Jak schudnąć po ciąży 15 kg – Gosia Klos

Gosia Klos

Jako dietetyk i trener osobisty w Wielkiej Brytanii często spotykam ludzi, którzy szukają wyjaśnienia przyczyn swojej nadwagi jaki i przemęczenia.  Skoro czytasz teraz mój artykuł, jestem skłonna się założyć, że zdarzyło Ci się dotychczas podjąć jedna czy dwie próby schudnięcia. Ludzie uciekają się do ekstremalnych   środków, aby tylko schudnąć. Wiem, że eliminujecie ze swojej diety całe grupy składników pokarmowych takie jak węglowodany czy tłuszcze. Moja podopieczna Magda, którą przedstawiam Wam metamorfozę na zdjęciu wyliczone ma węglowodany i tłuszcze, jaki i białko 2450 kcal wiec jest dość sporo, ale przy tym ma wiele obowiązków. Jest mamą 2 małych dzieci, chodzi na siłownie 5 x w tygodniu i pracuje na pół etatu. Wymówek brak!

Nasz plan to zawody w maju 2017 wiec pracy jeszcze jest trochę, ale my damy rade. Wiele dziewczyn pisze do mnie wiadomości, ze chcą szybko schudnąć, bo maja jakaś imprezę lub inną uroczystość.  Nie tędy droga moje drogie Panie! 

https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg

Tego typu postępowanie zaburzają równowagę hormonalną, wysyłając do organizmu komunikat, który ma jemu zapewnić przetrwanie, aby magazynował tłuszcz i spowolnił tempo przemiany materii na wypadek, gdyby okres głodu miał się wydłużyć. Dlatego pracuje online lu osobiście  z moimi podopiecznymi wiele miesięcy, a nie okres 1-2 miesięcy.  I dlatego maja takie mega efekty jak Magda mama 2 dzieci.

Pamiętajcie, ze takie tycie i chudniecie rodzi niezadowolenie i stres. Jeśli nie połączysz tego wszystkiego z treningiem, po zakończeniu diety zwyczajnie twój organizm zostanie rozregulowany. Niektóre diety mają działanie  kataboliczne czyli prościej mówiąc zmuszają swój organizm do konsumowania tkanki mięśniowej w celu zyskania dostępu do paliwa. Gdy masa mięśniowa maleje, spowolnieniu ulega tempo przemiany materii, a ponadto zmniejsza się poziom metaboliczny hormonów tarczycy. Dlatego zawsze moje dziewczyny robią sobie wszystkie, podstawowe  badania.

Mnóstwo osób, z którymi maiłam okazje pracować, na przemian głodziło sie lub obżerało. Myślisz sobie, że ograniczysz spożycie kalorii do 1000 dziennie przez kilka tygodni może przynieść wyłącznie same korzyści ? Chyba te negatywne! Produkcja hormonu T3 drastycznie zmalała, a wrażliwość organizmu na leptyne i insulinę jest bliska zeru….i tak bym mogła wymieniać wszystkie problemy!

Pomyśl teraz dwa razy zanim kupisz znowu jakąś internetową dietę bez treningu. Mój kalendarz na 2016 już się skończył jeśli chodzi o  zapisy na konsultacje osobiste. A wiesz dlaczego? Bo ze mną można porozmawiać Live Skype  lub można też umówić się na konsultacje osobista, nie wysyłam cope-wklej diety czy treningu tylko omawiam ją razem z Tobą na tej konsultacji. Praktycznie poruszamy  wszystkie aspekty Twojego życia po przez stan Twojego zdrowia jak i Twojego treningu.

Nie zastanawiaj się kolejny miesiąc  czy napisać do mnie tylko siadaj pisz i umów się ze mną na konsultacje!

m.klos@mataleo.eu

Twój Dietetyk i Trener Osobisty 

 

 

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk