Odchudzanie jest proste – jak prawidłowo się odchudzać?

zawody fitness, Gosia Klos, METAMORFOZA

Odchudzanie jest proste – jak prawidłowo się odchudzać? Podstawowym błędem jaki robicie przy odchudzaniu to po 2 miesiącach przerywacie dietę i trening. Uporczywe utrzymanie wagi podczas odchudzania może wynikać z tego, że organizm jest zaprogramowany na zachowanie określonego kształtu. Przerywanie diety i treningu w czasie gdy waga stoi w miejscu jest niewskazane, ponieważ organizm zmobilizowany jest wtedy do maksymalnej oszczędności energii i obrany zapasów.

Każde odchudzanie jest proste, tylko wy je sobie utrudniacie. Mi zajęło to 18 miesięcy, a dla was jest to niewykonalne. Chcecie się schudnąć w ciągu 2 miesięcy 25 kg, a to nie jest możliwe, chcecie mieć jędrne pośladki 2 ciągu 2 miesięcy, a na to potrzeba jest 8 miesięcy i dalsza praca. Jeśli mięsień nie jest ćwiczony to zanika już po 3 tygodniach więc systematyczność to podstawa.

Dlaczego codziennie wstajesz do pracy, bierzesz prysznic czy chodzisz na zakupy? Masz to już wypracowane. To dlaczego nie możesz dodać do swojego grafiku 40 min x 2 w tygodniu na ćwiczenia? Oczywiście, że możesz tylko jesteś leń i przekładasz ten sposób programowania na kiedy indziej.

Co do jedzenia to teoria jest jedna i ta sama od kiedy zaczęłam się uczyć na ten temat czyli od 1999 roku. Najzdrowiej byłoby jadać wszystko osobno, zgodnie zasadą: każdy produkt wymaga innych soków trawiennych. Jednak przyzwyczajeni jesteśmy do różnych smaków i dań. I ani my, ani nasi domownicy, nie zawsze chcieliby odżywiać się w taki sposób.

Niechętnie rezygnuje się ze swych ulubionych dań i przyzwyczajeń smakowych. Sama miałam z tym problem, więc starałam się tak przyrządzać potrawy, by smakiem i wyglądem nie odbiegały od tradycyjnych. Na początku wydawało się to trudne, ale… tylko się wydawało. Mówię tu o dietach, które rozpisuje indywidualnie pod klienta.

„Jedna z zasad żywienia mówi, że na nasze codzienne pożywienie powinno składać się 60% jarzyn, 20% owoców i 10% produktów białkowych. Białko jest bardzo ważne, służy bowiem nie tylko do odbudowy nowych i naprawy starych tkanek, ale do utrzymania właściwej proporcji 20% składników pokarmowych o odczynie kwaśnym i 80% o odczynie zasadowym we krwi. Toteż bez względu na to czy jesteśmy wegetarianami, czy nie, powinniśmy zachować zasadę odpowiednich proporcji składników odżywczych”.

Smażenie i pieczenie na tłuszczu w ogóle niszczy lecytynę, toteż przyrządzone w ten sposób potrawy podnoszą poziom cholesterolu we krwi.

Wysoka temperatura niszczy lecytynę także w olejach. Wniosek taki, że najlepiej spożywać pokarmy „duszone” na wodzie, a olej dodać po uduszeniu warzyw lub pod koniec. Nie zawsze da się tak zrobić, np. gdy najpierw trzeba podsmażyć cebulę. Można więc użyć trochę oleju w tym celu, a drugą jego część dodać już na końcu. Ja jak smażę w ogóle nie dodaje oleju. Zakupiłam fantastyczną patelnię, trochę kosztowna, ale się opłacało.

I takich, różnych porad w mojej głowie jest bardzo dużo. Obserwujcie mój blog i wyciągaj wnioski. Moja Ania z którą pracuje juz rok czasu BIM miała 27%, a teraz ciesz się piękną sylwetką, taką jaką sobie sama wymarzyła, a nie inni.

Po dietę i trening online zgłoś cię TUTAJ.

Twój trener https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg

 

 

 

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk