Konferencja – Kształtowanie Siły i Mocy Mięśniowej

Konferencja – Kształtowanie Siły i Mocy Mięśniowej. Wczoraj odbyła sie dwudniowa konferencja na AWF na temat Kształtowanie Siły i Mocy Mięśniowej. 

„Jeśli chcesz coś naprawić w organizmie to zacznij ćwiczyć”

Jedno z moich najlepszych 2 dniowych Konferencji na jakiej byłam w tym roku, pod względem merytorycznym 👌Wybitni naukowcy, trenerzy topowych zawodników MMA, skoczków czy lekkoatletów wykładali o rożnych technikach treningowej, o żywieniu czy odnowy biologicznej np. suche igłowanie 👏 Wszystko poparte oczywiście badaniami 👊Jet to moja 4 konferencja w tym roku z różnych dziedzin naukowych, począwszy od zagadnień nad Wit D, a skończywszy na wczorajszej konferencji na temat korzyści treningu oporowego w warunkach okluzji. O okluzji juz napisze jutro artykuł. Nowa forma treningowych o której nie słyszeliście. 

Tematy konferencji były bardzo interesujące szczególnie doktora Krzysztofa Ficka, który przekazał nam wiedzę na temat urazów narządów ruchu i jaki jest najlepszy sposób na pozbycie się bólu stawu kolanowych czy biodrowych. Takim najlepszym sposobem jest oczywiście codzienny ruch na pozbycie się bólu w stawie biodrowym. W kolejnych dniach napiszę o tym artykuł.

I tu się zgodzę, gdyż prowadziłam panią Anie 56 lat, która zgłosiła się do mnie z ogromnym bólem w stawie biodrowym i brakiem snu. Juz po pierwszym miesiącu treningów indywidualnych w domu, pani Ania przesypiała całą noc, a ból w biodrze ustąpił. I tak ćwiczyłyśmy 4 miesiące.

Pani Ania przerwała treningi z przyczyn osobistych. I wszystko powróciło. Trzeba pamiętać o tym, że kiedy zaczynacie ćwiczyć, musi to już być na stałe, na zawsze, a nie tylko na 2-4 miesiące i już koniec. Ćwiczenia 30 min dziennie to żaden problem wykonać w ciągu dnia, to wszystko robisz dla swojego zdrowia, a nie dla mnie.

Głównym tematem konferencji to temat motywacja, która jest bardzo ważna i to nie tylko przy ćwiczeniach, a w normalnym życiu.Przykład – Jeśli wstaniesz rano ze złym humorem, to na pewno będziecie mieli go przez cały dzień, a w takim humorze, to treningu nigdy nie wykonacie. Zawodowi sportowcy płacą dużą kasę, aby ich zmotywować do treningu. Oni maja 2-3 razy dziennie trening, a bez motywacji ani rusz.

U mnie nie trzeba płacić dużej kasy za treningi online Skype, a i tak znajdziecie jakiś problem aby nie ćwiczyć. Lepiej kupić tabletki odchudzające czy shajki, które w ogóle nie działają bez treningu. O tym też była mowa na konferencji. Doktor Peter z Czech na przykładach i odpowiednich badaniach na białku udowodnił, że kiedy pijecie tylko shejki bez treningu to one nie działają. To jak jak byście pili herbatę i czekali na cud, a może po niej schudnę.

Do wszystkiego jest potrzeby ruch, indywidualny dobrany. Czy to to bólu w stawie kolanowym czy to do szejków białkowych. I na to są badania. Nikt tego sobie nie wymyślił. Wszystko jest poparte badaniami.

Poruszanych tematów było bardzo dużo. Prowadzili je naukowcy, trenerzy czy wykładowcy AWF w Katowicach. Podjęłam również kolejną szkołę konsultant ds. żywienia Żak w Katowicach. Szkoła jest roczna i na pewno bede miała wam wiele do powiedzenia i napisania na swoim blogu.

W ciągu mojego 17 – letniego pomagania kobietom,  nauczyłam sie jednego, że wiedzę jaką posiadam, a posiadam ogromną, nie pomoże nikomu, kto tego nie będzie chciał. Kto nie znajdzie w sobie tyle siły, żeby w końcu zabrać sie za siebie, czy ktoś waży 150 kg, czy koś tylko chce być w formie. Dlatego codziennie piszę artykuły, bo może to jest ten dzień i artykuł, który w końcu dotrze do ciebie i zaczniesz dbać o siebie i swoje zdrowie.

Cieszę się, ze będę mogła przekazać tą wiedzę nabytą na konferencji moim podopiecznym, bo przecież w tym wszystkim zdrowie jest najważniejsze 👌👍

https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk