Jak schudnąć 20 kg do ŚWIĄT – Gosia Klos

20 kg GOSIA KLOS

Jak schudnąć 20 kg do ŚWIĄT – https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg

To proste!! Ruszyć tyłek z kanapy i zacząć coś robić.  Odchudzanie jest tym trudniejsze, im większa jest nadwaga, gdyż wydłuża się czas potrzebny na schudnięcie. Wiem, że nie ma błyskawicznych, cudownych diet, dzięki którym schudniesz 10 kilo w tydzień bez uszczerbku na zdrowiu i bez efektu jo-jo. Dzieje się tak, bo podczas głodówki Twój metabolizm spowalnia się. Kiedy jesz mniej, Twój organizm przestawia się na ,,zarządzanie kryzysowe” i zaczyna magazynować zapasy. W efekcie niezwykle szybko powracasz do wagi sprzed diety. Najlepiej więc chudnąć powoli, ale skutecznie. Powoli jednak nie oznacza czekania na piękną sylwetkę latami.
A więc do dzieła! Aby być zdrowym i uniknąć wielu poważnych chorób, zacznij się odchudzać… I tu pojawia się problem… Zastanawiasz się, jaką dietę wybrać, aby skutecznie schudnąć i utrzymać tę wagę do końca życia. Czy zastosować metodę babci,siostry, czy przyjaciółki? Jest tyle diet, że się już gubisz. Aby osiągnąć sukces w odchudzaniu, niezbędna jest taktyka w diecie… Zacznij więc od dobrej taktyki!

Co to znaczy dobra taktyka w diecie ?

Kluczowym celem procesu odchudzania jest długotrwałe utrzymanie osiągniętej wagi. Będziemy to mogli zrealizować nie przez jednorazowy kilkumiesięczny wysiłek, ale poprzez zmianę nawyków żywieniowych. A więc po zakończeniu diety nie można przekraczać dziennej normy kalorycznej. Spadek wagi uzyskany w wyniku odchudzania będzie krótkotrwały, jeżeli zachowamy dawne przyzwyczajenia żywieniowe.
Odchudzanie to długa droga, na której człowiek przechodzi wiele przeobrażeń w psychice, a w rezultacie następuje odwrót od „myślenia przez żołądek”. Przed rozpoczęciem diety należy przygotować się to tego.
Kiedy po serii głodówek najadamy się, nasz organizm z obawy o wystąpienie kolejnego okres bez jedzenia zabezpiecza się magazynując wszystko co zjemy w postaci tkanki tłuszczowej. W efekcie przybieramy na wadze więcej niż udało nam się zrzucić.

1. Jeżeli nie będziesz wiedział, czego dokładnie pragniesz, to jak masz osiągnąć swój cel?

2. Największym błędem, jaki popełniamy, jest myślenie na NIE. Negatywne myślenie.

3. Czy wiesz, że optymalnie powinno się chudnąć 0, 5 -1kg w ciągu tygodnia? Mało co? 

Uważam, że jesień to idealna pora na odchudzanie, lepsza niż jakakolwiek inna pora roku. Daje mnóstwo możliwości i wiele rzeczy ułatwia. Dlaczego?

1. Wrzesień kojarzy się z rozpoczęciem czegoś nowego.

2. Ubieramy się cieplej i mniej wstydzimy się swojego ciała podczas ćwiczeń.

3. Spada wakacyjna presja i znikają letnie pokusy

        To jak, czujesz się gotowa na nowy początek? 🙂

Jeśli nie wiesz jak zacząć Twoją przygodę z Fitness od września,  napisz do mnie, a ja pomogę Ci wystartować i spełnić Twoje marzenia!

 m.klos@btinternet.com

Spodobał Ci się ten artykuł? Daj łapkę w górę! Napisz komentarz pod artykułem i udostępnij go dalej! To dla nas ważne 🙂

https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk