Masz dużą nadwagę – 8 Kroków do Zapamiętania

fit ciało i odchudzanie

Masz dużą nadwagę – 8 Kroków do Zapamiętania.

Utrata masy ciała nie jest łatwym zadaniem, szczególnie jeśli musisz dużo jej stracić. Jednak nic nie jest niemożliwe – możesz zrzucić około  30 kg w ciągu zaledwie 5 miesięcy, jeśli jesteś konsekwentna i skoncentrowana na swoich celach. Jeśli zastosujesz się do poniższych zasad, możesz stracić do 4 kilogramy tygodniowo i stracić 7 kg  w ciągu zaledwie miesiąca.

Chociaż większość ekspertów zaleca utratę 1-2 funtów tygodniowo, utrata więcej nie jest niezdrowa ani niebezpieczna, jak niektórzy sądzą. Do moich zasad musisz dodać codzienne treningi i ćwiczyć cały rok, a skóra pięknie się wchłonie i będziesz mieć piękne ciało. Po prostu bądź wytrwała i postępuj zgodnie z instrukcjami, a będziesz w stanie uzyskać ciało, o którym zawsze marzyłaś.

8 KROKÓW DO PIEKNIEJ SYLWETKI!

KROK 1

Przede wszystkim powinnaś zacząć dobrze jeść. Dodaj pełnoziarniste produkty do swojej diety, jedz wysokiej jakości jedzenie i nigdy nie licz kalorii. Unikaj spożywania przetworzonych i szybkich potraw, sięgaj po naturalne cukry zamiast słodyczy i dodaj trochę chudego białka do swojej diety.

Zobacz tutaj mój najnowszy artykuł!

KROK 2

Unikaj przejadania się – to nigdy nie jest dobre, bez względu na to, jak zdrowy jest posiłek. Jedz umiarkowanie, ponieważ przejadanie się zakłóci proces utraty tych kilogramów. Połowa twojego talerza powinna być wypełniona warzywami. Potrzebujesz tylko ½ szklanki pełnych ziaren dziennie i 3 uncje chudego białka (pierś kurczaka, biała ryba). Postępuj zgodnie z tym planem, a będziesz w stanie stracić 30 kg w ciągu zaledwie 4 miesięcy.

KROK 3

Twoje posiłki powinny zawsze zawierać zdrowe tłuszcze. Tłuszcze te utrzymają Cię na dłużej i nie będą przeszkadzać w procesie odchudzania. Aby dodać zdrowe tłuszcze do diety, wystarczy łyżeczka do oliwy lub oleju kokosowego lub łyżka siemienia lnianego do posiłków lub koktajli. Awokado jest również doskonałym źródłem zdrowych tłuszczów, dlatego należy je jeść częściej.

Zobacz tutaj mój najnowszy artykuł!

KROK 4

Napoje bezalkoholowe, alkohol, „100% naturalne soki” i podobne napoje są twoimi najgorszymi wrogami na diecie. Zawierają zbyt dużo cukru i puste kalorie i sprawią, że będziesz jeść więcej.

KROK 5

Oprócz zdrowej diety będziesz także potrzebować ćwiczeń. Powinieneś dążyć do spalenia 500 kalorii na sesję, co w połączeniu z 750-1000 kalorii zredukowanymi w diecie powinno pomóc ci osiągnąć cel. Zapraszam na treningi online w domu. Kliknij tutaj.

KROK 6

Podczas ćwiczeń skup się na ćwiczeniach cardio – najlepiej spalają kalorie. Zacznij od ćwiczeń o niskiej intensywności, a następnie stopniowo zwiększaj intensywność i czas trwania. Na początku potrzebujesz 30-45 minut marszu 2 razy w tygodniu. Zwiększaj czas trwania stopniowo przez kilka tygodni, a następnie zmień rutynę na pływanie lub bieganie po kilku miesiącach.

KROK 7

Po opanowaniu treningu fitness nadszedł czas na trening cardio – interwały. Ćwiczenia te obejmują naprzemienne sesje krótkiego i intensywnego treningu, które zapewniają niesamowite rezultaty. Zacznij od rozgrzewki, a następnie zastąp 2 minuty sprintu 20-30 minutami ciężkiego treningu. Trening interwałowy jest niezwykle skuteczny w odchudzaniu.

KROK 8

Po kilku tygodniach możesz dodać trening siłowy do swojego reżimu. Wejdź na siłownię i skonsultuj się z trenerem, aby uzyskać najlepsze wyniki. Jeśli nie chcesz chodzić na siłownię, powtórz zestaw ćwiczeń dla każdej grupy mięśni 20 razy dziennie, ale nigdy w kolejnych dniach. Możesz wybierać między pompkami, przysiadami, brzuszkami. Po opanowaniu tych ćwiczeń dodaj trochę hantli, aby podjąć większe wyzwanie.

KROK 9

Siedzący tryb życia rujnuje twoją sylwetkę, więc wstań i spróbuj pozostać aktywnym fizycznie. Idź na spacer lub biegnij, lub wybierz się na kręgle lub pływanie ze znajomymi. Nawet taniec może pomóc. Cokolwiek wybierzesz, unikaj siedzenia na krześle przez cały dzień, a jak masz pracę siedzącą, to wieczorem zrób trening.

Też chcesz być zdrowa? Napisz do mnie i działamy.

m.klos@mataleo.eu

 

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk