Fitness porady i zalecenia NA piękne ciało

jedrna-i-szczupla-sylwetka

Fitness porady  – jesteś zdeterminowana, żeby osiągnąć ciało piękne, które tak Ci odpowiada? Metoda, która pozwala osiągnąć sylwetkę atlety jest prosta: zmień kilka przyzwyczajeń dotyczących odżywiania albo stylu życia, wykaż się determinacją, trenuj regularnie i dokładnie. Ale także uzbrój się w cierpliwość. Twoje ciało to Twój kapitał – dbaj o nie!

Odpuściłaś sobie na kilka miesięcy, ale znowu chcesz mieć ciało  piękne i smukłe ? Powtarzasz sobie, że nie trzeba mieć sylwetki atlety, aby dobrze się czuć… Chociaż właściwie, dlaczego nie spróbować dążyć do ideału i mieć piękne, umięśnione ciało…

 

Fitness porady

 

Fitness porady 

Przeprosić się z owocami i warzywami

Od dzisiaj popraw swoją dietę, aby zlikwidować tę niewielką oponkę, która pojawiła się na brzuchu. W jaki sposób? Trzeba się przeprosić z warzywami i owocami. To Twój największy sprzymierzeniec w walce o szczupłą linię, a w dodatku warzywa i owoce są niezbędne dla zdrowia. Nie zawierają tłuszczu, są niskokaloryczne, a zawarty w nich błonnik doskonale wpływa na trawienie.

Podnoś ciężary

W jaki sposób spalać zbędne kalorie? Przez podnoszenie ciężarów 3 razy w tygodniu! Zwiększa się w ten sposób masa mięśniowa, co sprzyja spalaniu tkanki tłuszczowej. Ćwicz różne mięśnie w różne dni. Na przykład w poniedziałek wykonuj ćwiczenia na mięśnie grzbietu, we wtorek na mięśnie brzucha, a w piątek na mięśnie nóg. Taka metoda pozwala mięśniom zregenerować się między kolejnymi sesjami treningowymi.

Zastosuj niepokonany duet: ćwiczenia siłowe + trening cardio

Regularnie ćwiczysz i jesteś zdeterminowana, aby osiągnąć swoje cele? Aby harmonijnie rozwijać całe ciało, nie koncentruj się tylko na wykonywaniu wciąż tych samych ćwiczeń. Niech Twoje treningi będą urozmaicone, wypróbuj nowe maszyny. Rada: aby najskuteczniej wzmocnić umięśnienie, połącz w swoim programie rozwoju fizycznego trening cardio z ćwiczeniami siłowymi. Jest to najskuteczniejsza metoda, aby osiągnąć umięśnione ciało pozbawione tłuszczu, zyskać dobrą kondycję fizyczną i schudnąć.

Dobry sen na lepszy start

Sekret utrzymania umięśnionego ciała w doskonałej formie tkwi w dobrej jakości snu. Wiemy, że sen jest nieodzowny dla zdrowia pozwala organizmowi wrócić do formy po wysiłku – mięśnie regenerują się dwa razy szybciej podczas odpoczynku. Sen pozwoli Ci naładować baterie: odzyskasz energię niezbędną do kolejnej sesji treningowej.

Co najmniej 7-godzinny sen zapobiega prawdopodobnie przybieraniu na wadze. Dlaczego? Gdy krócej śpimy, mamy większy apetyt, produkujemy więcej komórek tłuszczowych i mniej spalamy. Ostrzeżenie dla tych, którzy mało śpią – możecie nabrać ciała…

Picie wody, aby oczyścić organizm

Woda to najważniejszy składnik odżywczy naszego ciała. Mięśnie składają się w 80% z wody. Nasze ciało potrzebuje jej do oczyszczenia i prawidłowego nawodnienia. Naukowcy z australijskiego uniwersytetu w Nowej Południowej Walii udowodnili, że wypijanie 2 litrów wody dziennie może zwiększyć przyrost masy mięśniowej o 10 %. Na skutek metabolizmu białek w organizmie powstają zanieczyszczenia, które trzeba rozpuścić przy pomocy wody. W razie niedostatecznego nawodnienia organizmu, mięśnie nie odzyskują szybko formy i osiągamy gorsze wyniki.

 

Podaj mi swój email, abym mogła informować Cię o nowościach na blogu :)


Email :
Imię :

ZAPRASZAM NA INTENSYWNY TRENING

 

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk