NOWY Zestaw Ćwiczeń na RAMIONA – VIDEO

Processed with MOLDIV

NOWY Zestaw Ćwiczeń na RAMIONA – VIDEO. Zanim przejdę do tego, czym jest ten super, nowy zestaw ćwiczeń na ramiona, zatrzymajmy się na szybką lekcję anatomii (zaufaj mi, to pomoże ci w rzeźbieniu tych ramion). Jak możesz lub nie możesz pamiętać z liceum, istnieją trzy różne mięśnie ramion, które składają się na ramię – przednie, przyśrodkowe i tylni mięsień naramienny – i każdy z nich jest wykonywany przez różne ćwiczenia. Przedni – fantazyjne słowo oznaczające „przód” – jest częścią, którą widzisz, gdy patrzysz na swoje ramię w lustrze. Jest to również część ramienia, na której koncentrujemy się najbardziej, w ruchach takich jak pompki, ale kiedy spędzamy zbyt wiele czasu na wzmacnianiu przedniej części, mięśnie ramion stają się nieproporcjonalne.

Taka ciekawostka, że podczas badania 30 barków ujawniło średnią masę 191,9 gramów u ludzi, w zakresie od 84 gramów.

Nie tylko może to wpływać na twoją postawę (gdy przednie ramię jest silne, a tylne są słabsze, ramiona mają tendencję do staczania się do przodu),  nierównowaga strukturalna jest tym, co prowadzi do obrażeń na barkach, najczęściej jest to stożek rotatorów. Kiedy jedna jego część jest silniejsza niż pozostałe, nie jest w stanie poruszać się tak, jak powinna. To dodatkowo obciąża tkankę łączną, która podtrzymuje ramię, a kiedy ta tkanka zostanie zużyta lub osłabiona, jest bardziej podatna na rozdarcie. Każda przyczyna uszkodzenia rotatorów  może doprowadzić do ich długotrwałych przeciążeń, do procesu degeneracyjnego oraz – w konsekwencji – do upośledzenia funkcji całej kończyny.

Dlatego prawidłowa diagnoza oraz podjęcie szybkiego, odpowiedniego leczenia jest niezbędne do powrotu siły, ruchomości oraz funkcjonalności chorego stawu ramiennego.  Dlatego bardzo ważny jest trening wszystkich tych 3 mięśni naramiennych.

I nie chodzi tylko o zapobieganie urazom; kiedy jeden mięsień ramienny jest bardziej zdefiniowany niż inne, twoja górna część ciała będzie wyglądać nierównomiernie, ale kiedy wszystkie trzy części są mocne i zrównoważone, staniesz się bardziej prostszy, zobaczysz więcej tonów i będziesz wyglądać na kogoś, kto ćwiczy wszystkie partie tej grupy mięśni.

Dlatego dla was przygotowałam kolejne VIDEO Z ĆWICZENIAMI, który jest bardzo ważny przy treningu kolejnych partii mięśniowych. Przygotuj mate i hantelki i postępuj wedle tego VIDEO. Pamiętaj o rozgrzewce, a juz wkrótce zrobie video z ćwiczeniami rozciągającymi.

Obserwuj mojego bloga i zacznij działać. Pamiętaj, że nie musisz przestawiać na początek góry, wystarczy, że zaczniesz do niej podchodzić, a za jakiś czas przeniesiesz tą górę. Cierpliwość i determinacja to musisz wbić sobie do głowy, resztę samo przyjdzie. 

 

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk