas poporodowy może doprowadzić do obniżenia się narządów rodnych, a także do problemów z pęcherzem. Zanim podejmiesz decyzje o kupnie pasa, może najpierw zainwestuj w trochę ruchu i odżywianie! 

Napisz do mnie jeśli chcesz ze mną współpracować na  www.mataleo.eu/dietetyka
https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk