Mocny Brzuch to Mocny Kręgosłup – 3 Ćwiczenia – Gosia Klos

Mocny brzuch to kręgosłup bez bólu

Mocny Brzuch to Mocny Kręgosłup – 3 Ćwiczenia – https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg

Tłuszcz na brzuchu jest nie tylko irytujący, ale wiąże się również z wysokim poziomem cholesterolu, chorobami serca, udarem i cukrzycą.  Osoby z nadwagą  są narażone na wiele chorób. To kolejny powód, aby zacząć regularnie pracować nad swoim kręgosłupem.

Każdy ruch, który wykonujesz zaczyna się od napięci mięśni brzuszka. Podświadomie chroni twoje narządy wewnętrzne i pracy przepony. Wszystko zależy od twoich celów, ale jeśli chcesz mieć kostkę na brzuszku, deficyt kaloryczny i cardio pozwoli na odkrycie i pokazanie Twojego brzucha.

Napnij przy wysiłku mięśni brzucha zwiększy ciśnienie wewnątrzbrzuszne, uniemożliwi pochylenie się tułowia. Wygięcie dolnej części grzbietu przez napięcie mięśni lędźwiowych, wprowadzi dodatkowy element prostujący dolny odcinek kręgosłupa. Taka stabilizacja tułowia będzie najlepszym gwarantem bezpiecznego uniesienia ciężaru, a tym bardziej będziesz mieć mocny brzuch i kręgosłup.

Przedstawię Ci dziś plan ćwiczeń, który zdziała cuda na Twoim ciele – w szczególności na brzuchu. Na dodatek wzmocni Twój kręgosłup. Każdego dnia będziesz potrzebowała tylko sześciu minut swojego czasu na wykonanie ćwiczeń. Pamiętaj tylko, że jeśli chodzi o twoje zdrowie, nie są akceptowane żadne wymówki!

1.Wznosy tułowia i nóg do góry.

Rozpocznij ćwiczenie leżąc na brzuchu z rękami za głową. Podnieś ręce i nogi do góry, ściskając pośladki. Utrzymaj tę pozycję przez 20 sekund. Wróć do pozycji wyjściowej.

Wznosy Tułowia i nóg do góry

2.Naprzemienne unoszenie rąk i nóg.

Rozpocznij ćwiczenie leżąc na plecach z kolanami, biodrami i stopami pod kątem 90 stopni, z rękami wyprostowanymi. Wyciągnij lewą nogę i wyciągnij prawą rękę w kierunku podłogi. Upewnij się, że plecy pozostają płasko na podłodze. Ściśnij pośladki i powtórz ćwiczenie z przeciwną stroną. Zrób przez 30 sekund 3 serie. 

3.Przysiady.

Rozpocznij ćwiczenie w pozycji stojącej. Przykucnij z boku, jakbyś próbował dostać się pod wyimaginowany płot. Idź w tym samym kierunku, jakbyś próbował przejść przez płot najpierw jedną nogą, a potem drugą. Powtórz te same ruchy w przeciwnym kierunku.

Przysiady

Wszystkie powyższe ćwiczenia mają na celu wycelowanie w Twojego kręgosłupa. Ból pleców jest często efektem ubocznym słabych mięśni brzucha lub poważnym urazom kręgosłupa. Dlatego wzmocnienie mięśni brzuszka pomoże wzmocnić plecy.

Zacznij ćwiczyć codziennie, a upieczesz dwie pieczenie na jednym ogniu: pozbądź się tłuszczu z brzucha i bólu pleców również dodając cardio. Czy zamierzasz uczynić te ćwiczenia częścią swojej codziennej rutyny?

Które z ćwiczeń uważasz za najłatwiejsze i najtrudniejsze? Czekam na Wasze komentarze i zdjęcia poniżej!

 

 

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk