Nogi – Super Power Ćwiczenia – VIDEO

Nogi 6 ćwiczeń na Nogi

Nogi – Super Power Ćwiczenia – VIDEO.  Kolejny zestaw ćwiczeń na nogi, który jest mega powerem. Wszystkie treningi z ćwiczeniami znajdziesz na moim blogu od pośladków po trening na łydki.

Jeśli chcesz się odchudzić 5,10,20 kg bardzo dużą rolę odgrywa tempo naszego metabolizmu. Im intensywniej proces ten przebiega, tym więcej spalamy energii, a tym samym tkanki tłuszczowej. Na tempo metabolizmu mają wpływ różne czynniki. Możemy na niego wpływać np. odpowiednim jedzeniem.

Kiedy się odchudzamy, w organizmie wydzielają się hormony anaboliczne i kataboliczne. Jedne dążą do odbudowywania, te drugie intensyfikują procesy rozpadu białek. Po ćwiczeniach aerobowych wydziela się więcej kortyzolu, głównego hormonu katabolicznego. To on jest odpowiedzialny za rozpad tkanki mięśniowej. Więc jeśli chcesz mieć jędrne pośladki musisz zacząć ćwiczyć z hantlami w domu lub na siłowni.

Tutaj Kliknij i umów się ze mną na trening w domu!

Tempo metabolizmu każdej osoby związane jest w dużej mierze z poziomem tkanki mięśniowej. Im jest jej więcej, tym potrzeba więcej energii na jej obsługę. Obliczono, że tylko 1 kg masy mięśniowej powoduje dodatkowe spalanie 65 kalorii dziennie. Gdy masz więcej mięśni, podstawowa przemiana materii jest wyższa i spala się  więcej kalorii, więcej tkanki tłuszczowej. żeby to stwierdzić musisz umówić się na konsultacje aby nie popełnić błędu treningowego i ustalić odpowiedni dla ciebie.

Ćwiczenia siłowe odbywają się głównie w warunkach beztlenowych. Zużywają w największym stopni glikogenu. Organizm musi więc odbudować zasoby energetyczne po treningu siły. Podczas treningu wzrasta stężenie hormonów katabolizujących, ale po treningu następuje efekt superkompensacji i większa aktywność hormonów odbudowujących tkanki mięśniowe, hormonów anabolizujących. Następnie organizm będzie dążył do przywrócenia względnej równowagi wydzielania się tych grup hormonów.

Moim zdaniem aby osiągać najlepszy efekt w ćwiczeniach siłowych dla spalania tkanki tłuszczowej, należy trenować systematycznie przynajmniej 3 -5 razy w tygodniu. Trening siły powinien być wykonany zawsze po posiłku białkowo-węglowodanowy. Uzupełniamy oczywiście dużo wody!

Sprawdzoną formułą ćwiczeń na mięśnie i siłę zarówno dla kobiet to 15-20 powtórzeń ćwiczenia oporowego w 3–5 seriach z krótkimi, niepełnymi przerwami wypoczynku trwającymi 30 sekund.

Obciążenie powinno być zbliżone do maksymalnego, aby wywołać znaczące napięcia mięśniowe, ale nie kosztem techniki. Jeśli technika nie jest dobra ( a zazwyczaj nie jest szczególnie u kobiet ) lepiej pracować z mniejszym obciążeniem, ale wykonywać ćwiczenie prawidłowo.

Dziś pokaże wam trening na nogi, ale pamiętaj technika jest bardzo ważna aby zbudować i ujędrnić mięśnie.

Tutaj Kliknij i umów się ze mną na trening w domu!

1.Skłony do przodu na ugiętych nogach z hantelkami! Stań an szerokość bioder. Kiedy się pochylasz, plecy są proste. Zrób 3 serie po 20 powtórzeń.

 

 

2.Przysiady ze spięciami na 2. Ustaw Nogi na szerokość bioder i zrób 2 spięcia na dole i podnieś się do góry. Zrób 3 serie po 20 powtórzeń.

 

 

3.Zakroki do tyłu na pół przysiadzie. Możesz to ćwiczenie zrobić z obciążeniem na nogi. Zrób 3 serie po 20 powtórzeń na każdą nogę!

 

 

4.Plank z nogą uniesioną do góry. Pamiętaj o prostych plecach. Zrób 3 serie po 20 powtórzeń na każdą nogę!

 

5.Martwy ciąg. Stań na szerokość bioder, plecy proste na ugiętych nogach. Zrób 3 serie po 20 powtórzeń.

 

6.Plank z jedna ręką do przodu! Plecy proste, nogi na szerokość bioder. Zrób 3 serie po 20 powtórzeń na rękę.

 

Tutaj Kliknij i umów się ze mną na trening w domu!

 

 

 

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk