Jak zwalczyć problem z wypryskami na pośladkach – 6 Porad

pośladki, krostki na pośladkach

Trądzik jest częstą rzeczą, która pojawia się na każdej części ciała, w tym na pośladkach. Ale to jest drażliwe i bolesne, kiedy siedzisz. Trądzik na pośladkach jest czymś, co zwykle się zdarza, ale większość ludzi czuje się zakłopotana, gdy o tym mówi, bo brzmi to dziwnie.

Trądzik jest formą zapalenia mieszków włosowych, czyli zakażenia mieszków włosowych, ale powszechnie nazywa się go trądzikiem. Powodem pojawienia się trądziku są martwe komórki skóry, zanieczyszczenia, żyjące w zanieczyszczonym środowisku, nadmierne wydzielanie oleju z gruczołów łojowych, zapalenie mieszków włosowych na pośladkach. Innymi przyczynami mogą być bakterie, grzyby lub drożdże, ponieważ biorą one również udział w zakażaniu mieszków włosowych. Mieszki włosowe na pośladkach są bardzo lekkie, więc nie są łatwo widoczne gołym okiem, dlatego ludzie nie zdają sobie sprawy z posiadania zainfekowanych mieszków włosowych.

Niektóre czynniki, które zależą od trądziku, to złe odżywianie, słaba higiena, noszenie ciasnych ubrań i narażenie na ostre chemikalia, które zakłócają naturę skóry. Osoby z cukrzycą, obsesją i słabym układem odpornościowym są bardziej podatne na ten problem.

To nie jest duży problem, jeśli masz trądzik na tyłeku, ponieważ każdy problem nie wymaga lekarza. Możesz rozwiązać problem samodzielnie dzięki naturalnym środkom domowym, które są tak proste do zastosowania.

Więc zaczynamy:

1 Ciepły kompres

Ciepły kompres znacznie zmniejsza trądzik pośladków. Uczucie ciepła wyciąga bakterie i ropę wydobywającą się z mieszków włosowych.

Aby zrobić dobry ciepły kompres, powinnaś wypić słoną wodę, ponieważ ma ona działanie antyseptyczne, więc pomoże również w leczeniu łagodnych infekcji.

Dodaj 1 łyżeczkę soli kuchennej w 2 szklankach ciepłej wody.
Weź czystą ściereczkę i zanurz w tym roztworze. Teraz wykręć nadmiar wody.
Umieść ten kompres na dotkniętej chorobą części skóry przez 15 minut, a gdy ostygnie, nałóż świeży kompres.
Zrób to kilka razy dziennie.

2. Kostki lodu

Opakowanie z lodem nie pomoże natychmiast wyleczyć trądziku, ale jeśli go użyjesz, pomoże zmniejszyć stan zapalny, zaczerwienienie i wielkość guzków trądzikowych.

Połóż kilka kostek lodu w ręczniku i ładnie owiń.
Teraz stopniowo naciskaj go na trądzik przez co najmniej 15 minut.
Powtórz ten proces kilka razy dziennie.
Możesz także użyć zimnej wody do mycia trądziku.

Uwaga: Nigdy nie próbuj używać kostek lodu bezpośrednio na skórze, ponieważ może to prowadzić do odmrożeń.

3. Ocet jabłkowy

Jest to wszechstronne rozwiązanie dla każdego rodzaju problemów skórnych; jest pomocny w zmniejszaniu trądziku pośladkowego. Ocet jabłkowy zawiera właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybicze i ma charakter kwaśny. Działa rozpuścić martwe komórki skóry i odblokować mieszki włosowe, aby trądzik szybko wyschnął.

W ciepłej wannie dodaj 1 szklankę surowego, niefiltrowanego octu jabłkowego. Mocz ciało w wannie na 15 minut. Zrób to co najmniej 3 razy w tygodniu.
Możesz również dodać 2 łyżeczki surowego, niefiltrowanego octu jabłkowego do szklanki ciepłej wody. Wypij to dwa razy dziennie.

4. Płatki owsiane

Płatki owsiane są bardzo skutecznym lekarstwem na trądzik. Usuwa zanieczyszczenia i martwe komórki naskórka.

Zmiel około 1 szklanki owsa w blenderze, teraz wymieszaj 1 szklankę soli Epsom, a następnie przechowuj w pojemniku. Wlej 2 łyżki tej mieszanki w czystą ściereczkę i delikatnie zawiąż. Zanurz wiązaną wiązkę w ciepłej wodzie i delikatnie trzymaj ją na dotkniętym obszarze przez 15 minut. Zrób to kilka razy dziennie przez około 1 tydzień.

Inną opcją jest zmieszanie 1 łyżki płatków owsianych i zwykłego jogurtu z 1 łyżeczką kurkumy. Wymieszaj je i nałóż na pośladki. Poczekaj, aż pasta wyschnie, po czym przetrzyj ją kolistymi ruchami rąk przez co najmniej 5 minut. Spłucz ciepłą wodą. Zrób to lekarstwo raz w tygodniu.

5. Pasta do zębów

Biała pasta do zębów jest korzystna w leczeniu trądziku pośladkowego. Pasta do zębów zawiera właściwości antybakteryjne, które pomagają pozbyć się bakterii odpowiedzialnych za rozprzestrzenianie się infekcji.

Wcieraj niewielką ilość białej pasty do zębów na obszarze dotkniętym chorobą.
Pozostaw to na noc.
Zmyj zimną wodą następnego dnia rano.
Powtarzaj proces codziennie.

6. Soda do pieczenia

Soda oczyszczona działa jako środek złuszczający, który jest pomocny w usuwaniu martwych komórek skóry i zatykaniu pęcherzyków. Więc musisz spróbować tego niesamowitego leku z sody oczyszczonej. Normalizuje również poziom pH skóry.

Zrób super pastę w małej ilości wody i dodaj 1 łyżeczkę sody oczyszczonej.
Zastosuj go na dotkniętym obszarze.
Pozostawić na dwie minuty, a następnie spłucz zimną wodą.
Użyj tego środka raz dziennie.

Dodatkowe wskazówki

1.Weź prysznic po każdym treningu, aby pozbyć się brudu i potu.
2.Zmieniaj bieliznę codziennie.
3.Nie dziel się swoimi ubraniami lub ręcznikami z innymi.
4.Nie używaj środków do zmiękczania tkanin, jeśli posiadasz wrażliwą skórę.
5.Złuszcz skórę pośladków przynajmniej raz w tygodniu.
6.Pij dużo wody, aby ciało cały czas było nawilżone od wewnątrz i na zewnątrz.
8.Unikaj siedzenia w jednej pozycji przez długi czas i spania na plecach.
9.Jedz surowe jedzenie, aby oczyścić swoje ciało.
10.Nie próbuj drapać trądziku, ponieważ spowoduje to rozprzestrzenianie się bakterii.

Zacznij się ruszać i dbaj o siebie. Spełnia marzenia, a jak nie masz motywacji to napisz do mnie

m.klos@mataleo.eu

 Razem pokonamy cały świat i udowodnimy, że w każdym wieku można ćwiczyć i dbać o siebie.

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk