Jak zwalczyc cellulit na nogach

JAK ZWALCZYĆ CELLULIT NA NOGACH  – Jaka sama dobrze wiem po sobie, najmocniej tłuszcz odkłada się na brzuchu w okolicy ud i bioder. Spore zgromadzenie tkanki tłuszczowej w tych okolicach skutkuje się pojawieniem celulitu atakującego nasze nogi.

Cellulit na udach powstaje z tych samym powodów, z jakich skórka pomarańczowa pojawia się w innych strefach naszych ciał. Występuje tu przede wszystkim przez żeńskie hormony płciowe, których nadmiar staje się początkiem procesu patologii  tkanki łącznej. Estrogeny powodują bowiem rozszerzenie naczyń limfatycznych, co – w rezultacie – owocuje zwiększeniem przepuszczalności naczyń krwionośnych i kończy się pojawieniem obrzęków miejscowych. Summa sumarum, kiedy proces krążenia zostaje zaburzony – do komórek tłuszczowych nie dociera wystarczająca ilość pożywienia. „Zapobiegliwe” komórki gromadzą w sobie substancje tłuszczowe, co prowadzi do powstania zmian zapalnych ewoluujących do postaci zwłóknienia tkani łącznej, czyli do szpecącego cellulitu.

 

cellulit na nogach

Mając już wiedzę o powodach, przez które cellulit na udach pojawia się tak często – można ustalić kilka sprawdzonych i przynoszących gwarantowane efekty zasad walki z tym szpecącym wrogiem. Przede wszystkim warto wykluczyć ze swojego menu sól, tłuste mięsa i proste cukry. Należy też zapomnieć o napojach gazowanych, alkoholu i kawie. Zamiast tego – lepiej jest do codziennej diety wprowadzić aromatyczne zioła (Kolendę, majeranek, bazylię), sprzyjający odchudzaniu błonnik, przygotowywany na parze drób i chude ryby oraz duże ilości zielonej herbaty i niegazowanej wody mineralnej. Pamiętaj także aby przyłożyć się do ćwiczeń i zwiększyć swoją ogólną aktywność. Cellulit na udach występuje bowiem – nie bez kozery – przede wszystkim u pań prowadzących siedzący tryb życia. Dlatego też, wszystkie kobiety pracujące „za biurkiem” powinny zapisać się jak najszybciej na ćwiczenia aerobowe i aqua aerobic, a w ramach weekendowego relaksu – uprawiać jogging lub jeździć na rowerze.

Cellulit na nogach nie sprowadza się jednak jedynie do problemu skórki pomarańczowej atakującej kobiece uda. Równie częstym i (niestety) widocznym problemem jest cellulit na łydkach. W tym rejonie także gromadzi się tłuszczyk, a co za tym idzie – tam także pojawia się skórka pomarańczowa!

Oprócz tradycyjnych form – czyli jazdy na rowerze, pływania czy joggingu – poleca się tutaj przysiady (wykonywane przy krześle, zarówno ze złączonymi stopami jak i w rozkroku), energiczne wymachy nóg w tył i w bok oraz siad narciarski (kucanie przy ścianie w taki sposób, by ciało przyjmowało pozycję podobną do pozycji ciała narciarza zjeżdżającego ze stromego stoku).

Podaj mi swój email, abym mogła informować Cię o nowościach na blogu :)

 

if(f.imie.value==''){ alert('Nie podałeś/aś swojego imienia.'); return false; }

if(f.pp.checked==false){ alert('Musisz zgodzić się z Polityką Prywatności.'); return false; }

return true;

} // ]]>


Email :
Imię :

Zgadzam się z polityką prywatności

 

Proszę podzielić się tym artykułem, jeśli się podobało. Byłbym bardzo wdzięczna.

Pierwsze 15 komentarzy pod artykułem  dostanie rozpisany trening na NOGI . Zapraszam do dyskusji  😉

 ZAPRASZAM NA TRENING RAMION I NÓG

 

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk