Crossfit workouts

Crossfit workouts  PODSTAWOWE ĆWICZENIA

Tajemnicą sukcesu Crossfit workouts (Trening funkcjonalny)  jest jego różnorodność  czyli dużo biegania, pływania, skakania, robienia pompek, brzuszków, przysiadów, rożnych ćwiczeń na siłowni.

Do największych zalet tych ćwiczeń należy wszechstronność rozwoju ciała. Zamiast skupiać się na jednej dyscyplinie, rozwijaj wszystkie zdolności motoryczne i dbaj o harmonijny rozwój sylwetki. Zaletą jest dostępność: Crossfit workouts  może ćwiczyć każdy i wszędzie. Trenować mogą zarówno osoby młode jak i starsze – wykonują te same ćwiczenia, różni się tylko poziom zaawansowania i szybkość wykonania ćwiczeń. Każdy stara się wykonać je w najszybszym możliwym dla siebie tempie. Wiele ćwiczeń można wykonywać bez żadnych przyrządów, do innych potrzebne są proste przybory takie jak piłka lekarska, sztanga, skakanka, czasem nawet opona. Najważniejszą jednak zaletą treningu jest to, że rzeczywiście działa. Przynosi wymierne efekty poprawiający sylwetkę, samopoczucie i sprawność.

Przykład treningu, który możesz wykonać w domu, lub równie dobrze w parku.

A . Pajacyki z/bez obciążenia 2-5 minut

40 przysiadów
30 brzuszków
20 pompek rozstaw dłoni na szerokość barków

Skakanka 5 min

B.  Tak wiele rund ile dasz radę w 20 minut

5 podciągnięć
10 pompek
15 przysiadów

C.W trakcie minuty cały zestaw przez 30 minut

5 podciągnięć
10 pompek
15 przysiadów

Pompka – wyrzut nóg do tyłu – pompka – wyskok – przysiad – wyskok – podciągnięcie (drążek) nachwyt – podciągnięcie kolan do klatki w zwisie – podciągnięcie – zeskok

Ćwicz co drugi dzień. Najważniejszą zasadą jest wykonanie podanych ćwiczeń w jak najkrótszym czasie. Zanotuj uzyskany wynik i postaraj się go pobić następnym razem! Podane ćwiczenia to przykład treningu na jeden dzień. Każdego dnia w tygodniu trening powinien być inny, aby rozwijać różnie zdolności motoryczne.

Jeśli biegasz , znajdź na trasie biegu miejsce gdzie będziesz mogła wykonać taki trening obwodowy.

crossfit

Główne cechy Crossfit workouts treningu to funkcjonalność i wszechstronność, aby cieszyć się pełną sprawnością i zdrowiem na co dzień.

Każde ćwiczenie pomyślane jest tak, by angażowało do pracy jak najwięcej grup mięśni. Trening wzmacnia siłę i kondycję (trening wytrzymałościowy, cardio, gimnastyka i podnoszenie ciężarów).
W strefie treningu funkcjonalnego Scout Cross-Fit robiąc trening można korzystać z nowoczesnych metod i akcesoriów treningowych.

 

Podaj mi swój email, abym mogła informować Cię o nowościach na blogu :)


Email :
Imię :

 

ZAPRASZAM NA CROSSFIT TRENING 


 

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk