Naturalny Sok na obniżenie poziomu cukru we krwi

Jabłka i sok na odchudzanie

Naturalny Sok na obniżenie poziomu cukru we krwi. Cukrzyca to poważny stan zdrowia, który może wystąpić, gdy stężenie cukru we krwi lub stężenie glukozy we krwi jest zbyt wysokie i wpływa na ogólny stan zdrowia.

Otrzymujemy glukozę z pożywienia, które spożywamy, a nasze ciało wykorzystuje je jako podstawowe źródło energii. Trzustka jest odpowiedzialna za produkcję insuliny i ten hormon umożliwia glukozie z naszego pożywienia, aby dostać się do naszych komórek, które zużywają na energię.

Jednak czasami nasza trzustka nie jest w stanie wyprodukować wystarczającej ilości insuliny lub nasze ciało nie może jej prawidłowo użyć, co prowadzi do zatrzymania glukozy we krwi i podwyższenia poziomu cukru we krwi. Może to prowadzić do wielu problemów zdrowotnych i chociaż cukrzyca jest nieuleczalna, można nią zarządzać i zachować optymalny stan zdrowia dzięki pewnym zmianom stylu życia.

W dzisiejszym artykule pokażemy, jak całkowicie obniżyć poziom cukru we krwi i zachować zdrowie pomimo cukrzycy. Przepis działa najlepiej dla osób cierpiących na cukrzycę typu 2.

Tutaj kliknij po swój plan treningowy

Będziesz potrzebować następujących składników:

2 marchewki
2 garści szpinaku
1 jabłko (najlepiej zielone)
2 łodygi selera

Metoda przygotowania:

Umyć wszystkie owoce i warzywa i obrać jabłko i marchewkę. Wyjmij także nasiona z jabłka. Teraz wrzuć wszystko do blendera i zmiksuj, aż wszystko zostanie połączone. To wszystko, twój napój jest gotowy do spożycia.

Korzyści zdrowotne ze wszystkich składników

Szpinak

Szpinak obfituje w wapń, witaminy A i C oraz beta-karoten. Jedno ze szwedzkich badań ujawniło, że szpinak jest również bogaty w nitrowany, który obniża ilość tlenu potrzebną komórkom do energii. Po spożyciu szpinaku Twoje mięśnie potrzebują znacznie mniej tlenu do produkcji energii, co oznacza, że ​​są bardziej wydajne. Szpinak ma również niski indeks glikemiczny, więc można go swobodnie spożywać i nie martwić się o to, powodując wzrost poziomu cukru we krwi.

Seler

Seler jest bogaty w potas i magnez, obie substancje mają kluczowe znaczenie w leczeniu i zapobieganiu nadciśnieniu. Seler jest również naturalnym lekarstwem na różnorodne stany zapalne, takie jak problemy z kośćmi i stawami, które występują często u chorych na cukrzycę. Oznacza to, że seler może pomóc w zapobieganiu tym schorzeniom.

Marchew

Marchew obfituje w przeciwutleniacze, niesamowite składniki zwiększające zdrowie, które mogą zapobiegać utracie wzroku u chorych na cukrzycę i zapobiegać występowaniu cukrzycy w pierwszej kolejności. Wysoka zawartość beta-karotenu jest przekształcana w witaminę A, niezbędną witaminę w leczeniu cukrzycy.

Zielone jabłka

Zielone jabłka obfitują w kwas jabłkowy, który skutecznie obniża poziom cukru we krwi.

Metoda konsumpcji

Napój ten należy spożywać codziennie rano na czczo przed śniadaniem. Jeśli chcesz regulować poziom cukru we krwi naturalnie zacznij go spożywać, a wkrótce zauważysz znaczną poprawę.

Tutaj kliknij po swój plan treningowy

 

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk