Lecz tarczycę za pomocą tego prostego ćwiczenia – Video

tarczyca i trening

Lecz Tarczycę za pomocą tego prostego ćwiczenia – Video. Tarczyca jest gruczołem dokrewnym w kształcie motyla na szyi i pomaga w regulacji metabolizmu organizmu i jego funkcji. Kiedy funkcja tarczycy jest upośledzona z powodu chorób, wpływa to na procesy funkcjonowania organizmu i metabolizm.

Po trening i dietę napisz tutaj!

Dobrą wiadomością jest to, że istnieją różne ćwiczenia,  które mogą złagodzić objawy i oznaki choroby tarczycy. Zrób te ćwiczenia i zobaczysz, że po 2 tygodniach zobaczysz różnicę. Przestrzegaj diety. W tym artykule napiszę parę słów jak się odżywiać!

1.Wznosy nogi do góry. Zrób 3 serie po 20 powtórzeń.

2.Wykroki naprzemienne. Zrób 3 serie po 20 powtórzeń.

Wskazówki dotyczące diety!

Musisz zacząć przestrzegać specjalną dietę podczas przyjmowania hormonów tarczycy. Ogranicz żywność o wysokiej zawartości białka sojowego, ponieważ duże ilości soi mogą zakłócać wchłanianie hormonu tarczycy.  Większość produktów bogatych w jod, takich jak produkty jodowane lub ryby, jest akceptowalna.

Przyjęcie odżywczej diety dla tarczycy nie tylko zapewnia dobre samopoczucie, gdy poziom tarczycy jest normalny, ale pomaga płynnie funkcjonować układ trawienny i skutecznie pompować serce – oba te czynniki wspierają zdrowy metabolizm. Jeśli mimo przyjmowania leków nadal nie czujesz się dobrze, poprawienie diety i rozpoczęcie programu ćwiczeń może pomóc. Poniżej znajdują się wskazówki dotyczące zdrowego odżywiania.

Jedz pożywne jedzenie. Jedz różnorodne owoce, warzywa, orzechy i produkty pełnoziarniste, aby poprawić ogólny stan zdrowia. Białko powinno pochodzić z chudych źródeł, takich jak ryby lub fasola. Polegaj na zdrowych olejach, takich jak oliwa z oliwek.

Ogranicz „złe” tłuszcze i proste węglowodany. Niektóre tłuszcze dietetyczne przyczyniają się do chorób serca i niektórych form raka. Zmniejsz ilość tłuszczów nasyconych, które pochodzą głównie z produktów pochodzenia zwierzęcego, takich jak mięso i ser, oraz tłuszczów trans, które przyjmują postać uwodornionych olejów w przetworzonej żywności i wielu margarynach. Zamiast tego wybierz tłuszcze, które pomagają obniżyć poziom cholesterolu LDL. Należą do nich jednonienasycone i wielonienasycone tłuszcze z olejów roślinnych oraz tłuszcze omega-3 występujące w niektórych gatunkach ryb. Nasiona, orzechy i rośliny strączkowe są również zdrowymi wyborami.

Trzymaj się złożonych węglowodanów znajdujących się w produktach pełnoziarnistych, owocach i warzywach i minimalizuj napoje bezalkoholowe, chipsy ziemniaczane, słodycze, krakersy i inne fast-foody o wysokiej zawartości kalorii i składników odżywczych. Zdobycie wystarczającej ilości białka nie powinno stanowić problemu. Większość ludzi w krajach rozwiniętych otrzymuje dużo białka w swojej diecie.

Zwiększ błonnik pokarmowy. Błonnik pokarmowy pomaga poprawić trawienie. Jedzenie produktów pełnoziarnistych oraz różnorodnych warzyw i owoców zapewnia wystarczającą ilość błonnika pokarmowego.

Po trening i dietę napisz tutaj!

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk