Najlepsze sposoby aby naprawić swoje hormony i szybko schudnąć

tarczyca i efekty treningu

Najlepsze sposoby aby naprawić swoje hormony i szybko schudnąć. Jeśli jesz zdrowo i ćwiczysz, a nic nie zmieniło się w twoim stylu życia, dlaczego nie tracisz wagi? Twoja utrata wagi może być bardzo zniechęcający i sprawić, że poczujesz się, jakby wszystkie twoje ciężkie wysiłki były na nic. Chcesz stracić na wadze, ale czujesz, że uderzyłaś w ścianę i nic, co robisz, nie ma znaczenia.

Kliknij tutaj po współpracę i ciesz się zdrowiem. 

Jeśli tak jest w twoim przypadku, może być coś wewnętrznego. Sprawcą mogą być hormony. Zaburzenia równowagi hormonalnej stanowią poważny problem, który może wpływać na wagę w większym stopniu niż się spodziewasz.

Istnieją trzy główne szlaki hormonalne, które kontrolują masę ciała, czy to przyrost masy ciała, czy utrata masy ciała.

Kortyzol i utrata masy ciała

Kortyzol jest glukokortykoidem, znanym również jako hormon steroidowy. Jest wytwarzany z cholesterolu w dwóch nadnerczach, które znajdują się na szczycie każdej nerki. Kortyzol jest zwykle uwalniany w odpowiedzi na takie zdarzenia, jak budzenie się rano, ćwiczenia, a także stres. Odgrywa wiele ról w ciele.

Kortyzol pomaga utrzymać homeostazę, a także odgrywa istotną rolę w żywieniu człowieka. Reguluje energię organizmu, wybierając odpowiedni rodzaj i ilość węglowodanów, tłuszczów lub białek, których organizm potrzebuje, aby sprostać wymaganiom fizjologicznym, które w danym momencie są na niego nałożone.

Małe poziomy kortyzolu są zdrowe i normalne w organizmie. Jednak, gdy przewlekle podwyższony, kortyzol może mieć szkodliwy wpływ na wagę.

Kortyzol i przyrost masy ciała

Powtarzające się okoliczności, w których poziom kortyzolu jest podwyższony, mogą prowadzić do zwiększenia masy ciała. Jednym ze sposobów jest przechowywanie tłuszczu wewnętrznego. Tłuszcz trzewny jest również znany jako tłuszcz brzuszny, który jest rodzajem tkanki tłuszczowej otaczającej narządy wewnętrzne. Dlatego trudniej jest się go pozbyć.

Kortyzol ma zdolność do mobilizowania triglicerydów z przechowywania i przenoszenia ich do trzewnych komórek tłuszczowych. Kortyzol pomaga również w rozwoju adipocytów w dojrzałe komórki tłuszczowe. Adipocyty są komórkami specjalnie wyspecjalizowanymi do przechowywania tłuszczu.

To nie wszystko. Kortyzol może również wpływać na przyrost masy ciała przez krew. Jeśli masz wysoki poziom glukozy we krwi z supresją insuliny, komórki tracą glukozę. Kortyzol reguluje to, wysyłając do mózgu sygnały głodu, które mogą prowadzić do przejadania się. Wszelkie niewykorzystane lub nadmierne ilości glukozy będą przechowywane w postaci tkanki tłuszczowej.

Ogólnie rzecz biorąc, im wyższy poziom kortyzolu, tym wyższy jest apetyt. Jest to złe, ponieważ powoduje, że twoje ciało pragnie pokarmów wysokokalorycznych, nawet jeśli ich nie potrzebujesz. Większość ludzi poddaje się tym pragnieniom i spożywa więcej kalorii niż potrzebuje ich ciało, co prowadzi do przyrostu masy ciała.

Jak obniżyć poziom kortyzolu

Najlepszym sposobem na obniżenie poziomu kortyzolu i uniknięcie dalszego przyrostu masy ciała jest obniżenie poziomu stresu. Jeśli nauczysz się kontrolować swój stres, może to pomóc w podróży odchudzającej.

Tarczyca i utrata masy ciała

Tarczyca odgrywa bardzo ważną rolę w naszym organizmie i może mieć głęboki wpływ na utratę wagi lub przyrost masy ciała. Tarczyca znajduje się w naszej szyi, a hormony tarczycy są odpowiedzialne za regulację tempa metabolizmu każdej pojedynczej komórki naszego ciała.

Dlatego, gdy układ tarczowy nie działa prawidłowo, może mieć niszczący wpływ na nasz organizm. Istnieją dwa główne rodzaje chorób tarczycy: niedoczynność tarczycy i nadczynność tarczycy.

Niedoczynność tarczycy – występuje, gdy poziom tarczycy jest zbyt niski. Powoduje obniżenie temperatury ciała, zwiększenie masy ciała, podwyższenie poziomu cholesterolu, zwiększenie częstości miażdżycy, a nawet niewydolności serca. Nieleczona niedoczynność tarczycy może prowadzić do fibromialgii i przewlekłego zmęczenia. Może również powodować nieregularne cykle miesiączkowe, co sprawia, że ​​przepływ jest cięższy i bardziej bolesny. Niedoczynność tarczycy może również powodować problemy z płodnością. Ponieważ hormony tarczycy są niskie w przypadku niedoczynności tarczycy, powoduje to, że utrata masy ciała jest niezwykle trudna.

Nadczynność tarczycy – Nadczynność tarczycy jest przeciwieństwem niedoczynności tarczycy. Ludzie z tym schorzeniem mają nadczynność tarczycy. Dlatego tarczyca wytwarza zbyt wiele hormonów. Może to prowadzić do zwiększonego metabolizmu, nieregularnych lub utraty okresów, szybkich i nieregularnych uderzeń serca, kołatania serca, pocenia się, nerwowości i drażliwości.

Wniosek

Ogólnie, hormony odgrywają istotną rolę w utracie wagi lub przyroście masy ciała. Utrata masy ciała to znacznie więcej niż tylko jedzenie i ćwiczenie. Hormony mogą naprawdę być sprawcą i mieć więcej efektu niż możesz sobie wyobrazić. Jeśli pracujesz nad zdrowym stylem życia, może to ograniczyć szanse na zachwianie równowagi hormonalnej.

Oto jak naprawić swoje hormony do utraty wagi

Zarządzaj poziomem kortyzolu, starając się unikać stresu i wykonywać  formy ćwiczeń. Kliknij Tutaj po takie formy.
Zachowaj równowagę hormonów płciowych, jedząc więcej błonnika, ograniczając spożycie alkoholu, jedząc zdrowe tłuszcze i dodając ćwiczenia do swojej rutyny.
Unikaj niedoczynności tarczycy i nadczynności tarczycy poprzez ograniczenie soli, palenie tytoniu, niezdrowej żywności w diecie i wysoki poziom stresu
Porozmawiaj ze swoim lekarzem, jeśli podejrzewasz, że masz zaburzenia równowagi hormonalnej, aby opracować plan, który będzie odpowiedni dla Ciebie

Mam nadzieję, że ten artykuł otworzył twoje oczy na nasilenie zaburzeń równowagi hormonalnej i ich związek z utratą masy ciała.

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk