Jak Poprawić Florę Jelitową – DIETA

Jak Poprawić Florę Jelitową – DIETA. Postanowiłam napisać ten artykuł, gdyż na konsultacjach pytacie się jaką dietę stosować przy zaburzeniach Flory Jelitowej. Wasze wszystkie problemy zaczynają sie od brzucha i na chwilę obecną to jest największy problem w dzisiejszych czasach. Chodzi tu o zaburzenia mikro flory jelitowej. Czy zauważyliście w w ciągu dnia, że czujecie sie bardzo zmęczeni i nie mamy w ogóle energii? A co z tym idzie to jesteście bardzo podatni na infekcje wirusowe i bakteryjne.
Głównym problemem jest to, jakie jedzenie dostarczasz swojemu organizmowi. W ten istotny sposób zaburza naszą florę, a to wpływa nie korzystnie na masze procesy w organizmie. Teraz wam napisze co właściwie wpływa na złą pracę flory Jelitowej to:
  • Gluten
  • Cukier
  • Tłuszcze Trans
  • Antybiotyki
Jak dobrze zdaje sobie sprawę, że wszystkie te składniki spożywacie na co dzień nawet o tym niewiedząc. W Anglii przy jakiejkolwiek przypadłości podaje się paracetamol czy to jest ból głowy czy złamana noga. Bardzo często na konsultacjach jak sie zapytam co jecie na śniadanie to zazwyczaj jest NIC, lub białe bułki czy przerobione płatki śniadaniowe, które są nafaszerowane cukrem przetworzonym. Kiedy jeżdżę na konsultacje osobiste w UK, to zazwyczaj widzę napoje gazowane, słodzone też cukrem przetworzony. Zamienić ten napój na wodę z cytryną i już bedą efekty.
W swojej złej diecie spróbuj pozbyć sie zbóż, nasion strączkowych i produktów przetworzonych takie jak cukry i tłuszcze trans to zobaczycie, jak poprawi Wam się samopoczucie, będziecie w końcu wyspani i  będziecie mieć większą energię w ciągu dnia. Dodaj również do swojej diety kiszonki typu; ogórek czy kiszona kapusta, gdy w istotny sposób wpływają na rozwój flory jelitowej. Jeśli narzekasz na ciągłe infekcje, wychodzisz z jednej, a wpadasz w drugą, to czas zadbać o swoją florę jelitową. Zacząć jeść jaja, chude mięso i ryby, wymienić gazowane napoje na wodę z cytryną i zobaczysz jak wszystko się zmieni po 3-4 tygodniach. Powodzenia.

W razie pytań napisz do mnie;  m.klos@btinternet.com

https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg

 

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk