Dlaczego Siłownia jest lepsza niż Kardio dla utraty wagi

Trening siłowy czy kardio

Dlaczego Siłownia jest lepsza niż Kardio dla utraty wagi. Ja zawsze powtarzam, że trening w domu z ciężarami lub na siłowni spala więcej i szybciej tkankę tłuszczową niż sam trening kardio. Dlaczego? Przeczytaj poniższy artykuł i zapisz go sobie. Cardio nadal pozostaje popularną formą aktywności fizycznej dla tych, którzy chcą w dłuższy sposób palić swój tłuszcz, ale trening siłowy szybko zyskał reputację świetnego spalacza tłuszczu. Tak czy inaczej, ogólna zasada brzmi: spalasz więcej kalorii, wykonując trening o wysokiej intensywności niż wykonując trening o niskiej intensywności.

Jednak wiele osób zapomina, że ​​większość spalanych kalorii jest przez spoczynkowy metabolizm – energię potrzebną do utrzymania się przy życiu bez aktywności. Zwiększenie masy mięśniowej zwiększa RMR (spoczynkowy metabolizm – energia, którą człowiek musi przeżyć bez jakiejkolwiek aktywności), a trening siłowy jest lepszy w utrzymywaniu beztłuszczowej masy ciała w porównaniu do treningu aerobowego.

Innymi słowy, im więcej ćwiczeń wykonasz, tym więcej siły i wzrostu będzie miało negatywny wpływ z powodu nadmiernych stresów, które powodują zarówno centralny układ nerwowy, jak i pracujące mięśnie, powodując zmniejszenie tłuszczu i mięśni w tym samym czasie. A kiedy tracisz mięśnie, spada tempo metabolizmu, co oznacza, że ​​spalasz mniej kalorii, gdy nie będziesz na siłowni, tj. Przez większą część dnia.

Cardio często nie przynosi znaczących rezultatów u osób, które próbują stracić dużo na wadze, ale nie jest to powód, aby całkowicie go lekceważyć – przynosi wiele korzyści, takich jak poprawa zdrowia serca, zwiększenie metabolizmu i poprawa zdolności regeneracyjnych. Ale jeśli chodzi o spalanie jak największej ilości tłuszczu, tak szybko jak to możliwe, trening siłowy okazał się znacznie lepszy od przeciętnego treningu cardio.

Faktem jest, że każdy rodzaj treningu o wysokiej intensywności jest doskonały do ​​utraty tłuszczu, ponieważ zwiększa metabolizm i powoduje spalanie dużo kalorii długo po zakończeniu czynności. Biorąc to pod uwagę, twoje wyniki przyniosą największe korzyści dzięki połączeniu treningów o wysokiej intensywności z mniej intensywnymi ćwiczeniami cardio.

Intensywne części zwiększą Twój metabolizm i popchną twoje ciało do spalenia tony tłuszczu, podczas gdy kardio przyspieszy powrót do zdrowia, poprawi wytrzymałość i zwiększy efektywność całego treningu. Badania wykazały, że możesz osiągnąć wspaniałe rezultaty, jeśli połączysz trening siłowy i trening z treningiem aerobowym w tej samej sesji, która najlepiej sprawdza się, jeśli wykonasz trening aerobowy przed treningiem siłowym.

To sprawi, że twoje serce będzie pompowało więcej krwi i tlenu do mięśni i poprawi twoje wyniki podczas treningu siłowego, a także pomoże ci zwalczyć zmęczenie i utrzymać wydajność treningu. Liczne badania wspierają stosowanie treningu siłowego samego lub w połączeniu z treningiem aerobowym dla lepszego zachowania masy mięśniowej podczas zrzucania tkanki tłuszczowej. Ta kombinacja zwiększonej masy mięśniowej i zwiększonej zdolności metabolicznej sprawi, że będziesz spalać więcej tłuszczu w dłuższej perspektywie.

Jednakże, jeśli po prostu nie masz wystarczająco dużo czasu na wyciskanie w treningu cardio, skup się na treningu siłowym, aby uzyskać optymalne wyniki, zarówno pod względem przyrostu siły, jak i utraty tłuszczu. Badania pokazują, że trening siłowy może utrzymać twój metabolizm na wysokim poziomie do 38 godzin po treningu, co nie ma zastosowania do cardio. W końcu większe mięśnie spalają więcej kalorii i więcej tłuszczu – a co jest lepszym sposobem na uzyskanie masy niż podnoszenie ciężarów?

Pamiętaj jednak, że żaden rodzaj treningu nie może spowodować utraty znacznej ilości tłuszczu – musisz jeść prawidłowo, aby wesprzeć swoje wysiłki na siłowni. Prawda jest taka, że ​​twoja dieta odpowiada za 70% twojego sukcesu – sparuj ją z ciężkim treningiem, a dostaniesz zgrywanie w krótkim czasie!

Potrzebujesz diety, która skutecznie Cię odchudzi? A może potrzebujesz diety i. treningu jednoczenie, która pomoże lub całkowicie wykluczy takie dolegliwości jak: zaparcia, nadciśnienie, Hashimoto, niedoczynność tarczycy, miażdżyca, osteoporoza lub chcesz zregenerować swoje jelita, a trening dobiorę dla ciebie indywidualnie.  Napisz do mnie w celu konsultacji, a następnie ułożę dla Ciebie dietę oraz trening bez drogich, wyszukanych produktów. 

Tylko dziś promocja!

Koszt diety i treningu to to 250 zł + darmowa książka! Kliknij Tutaj aby zgłosić się po dietę i trening. 

 

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk