DLACZEGO MAMY WZDĘCIA BRZUCHA – Gosia Klos

NADĘTY BRZUCH 8 POWSZECHNYCH PRZYCZYN I JAK JE LECZYĆ

DLACZEGO MAMY WZDĘCIA BRZUCHA – https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg. Wzdęcia towarzyszą u większości z nas i utrudniają w normalnym funkcjonowaniu, mogą one wywodzić się z wielu powodów. Jest to powszechny problem u ludzi w każdym wieku.
Objawy które powodują wzdęcia mogą wahać się od słabego nasilenia do bardzo poważnego, mogą nawet spowodować ból. Jest to uczucie nadmiernego przejedzenia się po posiłku i uczucie balona w brzuchu. U nie których ludzi wzdęcia mogą być tak silne ze prowadzą to do odbijania i obrzęków żołądka.

DLACZEGO MAMY WZDĘCIA

Wzdęcia są wynikiem nadmiernej ilości gazów w przewodzie pokarmowym. Dzieje się to z dwóch powodów:
1.Po pierwsze sam proces trawienny uwalnia dużo gazów z pożywienia.
2.Po drugie pewne nawyki mogą przyczynić się do połykania powietrza. Gdy połączyć te dwa procesy może prowadzić do nieprzyjemnego doświadczenia.

U wielu ludzi wzdęcia mogą być nagminnym problemem, a u innych problem rozwiązuje się po upływie paru (nieprzyjemnych) godzin. Jeśli regularnie cierpisz na wzdęcia, istnieje kilka prostych i szybkich sposobów na rozwiązanie tego problemu. Zatem musisz zmienić styl życia i odżywiania jeśli chcesz poczuć się lepiej.

PRZYCZYNY DLA KTÓRYCH JESTEŚ WZDĘTĄ CAŁY CZAS

1. JESZ ZA DUŻO LUB ZA SZYBKO

Jedzenie zbyt dużej ilości posiłku jest jedna z najczęstszych przyczyn wzdęć. Gaz utworzony przez proces trawienia jest rozrzucony w jelitach. Spróbuj zjadać mniejsze porcje i daj sobie więcej czasu aby zjeść ten mniejszy posiłek.
Trwa to ok 20 min aby mozg rozpoznał sygnały, które wysyła mu organizm – na przykład, że żołądek już jest pełny i ma dosyć, wiec jeśli jesz wolnej istnieje mniejsze prawdopodobieństwo przejedzenia. Ta kontrola jest jednym z 3 przyczyn utraty wagi. Biorąc pod uwagę czas, którego potrzebujemy jedząc posiłek, istnieje inna cenna czynność, która da ci korzyści. Dokładnie żuj każdy kęs, pomaga to w trawieniu, długie żucie powoduje produkcje śliny która pomaga rozbić żywność.

2.POŁYKASZ POWIETRZE

Nie tylko zbyt szybkie jedzenie może prowadzić do wzdęć, może być to również od nadmiaru powietrza w jamie brzusznej. Następujące problemy mogą przyczynić się do połykania powietrza:
Korzystanie ze słomek
Picie napojów gazowanych ( które maja wiele innych negatywnych skutków ubocznych)
Guma do żucia i ssanie cukierków
Spróbuj nie robić tych rzeczy i zobaczysz czy to ci pomogło.

3. JESTEŚ ZESTRESOWANY

Stres lub lek może powodować zmienny fizjologiczne organizmu. Wśród niech jest reakcja, która odciąga krew w częściach ciała. To sprawia ze proces trawienia jest mniej skuteczny co może prowadzić do wzdęć. U nie których ludzi reakcja na stres powoduje również problemy z oddychaniem.

4. JESZ PRODUKTY KTÓRE POWODUJĄ WZDĘCIA

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że nie które produkty powodują wzdęcia i uwalnianie nadmiarów gazów.
Tłuszcze to ciężka grupa w odżywianiu, są ciężkie do strawienia. Tłuszcze trawią się dłużej niż białko i węglowodany w rezultacie żołądek jest pełny.
Przykłady takich produktów to: fasola, warzywa kapustne (brokuły, kalafior, kapusta). Nie którzy ludzie są bardziej podatni na nie które z wymienionych warzyw niż inni. Ziarna i zbożne są bardzo bogate w błonnik są również częstą przyczyna problemow z gazami. Te produkty maja niesamowite korzyści zdrowotne, ale może trzeba  je jeść z umiarem, jeśli powodują wzdęcia.

5.PIJESZ NIE WYSTARCZAJĄCA ILOŚĆ WODY

Dużo ludzi ignoruje informacje o zalecanych dawkach picia wody dziennie ( jest 7 znaków ostrzegawczych, które mówią że twojemu ciało brakuje wody). Nie odpowiedni poziom płynów może doprowadzić do odwodnienia organizmu w tym problemy z układem nerwowym. Odwodnienie ma wiele innych skutków ubocznych. Woda jest kluczowym elementem zdrowej diety.

6.UŻYWASZ SŁODZIKÓW

W celu obniżenia cukru w diecie, wiele osób sięga po sztuczne słodziki ( mogą powodować nudności i cukrzyce), alternatywne słodziki takie jak syrop fruktozowy (który jest również dodawany do wielu produktów przetworzonych, takich jak ketchup, chleb).  U wielu ludzi nie wie, że fruktoza nie jest łatwo przyswajalna przez organizm. To powoduje uwalnianie wodoru metanu, które powodują ból, wzdęcia i biegunki.

7.SPOŻYCIE  NABIAŁU MOŻNE POWODOWAĆ WZDĘCIA

Nie którzy ludzie maja nietolerancje laktozy. Nabiał jest podatny na wzdęcia, warto szukać innych alternatyw i skontaktować się z dietetykiem Malgorzata Klos, aby dieta była ułożona indywidualnie.

8. LEKI MOGĄ POWODOWAĆ WZDĘCIA

Według lekarzy wiele leków bez i na receptę takie jak suplementy diety, które są reklamowane w telewizji, mogą powodować wzdęcia  gazy. Oto kilka przykładów:
-Aspiryna
-Leki zobojętniające
-Leki na biegunkę
-Przeciwbólowe
-Suplementy balonika i substancje wypełniające
-Multiwitaminy, tabelki żelaza

Jeśli zauważyłaś, że twoje objawy wzdęć śą własnie po tych substancjach, poproś swojego lekarza o inne, alternatywne leki lub zgłoś się do mnie, aby zacząć zdrowo się odżywiać, a nie wieżyc w cud tabletek.  Jeśli  przyjmujesz lek lub suplement, który nie został przepisany na receptę przez lekarza, należny przerwać stosowanie. Wszystko to chemia i takie wciskanie na reklamach to tylko czysty zysk producenta. Ja nigdy nie przyjmuje żadnych tabletek, bo nigdy nie choruje. Nawet jeśli mnie jakiś katar złapie ( co jest rzadkością )  to idę do sauny i jem dużo owoców, które maja Vit C.

Denerwuje mnie to, jak dziewczyny piszą, że moja cena jest zbyt wysoka i nie stać ją na taki wydatek, a na drugi dzień chwalą się na FB , że kupiły jakieś suplementy diety na odchudzanie w mega większej cenie niż moja konsultacja. Mało tego po 3 tygodniach pisze, że przytyła 5 kg i kupują kolejne suplementy diety, a po roku czasu jest już 30 kg na plusie i dopiero decydują się na moją konsultacje.

Nie róbcie tego. Zawsze powtarzam, że jakiekolwiek wydane pieniążki na zdrowe odżywianie – dieta czy trening u mnie – dietetyka i trenera – to inwestycja w  Twoje zdrowie, a nie moje. 

Pisz do mnie jeśli potrzebujesz rozpisanie diety czy treningu m.klos@btinternet.com

GOSIA KLOS

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk