FAKTY O CELLULITIE – Ważna Informacja

cellulit na nogach

FAKTY O CELLULITIE – Ważna Informacja. Pierwszą rzeczą, którą musisz wiedzieć o cellulicie, jest to, że nie ma w tym nic złego, ponieważ prawie każdy dostaje cellulitu, w takim czy innym stopniu. Cellulit jest powodowany przez złogi tłuszczu, które wszyscy musimy przepychać przez osłabione tkanki i tworzyć grudki i guzki lub efekt skórki pomarańczowej. Tkanki łączne, które są włóknami kolagenowymi, mogą być osłabione przez brak ruchu, złą dietę, hormony i słabe krążenie.

Leczenie cellulitu może być skuteczne, ale eksperci twierdzą, że nie są one realną alternatywą  zdrowej diety oraz podejmowania dobrych decyzji dotyczących stylu życia. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o cellulicie, czytaj dalej, ponieważ mamy więcej faktów na temat cellulitu, których mógłbyś nie znać.

1. Światło słoneczne może pogorszyć cellulit

Jakby było wystarczająco dużo powodów, aby upewnić się, że używasz kremu z filtrem przeciwsłonecznym, światło słoneczne może nasilić cellulit, a także przyspieszyć proces starzenia się i potencjalnie powodować raka skóry. Efektem tego jest ułatwienie przechodzenia przez tkankę łączną pod skórą i powstawanie guzków.

2. Istnieją różne rodzaje cellulitu

Istnieją trzy różne rodzaje cellulitu i ważne jest, abyś wiedział, jaki masz typ, który można leczyć w odpowiedni sposób. Celulit tłuszczowy jest powszechnie nazywany cellulitem ze skórki pomarańczowej. Obrzękowy cellulit jest miękką formą problemu i jest spowodowany zatrzymywaniem wody, więc ćwiczenia i zmniejszenie spożycia soli pomogą. Fibrotyczny cellulit jest twardy i tworzy się głęboko w warstwach tłuszczu. Mówi się, że najlepszym sposobem leczenia cellulitu włóknistego jest mezoterapia.

3. Cellulit nie oznacza, że masz nadwagę

Jeśli masz cellulit, niekoniecznie oznacza to, że masz nadwagę, choć nadmierna waga spowoduje, że cellulit będzie wyraźniejszy. Cellulit jest spowodowany osłabieniem skóry i każdy może go dostać, z nadwagą lub chudy. Najważniejsze  abyś ćwiczyła i piła dużo wody, wtedy problem zniknie.

Bardzo dużo z was myśli, że tylko dieta pomoże na cellulit. Niestety, ale ogromne znaczenie mają ćwiczenia fizyczne. Nie praca w ogródku, tylko trening w odpowiednim tempie przez 40 min. Nie ma innej drogi i musisz na to znaleść czas, bo to jest twoje zdrowie i twoje życie.

Proszę mi pokazać osobę – celebrytę lub osobę, która pięknie wygląda na zdjęciach po 40 – stce, ja nie znam. Wszystkie osoby za którym tak niektórzy podążają są młodzi, mają góra 30 lat i promują zdrowie. Dlaczego telewizja nie pokazuje osób trenujących i pięknie wyglądających po 40 rokiem życia? Bo takich nie ma …..Ja kończę w przyszłym tygodniu 45 lat i od 19 lat promuje zdrowie. Mało tego w tym roku kończę szkołę Konsultant ds. Dietetyki w szkole „ŻAK” i jestem z tego dumna, gdyż mogę z wami się podzielić tym czego się nauczyłam i pomóc wam w odchudzaniu czy przygotowaniu do zawodów ♥

Zapraszam. Pomagam kobietom osiągnąć ich cele w odchudzaniu w każdej chorobie od 19 lat, jednocześnie pomagając im  w wyborze odpowiednich planów posiłków i skutecznych treningów. Kliknąć w link i działaj. 

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk