Jak sprawdzić plastikowy Ryż ! Zapisz sobie te 4 Sposoby

Jak gotować ryż - sprawdzony przepis

Jak sprawdzić plastikowy Ryż ! Zapisz sobie te 4 Sposoby. Każdego roku Chiny produkują ponad 200 milionów ton ryżu, dlatego uważany jest za największego producenta ryżu na całym świecie. Korean Times niedawno zgłosiło badanie, które wykazało, że chiński ryż jest wyjątkowo niebezpieczny dla naszego ogólnego stanu zdrowia, ponieważ jest wykonany z tworzywa sztucznego.

W rzeczywistości chińscy producenci sprzedają sztuczny ryż, który jest zrobiony z plastiku i skrobi ziemniaczanej, który w końcu parzy się z ryżowym aromatem. Niestety, po wielu badaniach odkryto, że ten sztuczny chiński ryż zawiera plastik równy jednej małej plastikowej torbie.

Na szczęście możemy łatwo zauważyć ten sztuczny ryż, wystarczy postępować zgodnie z tymi prostymi wskazówkami:

Test tłuczkiem.

Przede wszystkim weź kilka ziaren ryżu i zmiażdż je. Następnie uważnie je obserwuj i zauważysz, że ryż zaczyna tworzyć drobny biały proszek, to znaczy, że jest organiczny. Z drugiej strony jest to żółta plama, to znaczy, że jest to sztuczny ryż.

Test z ogniem

Wszystko, co musisz zrobić, to zapalić kilka ziaren ryżu. Jeśli spłoną, oznacza to, że ryż jest fałszywy.

Test z wodą

Dodaj jedną łyżkę ryżu do szklanki wody, a jeśli spadnie ona na dno szklanki, oznacza to, że jest organiczna.

Test z pleśnią

Ugotuj jedną garść ryżu w wodzie. Następnie dodaj ryż do plastikowego pojemnika i pozostaw go w słonecznym miejscu na kilka dni. Jeśli jest organiczny, ryż zapleśnia się, ale jeśli nie, oznacza to, że jest fałszywy.

Jak sprawdzić plastikowy Ryż ! Zapisz sobie te 4 Sposoby. Jak sami widzicie można się niezle wkopać z tym ryżem, ale w łatwy sposób można to sprawdzić. Bardzo dużo jest na youtube filmików jak sprawdzić czy ryż jest prawdziwy czy fałszywy. W dzisiejszych czasach czasach trzeba wszystko sprawdzać nawet ryż.

Tutaj Kliknij po trening i dietę!

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk