Jak odchudzić nogi?

Jak odchudzić nogi - sprawdź

Jak odchudzić nogi? Jak sami dobrze wiecie nogi są największym problemem każdej kobiety. Tkanka tłuszczowa może być zlokalizowana wszędzie, w każdej partii części ciała. U facetów to brzuch, a u kobiet to są nogi biodra, pośladki i uda.

Jak odchudzić nogi?

Pewnie się zawsze zastanawiacie jak odchudzić nogi. Kluczowe zadanie odgrywać będzie tutaj trening, zarówno siłowy – kształtujący mięśnie, jak i aerobowy pomagający spalić tłuszcz. Warto wprowadzić periodyzację, w ramach której pewien okres poświęcamy na rozbudowę partii optycznie „mniejszych”(np. górnej połowy ciała), a przez pewien czas koncentrujemy się na „odchudzeniu” partii bardziej masywnych, w tym wypadku – ud. Można też starać się pogodzić oba procesy w tym samym okresie, ale jest to dość trudne. Nie tylko jednak sam trening ma tutaj znaczenie, ale i sposób odżywiania odgrywa bardzo istotną rolę. Co prawda trudno jest odżywiać się, w taki sposób, by schudnąć „miejscowo”, ale warto sobie uświadomić, że najczęściej dysproporcje w kompozycji sylwetki, polegające na zbyt masywnym wyglądzie ud, są tym bardziej widoczne, im więcej mamy tłuszczu w organizmie. Analogicznie przy niższym poziomie tkanki tłuszczowej, proporcje ulegają polepszeniu. Stąd też niewątpliwie osoby chcące odchudzić uda, powinny starć się utrzymać relatywnie niski poziom zatłuszczenia, a tutaj bardzo duże znaczenie odgrywa dieta.

Jak odchudzić nogi?

Jeśli marzą ci się szczupłe nogi i masz nieco chęci to zapraszamy do ćwiczenia razem z nami. Tym razem mamy dla was ćwiczenia na szczupłe nogi w 8 tygodni.

Te ćwiczenia na szczupłe nogi pierwsze efekty dają po około 2 tygodniach – pełen efekt można zobaczyć po 8 tygodniach, czyli po pełnym czasie wykonywania tych ćwiczeń. Ćwiczenia te wykonujemy nie codziennie a co dwa dni.

W początkowym okresie pracy nad kształtem sylwetki kończyn dolnych zaleca się korzystanie z ćwiczeń wielostawowych (ćwiczenia angażujące jednocześnie kilka grup mięśniowych). Ćwiczenia te można podzielić na dwie grupy:

1. Ćwiczenia wypychające: przysiady, wykroki, wejścia na step

2. Ciągi: martwy ciąg w stylu sumo (niżej przeczytasz, jak go zrobić)

Pierwsza grupa ćwiczeń zaangażuje w dużej mierze mięśnie czworogłowe uda oraz pośladki, natomiast druga grupa ćwiczeń ukierunkowana jest na pracę mięśni dwugłowych uda, mięśni przywodzicieli i również pośladków.

Zalecane jest wykonanie do 60 powtórzeń rozłożonych w trzech seriach na dane ćwiczenie. Przerwy między seriami około 60 sekund.

Dla osób początkujących najrozsądniejszym rozwiązaniem będzie zastosowanie w treningu dwóch ćwiczeń z pierwszej grupy i jednego z grupy drugiej. Osoby zaawansowane treningowo, aby dopracować szczegóły danej partii korzystają z ćwiczeń izolowanych w większości z wykorzystaniem maszyn kształtujących. Aby poprawnie wykonywać technicznie powyższe ćwiczenia, warto skorzystać z porady trenera personalnego.

Dotyczy to szczególnie martwego ciągu – w nim trzeba utrzymać prawidłowe krzywizny kręgosłupa, szczególnie w odcinku lędźwiowym. To ma kluczowe znaczenie dla bezpiecznego osiągania swojego celu treningowego.

 

 

Zapraszamy 😉

 

 

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk