Jak wymodelować i ujędrnić POŚLADKI – Gosia Klos

pas

Zacznijmy więc od początku. Trochę teorii…

Pośladki to nic innego jak mięsień, a jak wiadomo – mięśnie potrzebują NADWYŻKI kalorycznej, aby urosły. Pora porzucić wszelkie diety, niedobory kaloryczne, zaczynamy jeść! Ale ale, nie rzucaj się od razu na fast food’y i szafkę ze słodyczami. Kalorie warto zbierać wciąż tymi zdrowymi, wartościowymi produktami, śmieciowe jedzenie wciąż nie jest mile widziane. No chyba że ktoś chce także powiększyć przy okazji objętość tłuszczu na brzuchu 😉

Mięsień może pracować na trzy sposoby :

1. praca izometryczna, gdy przyczepy przybliżają się do siebie, czyli gdy napinamy dany mięsień i przez chwilę przytrzymujemy w tej pozycji.
2. praca koncentryczna, gdy mięśnie się kurczą, czyli najbardziej typowe podczas treningu ćwiczenie na dany mięsień,
3. praca ekscentryczna, gdy przyczepy się oddalają, np. jak unosimy rękę i mamy opór – gdy ktoś nam przytrzymuje lub pcha w drugą stronę.

Dysponujemy dwoma rodzajami mięśni, tzw. synergistycznymi oraz antagonistycznymi.

 

Mięśnie synergistyczne : Pomagają sobie przy wykonaniu jednego ruchu są to mięśnie żebrowe lub mięśnie tułowia. Ćwicząc na daną partię mięśniową inne mięśnie włączają się do pracy.

Mięśnie antagonistyczne : Każdemu mięśniowi powodującemu jakiś ruch odpowiada inny, który mu przeciwdziała, na przykład jeden mięsień zgina nogę, a inny powoduje jej wyprostowanie. Taka para mięśni nazywana jest mięśniami antagonistycznymi. Mięśnie antagonistyczne to inaczej zginacze i prostowniki albo przywodziciele i odwodziciele.

W każdym ruchu zawsze biorą udział obie, przeciwnie działające grupy mięśni. Gdy jedna z nich działa silniej np. przy zgięciu, druga działa słabiej i tylko hamuje zamierzony ruch np. prostowanie. To współdziałanie sprawia, że ruch jest płynny, precyzyjny i kontrolowany. Przykład mięśni antagonistycznych: mięsień dwugłowy ramienia i mięsień trójgłowy ramienia. Gdy zginamy ramię, mięsień dwugłowy (biceps) kurczy się, przy czym staje się krótszy i grubszy. Jednocześnie mięsień trójgłowy rozciąga się. Gdy chcemy wyprostować ramię kurczy się mięsień trójgłowy, pociąga w dół kość przedramienia jednocześnie rozkurcza się mięsień dwugłowy.

Trening pośladków nie opiera się jednak tylko na słynnych przysiadach, choć i wersji tego ćwiczenia jest naprawdę mnóstwo. Warto jest urozmaicać sobie treningi stosując różne ćwiczenia. Jeśli masz możliwość – ćwicz z dużym obciążeniem, jeżeli nie posiadasz ciężarków, weź butelki z wodą lub inne wygodne, ciężkie przedmioty. I najważniejsze, pamiętaj o systematyczności! Nie uniesiesz pośladków ćwicząc raz w miesiącu.

Bądźmy szczerzy najważniejsze — aby rozpocząć! Szybkie wynik mogą być tylko po wizycie u chirurga plastycznego, a spektakularny efekt sprężystych pośladków— to owoc ciężkiej pracy i silnej woli.

Jeśli nie wiesz jak zacząć Twoją przygodę z Fitness , napisz do mnie, a ja pomogę Ci wystartować i spełnić Twoje marzenia! Zapraszam do współpracy online Skype lub osobista w Wielkiej Brytanii.

ZADZWOŃ I UMÓW SIĘ NA KONSULTACJE 00447825268743 ANGLIA 😉 

 m.klos@btinternet.com

Spodobał Ci się ten artykuł? Daj łapkę w górę! Napisz komentarz pod artykułem i udostępnij go dalej! To dla nas ważne 🙂

https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk