Dodaj 1 Łyżeczkę na Twoje Boczki

ocet jabłkowy - jak zrobic napój na brzuch

Uważa się, że ocet został odkryty około 5000 roku pne, kiedy bezobsługowy sok winogronowy zamienił się w wino, a następnie w ocet. Początkowo był stosowany jako konserwant żywności, ale wkrótce ludzie odkryli jego właściwości lecznicze.

Hipokrates używał go do łagodzenia ran, a w wieku XVIII był to powszechny środek w przypadku różnych problemów, od trującego bluszczu i zadu, cukrzycy, po bóle brzucha.

Tu nadzoruję twoją dietę i trening

Ocet można wytwarzać z praktycznie dowolnego węglowodanu, który można poddać fermentacji, takich jak jabłka, winogrona, daktyle, buraki, orzechy kokosowe i ziemniaki. Powstaje w procesie powolnej fermentacji, która zachowuje bioaktywne składniki i wzmacnia przeciwutleniacz, przeciwbakteryjnie i wiele innych korzystnych właściwości.

Niefiltrowany, nieprzetworzony ocet zawiera „matkę”, substancję opartą na aminokwasach przypominającą pajęczynę, która jest oznaką najwyższej jakości i jest odpowiedzialna za większość jej korzystnych właściwości.

Ocet może być środkiem do gotowania i czyszczenia, może być stosowany jako naturalny środek, higieniczny produkt i wiele więcej. Spożycie 1-2 łyżeczek octu jabłkowego w szklance wody dziennie daje niezliczoną ilość korzyści zdrowotnych.

Jak donosi dr Koop: „Ekspert do spraw zdrowia dr Axe stwierdza, że ​​ocet jabłkowy jest potężnym uzdrowicielem, powołując się na jego bliźniacze właściwości antybakteryjne i pro-biotyczne, ponieważ jest on naturalnym antybiotykiem dla twojego organizmu. Ocet jabłkowy jest ma właściwości takie jak; magnez, enzymy trawienne, kwas octowy (naturalnie występujący w occie), potas i polifenole (naturalne przeciwutleniacze). „

Co więcej, można go stosować miejscowo, dodawać do żywności, używać go w ogrodzie, jako środek dezynfekujący i czyszczący i wiele więcej.

Oto wszystko, co może dla ciebie zrobić: Według dr Josepha Mercoli:

„Zbyt wiele bakterii z rodzaju Candida, które w rzeczywistości są naturalnie występującymi drożdżami, w twoim ciele wiąże się z wieloma różnymi problemami zdrowotnymi, takimi jak infekcje drożdżowe, zmęczenie, słaba pamięć, depresja, bóle głowy, głód cukru.

Przerost Candida występuje zwykle, gdy organizm jest zbyt kwaśny w wyniku nadmiernego spożycia przetworzonej żywności lub cukru, lub jeśli w systemie nie ma wystarczającej ilości dobrych bakterii.

Ponieważ ACV jest fermentowane z korzystnymi drożdżami, może służyć jako probiotyk dla zdrowych bakterii, zasadniczo pomagając w rozwoju dobrych bakterii. „Spowalnia konwersję węglowodanów złożonych z posiłków w cukier, a tym samym zapobiega skoków cukrou i poprawia wrażliwość na insulinę.

Zatoki zatokowe
Skutecznie leczy zapalenie zatok i przekrwienie nosa, ponieważ rozpada się i zmniejsza śluz.

Ból gardła
Dodaj go do wody i przepłucz gardłem, aby jego silne właściwości antybakteryjne mogły złagodzić ból gardła.

Alergie sezonowe
„Wiele osób używa octu jabłkowego jako naturalnego środka na alergie sezonowe. Zdrowe bakterie znalezione w ACV mogą pobudzać odporność i wspomagać zdrowy drenaż limfatyczny, aby kopać sezonowe węszenie i alergie na krawężnik. Postaraj się wypić dwie łyżki rozpuszczone w wodzie, gdy reakcje alergiczne zaczną działać. „

Oczyszczanie jelita grubego
Jest to jeden z najpotężniejszych sposobów oczyszczania jelita grubego i poprawy jego funkcji, zapobiegając problemom z trawieniem.

Kwasu refluks
Łyżka w szklance wody łagodzi skurcze jelit i reguluje zawartość kwasu w żołądku.

Zdrowe serce
Ocet jabłkowy poprawia zdrowie serca, ponieważ zawarte w nim polifenole, takie jak kwas chlorogenowy, hamują utlenianie LDL i poprawiają zdrowie poprzez zapobieganie chorobom sercowo-naczyniowym. Stwierdzono również, że obniża poziom cholesterolu, ciśnienie krwi, poziomy tri-glicerydów i poziomy VLDL.

Podrażnienia skóry
Zastosuj go na obszarze dotkniętym przez niektóre choroby skóry, oparzenia słoneczne lub trujący bluszcz lub moczyć w wannie z kubkiem octu jabłkowego, aby złagodzić objawy.

Utrata wagi
Ocet jabłkowy wytwarza uczucie sytości ze względu na obecność kwasu octowego, a tym samym zmniejsza całkowitą ilość spożywanego pokarmu, co prowadzi do utraty wagi.

Zastrzyk energii
Wysokie poziomy potasu i enzymów leczą zmęczenie i pobudzają organizm.

Zapach stopy
Aby zniszczyć bakterie powodujące nieprzyjemny zapach stóp i zapobiec infekcjom, przetrzyj je ocet jabłkowy.

Brodawki
Jego stosowanie miejscowe będzie leczyć trądzik i usuwać brodawki, ze względu na zawarty w nim kwas octowy.

Płukanie włosów
Pomaga to zrównoważyć ph skóry głowy i wyeliminować nagromadzenie się produktu z włosów. Wymieszaj ją z wodą i użyj roztworu do spłukania włosów i uczynienia go czystym i błyszczącym.

Zdrowie jamy ustnej
Aby wybielić zęby i walczyć z nieświeżym oddechem, rozgotuj rozcieńczony ocet jabłkowy na kilka minut w jamie ustnej.

Naturalne czyszczenie
Jego właściwości przeciwdrobnoustrojowe sprawiają, że ocet jabłkowy jest doskonałym środkiem czyszczącym w gospodarstwie domowym. Możesz go rozcieńczyć w wodzie i użyć go do wytrzebienia wszystkich powierzchni w domu.

Środek chwastobójczy
Jest to jeden z najskuteczniejszych sposobów kontrolowania chwastów w twoim ogrodzie, w bezpieczny i wolny od toksyn sposób.

Neutralizuj Zapachy
Wlać do miski z wodą i pozostawić w pokoju, aby zneutralizować nieprzyjemne zapachy.

Mycie owoców i warzyw
Ocet jabłkowy jest silnym naturalnym środkiem do niszczenia pestycydów i bakterii, dzięki czemu można go wykorzystać do moczenia świeżych produktów, aby móc je swobodnie spożywać później. W gotowaniu możesz dodać ocet jabłkowy do sosów sałatkowych, zup, rosół, marynat, sosów i koktajli. Można go nawet dodawać do wypieków, ryb i mięsa.

Rachael Link, MS, RD dodaje:

„Chociaż spożycie octu jabłkowego jest zdrowe i bezpieczne dla większości ludzi, spożywanie dużych ilości może prowadzić do pewnych negatywnych skutków dla zdrowia. Skutki uboczne octu jabłkowego obejmują erozję szkliwa zębów, pieczenie gardła lub skóry oraz obniżony poziom potasu.

Pamiętaj, aby zawsze rozcieńczyć ocet jabłkowy w wodzie zamiast wypijać go prosto, aby zapobiec negatywnym skutkom ubocznym. Powinnaś także rozpocząć od niskiej dawki i przepracować swoją drogę, aby ocenić swoją tolerancję.

Jeśli przyjmujesz leki na poziom cukru we krwi, porozmawiaj ze swoim lekarzem przed użyciem octu jabłkowego. Ponieważ ACV może pomóc w obniżeniu poziomu cukru we krwi, konieczne może być zmodyfikowanie dawki leków przeciwcukrzycowych, aby zapobiec objawom hipoglikemii. „

Ponadto upewnij się, że skonsultowałaś się z lekarzem przed rozpoczęciem używania octu jabłkowego na wypadek, gdyby przyjmowałeś leki moczopędne, przeczyszczające i leki na choroby serca.

Tu nadzoruję twoją dietę i trening

 

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk