Jak rozpoznać i dbać o swoja skórę – Wskazówki i porady

rodzaje skóry

Jak rozpoznać i dbać o swoja skórę – Wskazówki i porady. Istnieją 4 główne typy skóry u ludzi, a mianowicie: normalna, tłusta, mieszana i sucha. Normalna skóra ma idealną ilość wilgoci i wymaga najmniejszej pielęgnacji każdego rodzaju skóry. Tłusta skóra jest spowodowana nadmierną produkcją sebum z gruczołów łojowych, które zatykają pory i powodują problem, taki jak trądzik i przebarwienia. Sucha skóra wygląda na łuszczącą się i jest niedożywiona. Skóra mieszana to taka, która ma tłustą strefę T, podczas gdy reszta twarzy jest sucha. Istnieją naturalne środki na poprawę każdego z nich. Wykonaj te czynności, aby uzyskać idealnie wyglądającą skórę…

Czy naprawdę znasz swój typ skóry?

1.Normalna skóra

Drożdże, jogurt i sok pomarańczowy

Czego potrzebujesz:

 Drożdże 1 łyżka
Jogurt 1/2 łyżeczki
Sok Pomarańczowy 1 łyżeczka
Sok z marchwi 1 łyżeczka
Olej Migdałowy 1 łyżeczka

Procedura:

Weź pojemnik i dodaj do niego wszystkie składniki. Dobrze je wymieszaj, aby utworzyć pastę. Nałóż tę maskę na twarz i pozostaw ją na 25 minut. Spłucz maskę letnią wodą i osusz skórę. Powtórz ten zabieg trzy razy w ciągu tygodnia, aby Twoja skóra była zdrowa i pełna blasku.

Drożdże mają właściwości przeciwutleniające, które pomagają w naprawie uszkodzeń skóry od wewnątrz. Soki pomarańczowo-marchewkowe nawilżają skórę, dodając jej blasku. Olejek migdałowy odżywia skórę i czyni ją miękką.

2.Tłusta skóra

Zabieg z mąki kukurydzianej do skóry tłustej

Czego potrzebujesz:

 Mąka kukurydziana 3 łyżki
Ciepła Woda Zgodnie z wymaganiami

Procedura:

Weź miskę i dodaj 3 łyżki mąki kukurydzianej. Dodaj letnią wodę i zrób z niego pastę. Zastosuj to na twarz i pozostaw na 30 minut. Spłucz zimną wodą i osusz skórę. Powtórz ten zabieg 2-3 razy w tygodniu.

Mąka kukurydziana ma właściwości, które mogą pomóc w delikatnym odsysaniu nadmiaru oleju ze skóry, a także ogólnie regulować produkcję sebum.

3.Sucha skóra

Leczenie z ogórków i aloesu

Czego potrzebujesz:

 Ogórek 1/4
Aloe Vera żel 1 łyżka

Procedura:

Weź 1/4 kawałek ogórka, obierz i posiekaj na kawałki. Wrzuć do blendera i zmiksuj. Użyj ściereczki serowej i wyciągnij sok. Dodaj do niej aloes i dobrze wymieszaj oba składniki. Zastosuj to na twarz i pozostaw na 15 minut na skórze. Spłucz zimną wodą i osusz skórę. Zakończ proces, nakładając krem ​​nawilżający. Powtórz ten zabieg trzy razy w ciągu tygodnia, aby zobaczyć widoczną różnicę na skórze.

Żel Aloe Vera to najbardziej naturalny i delikatny składnik, który zmiękcza i wygładza skórę. Ogórek pomaga nawilżyć skórę od wewnątrz, a tym samym zamienia suchą skórę w odżywioną, zdrową skórę.

4.Skóra mieszana

Banan, Miód I Owsianka

Czego potrzebujesz:

 Dojrzały banan 1/2
Miód 1 łyżka
Płatki owsiane 1-2 łyżeczki

Procedura:

Weź miskę i dodaj do niej dojrzałego banana. Zetrzyj to. Dodaj pozostałe składniki i dobrze wymieszaj. Nałóż go na twarz i pozostaw na 10-15 minut. Spłucz go ciepłą wodą, rozprowadź odrobinę zimnej wody i osusz skórę. Powtórz ten zabieg trzy razy w ciągu tygodnia.

Owsianka pomaga w szorowaniu zanieczyszczeń. Miód pomoże zrównoważyć tłustą skórę, a banan odżywi i nawilży suchą skórę.

Niestety tak jesteśmy skonstruowani. Starzejemy się i nic na to nie poradzimy, ale możemy zmienić proces chorób np. raka czy cukrzycy. Wystarczy zacząc się ruszać i ćwiczyć. oczywiście zapraszam na moje treningi wirtualne jak nie stać cie na trenera osobistego. Są o wile tańsze i jesteś cały czas pod moją opieką. Czas działać i zadbać o siebie!

TUTAJ KLIKNIJ I WYBIERZ SWÓJ PAKIET!

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk