Masz problem ze Stawem Barkowym? Ten artykuł jest dla Ciebie – Ćwiczenia

ćwiczenie na bark

Masz problem ze Stawem Barkowym? Ten artykuł jest dla Ciebie – Ćwiczenia. Staw barkowy jest najbardziej złożonym stawem w ludzkim ciele. Ma za zadanie zapewnić ruchliwość ramienia o 360 stopni, a także stabilność, dzięki której wszystkie kości, mięśnie, ścięgna i więzadła tworzą ramię do wspólnej pracy.

Kliknij Tutaj i Trenuj ze Mną

W przypadku wszystkich części, które składają się na ramię, często odczuwa się ból lub utratę mobilności z powodu obrażeń. Jeśli doświadczasz bólu barku, wypróbuj te ćwiczenia, aby złagodzić. Pamiętaj, aby zawsze spotkać się z lekarzem, jeśli odczuwasz bóle ramienia, które nie ustępują po kilku dniach odpoczynku, lodzie, masażu i elewacji.

5  Ćwiczeń ruchowych, kiedy boli staw barkowy.

Aby poprawić ogólną ruchomość ramion, ćwiczenia te skupiają się na uwolnieniu mięśni otaczających łopatkę, środkową część pleców i klatkę piersiową. Używają kombinacji:

1.Przenoszenie ramiona na druga stronę. Zacznij od klęku podpartego na rękach i kolanach, kierując palcami od rąk w kierunku do siebie. Zegnij prawy łokieć, gdy lewa ręka sięga pod ciało i na prawą stronę. Lewe ramię i ucho mogą rozluźnić się na podłodze (jeśli pozwala na to elastyczność). Przytrzymaj w tej pozycji przez 5 oddechów. Zamienić się stronami.

 

2. Unoszenie dłoni do góry. Zacznij klęcząc na podłodze lub siedząc na krześle. Trzymaj ręce z boku, dłonie zwrócone w stronę bioder. Unieś prawą rękę nad głową, dłonią skierowaną w stronę ciała. U góry odwróć dłoń od siebie. Kontynuuj zakręcanie ramienia z powrotem za ramieniem (kciukiem skierowanym w dół), aż powrócisz do pozycji wyjściowej. Ukończ 5 ruchów do przodu i 5 ruchów do tyłu. Zamienić się stronami.

 

 

3. Uginanie głowy do przodu. Zacznij od klęczenia lub siedzenia na krześle z rękami za głową i łokciami rozstawionymi na bok. Zaokrąglij górną część pleców i rozluźnij brodę do klatki piersiowej. Pozwól aby łokcie opadły i zbliżały  się do siebie. ODDYCHAJ i podnieś łokcie, głowę i klatkę piersiową. Kontynuuj rozszerzanie górnej części pleców i zakładanie mostka. Oczy patrzą w sufit. Kontynuuj przełączanie między tymi dwoma pozycjami przez 5 powtórzeń.

* Uwaga: NIE ciągnij za głowę ani szyję. Po prostu pozwól, aby naturalna waga rąk zasłoniła brodę i klatce piersiowej.

 

 

4.Rolowanie piłką.Zacznij od leżenia na plecach. Weż piłkę tenisową.  Delikatnie naciskaj lewą ręką, aby rzucić piłką po prawej stronie klatki piersiowej i przedniej części barku. Unikaj staczania się do mostka. Kontynuuj przez 30 sekund przed przełączaniem stron.

5.Rolowanie na boku piłką tenisową. Zacznij od leżenia po lewej stronie, z ugiętymi kolanami i lewą ręką tuląc głowę. Trzymaj łokieć do przodu na podłodze. Delikatnie połóż kulkę piłki tenisowej lub piłkę tenisową pod bocznym lewym ramieniem (z tyłu pod pachą, w małej i głównej grupie mięśniowej). To ćwiczenie jest bardzo delikatne, więc bądź delikatny. Przytrzymaj 5-10 oddechów, w zależności od intensywności. Zamienić się stronami.

Możesz także wykonywać to ćwiczenie stojąc przy ścianie, z piłką między ścianą a ramieniem (która jest bardziej delikatną wersją).

Jeśli masz poważniejszy problem ze stawem barkowym, zgłoś się do lekarza. Nie rób nic na siłę, bo nie chce ci sie iść do przychodni i umówić wizytę. Trening jest podstawowy, ale jeśli masz poważniejszy problem, najlepiej skonsultować to z odpowiednią osobą.

Kliknij Tutaj i Trenuj ze Mną

Udostępnij dalej artykuł i daj łapkę w górę jeśli ćwiczenia ci się przydadzą. 

Twój trener https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg

 

 

 

 

 

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk