NIE Ignoruj Tych 10 Objawów „CICHEGO KILLERA”

macica

NIE Ignoruj Tych 10 Objawów „CICHEGO KILLERA”. Ponad 550 kobiet rocznie przegrywa walkę z rakiem jajnika. Do najczęstszych przyczyn należą predyspozycje genetyczne, wiek i nadmierne stosowanie doustnych środków antykoncepcyjnych i otyłość.

Ignorując wszystkie towarzyszące objawy, kobiety w 80% przypadków raka są diagnozowane dopiero po osiągnięciu zaawansowanego stadium.

Oto 10 symptomów, których NIGDY nie należy ignorować:

Częste bóle pleców
Jeśli jesteś pewien, że nie cierpisz na osteoporozę lub artretyzm, wtedy te bóle mogą być poważnym objawem raka jajnika.

Ból w żołądku i miednicy. Nieregularne cykle
Statystycznie kobiety w wieku powyżej 55 lat są bardzo narażone na raka jajnika. Jednak nie zawsze tak jest. Rak może wystąpić nawet u młodych dziewcząt, które jeszcze nie otrzymały pierwszego cyklu.

Częste wyczerpanie bez powodu
Skrócenie oddechu, nudności i utrata apetytu, skrajne zmęczenie mogą być poważnymi objawami, że pacjent ma raka jajnika. Ponad 80% kobiet doświadcza co najmniej jednego z objawów raka jajnika na kilka miesięcy przed jego rozpoznaniem.

Sytość i otyłość
„Wczesne uczucie sytości” lub poczucie pełni jest jednym z czterech najważniejszych i najczęstszych objawów raka jajnika. Łatwo się pomylić, to jest objaw problemów z trawieniem, ale nie dajcie się zwieść!

Ból podczas stosunku płciowego
Ból podczas seksu może być kolejną mocną wskazówką, że jesteś we wczesnym stadium raka jajnika, mówi Medical News Today. Dotyczy to ciśnienia i bólu w okolicy miednicy oraz potrzeby częstego i szybkiego oddawania moczu. Bez względu na to, czy jest to mniej lub bardziej bolesne, najlepiej skonsultować się z lekarzem tak szybko, jak to możliwe.

Wymioty
Według ginekologa Jeffreya Sterna, niektóre przypadki raka jajnika często prowadzą do zaparć, które powodują nudności, ból brzucha i utratę wagi.

Nadęty brzuch
Jeśli twój brzuch puchnie jak brzuch kobiety w ciąży, może to być poważny znak, że jesteś w niebezpieczeństwie.

Nadmierna utrata włosów 
Chociaż zazwyczaj nie jest to objaw raka, czego nie należy lekceważyć. Jednak niektóre kobiety doświadczają czegoś przeciwnego – utraty włosów.

Częste zaparcia
Obszar żołądka i przewodu pokarmowego to obszary najbardziej dotknięte rakiem, szczególnie we wczesnym stadium. Z bólem w okolicy żołądka, inne objawy mogą obejmować problemy trawienne, utratę apetytu i gazów – zgodnie z Medline Plus.

Jeśli masz te objawy, niezwłocznie skontaktuj się ze swoim lekarzem. Lepiej zrobić sobie badania zanim będzie za późno.

Kliknij Tutaj po trening i dietę

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk