Grypa żołądkowa – 6 prostych przepisów domowych

grypa

Grypa żołądkowa – 6 prostych przepisów domowych.

Grypa żołądkowa nie zna żadnej bariery na czas ani na porę roku. Każda pora roku dla grypy żołądkowej jest dobra aby Ci zaszkodzić . Gdy trafi, spędzasz kolejne 24 do 48 godzin, biegnąc do łazienki, tracąc wszystko, co ostatnio jadłaś.

Obawa przed odwodnieniem może powstrzymać cię od przyjmowania płynów i jedzenia, ale czy to naprawdę najlepsze rozwiązanie? Oto 6 + domowych środków, które pomogą Ci rozprawić się z grypą żołądkową z jak najmniejszym dyskomfortem.

1. Odpoczynek. Najważniejszą rzeczą jest dużo odpoczynku. Twoje ciało walczy z błędem i potrzebuje siły, by walczyć. Kiedy jesteś zmęczona, pozwól swojemu ciału spać.

2. Ciepło. Jeśli bóle mięśni lub skurcze żołądka są częścią grypy żołądkowej zalecam użycie poduszki podgrzewającej, aby je złagodzić.

3. Izotonik. W wyniku biegunki lub wymiotów, nasz organizm zostaje pozbawiony nie tylko wody, ale również cennych elektrolitów. Dlatego ważne jest, aby oprócz odpowiedniego nawodnienia, zapewnić mu uzupełnienie tychże substancji.

Absolutnie odradzam sklepowe izotnoniki, które, owszem, zawierają elektrolity, ale oprócz nich mają całe morze cukru, konserwantów i barwników, a takie substancje są ostatnią rzeczą, jaka jest potrzebna naszemu organizmowi.

Domowy izotonik z powodzeniem przygotujesz sama w domu – Podstawą jest woda i sól. Dwie szklanki takiego izotoniku w zupełności wystarczą. Ja piję taki napój zaraz po jezdzie po rowerze, dodaje czasami łyżkę miodu.

Polecam przygotować sobie większą ilość izotoniku, np. 1-1,5 litra i popijać przez cały dzień małymi łyczkami. Ważne, żeby zachował temperaturę pokojową, aby nasz układ pokarmowy nie zużywał dodatkowej energii na ogrzanie napoju.

4. Woda. Kolejną pozycją na najwyższym poziomie jest dbanie o siebie nawzajem. Klinika Mayo twierdzi, że woda jest naprawdę najlepszym płynem do wchłaniania, ale konsumowanie czystej sody, herbat to również dobry wybór.

5. Herbata imbirowa. Herbata imbirowa oferuje dwie korzyści: Uspokaja żołądek i zapewnia płyn w organizmie. Zrób sobie własną herbatę imbirową, dodając 1 łyżeczkę startego imbiru do 1 szklanki wrzącej wody.  Niech świeży imbir postoi  przez 10 minut. Pij herbatę dwa lub trzy razy dziennie.

6. Herbata miętowa. Kolejną dobrą herbatą na żołądek jest herbata miętowa.  Pomaga wyeliminować gaz i wzdęcia.

7. Jedzenie. Gdy żołądek ustabilizuje się na tyle, ze przestanie boleć, przypominam ci o rozpoczęciu jedzenia. Zacznij od rzeczy, które są łatwo strawne, takich jak  ryż, jabłka, suche tosty, krakersy i galaretki.

A jak to jest u Ciebie? Po treningu pijesz tylko wodę, czy coś innego?  A może masz swój własny sposób na uzupełnienie elektrolitów? Daj znać w komentarzu!

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk