Dieta na spalenie oponki

belly

Dieta na spalenie oponki

Pierwszą rzeczą jest, aby zrozumieć, że są naprawdę dwa rodzaje tłuszczu na brzuchu:

  • trzewnej tkanki tłuszczowej brzucha
  • podskórnej tkanki tłuszczowej brzucha.

Trzewna tkanka tłuszczowa znajduje się pod mięśniami brzucha i jest w bezpośredniej bliskości narządów. Trudno ocenić jej wielkość i tak naprawdę nie można jej przyciąć. Dotykając brzucha, często trudno określić czy ta twardość to tłuszcz czy mięśnie.

Podskórna tkanka tłuszczowa, jak mówi sama nazwa znajduje się pod skórą. Uosób otyłych jest ona bardzo widoczna i objawia się taką wiszącą skórą nad pasem.

Dieta na spalenie oponki. Tłuszcz na brzuchu tzw. oponka, jest przechowywany wtedy, gdy kombinacja nadmiaru kalorii spełnia hormonalny wpływ kortyzolu i insuliny. Jest to ważne, aby zrozumieć, ponieważ ci, którzy podejmują odchudzania czysto kaloryczną podejście mogą stwierdzić, że tłuszcz wokół ich brzucha wydaje się spalać w znacznie wolniejszym tempie. Każda kobieta ma inną budowę i geny, dlatego też tkanka tłuszczowa u każdej z nas gromadzi się w różnych miejscach. Jest to szczególnie widoczne, gdy przybieramy na wadze.

Oponka

 

Niektóre kobiety narzekają na to, że tkanka tłuszczowa gromadzi im się na brzuchu, inne na zbyt obfite uda czy duże pośladki. Jednak zdecydowana większość z nas ma problemy z akceptacją swoich bioder oraz dolnej części pleców, czyli tak zwanych boczków.
Pamiętaj, że składnikiem diety, który pomaga zlikwidować tłuszcz na brzuchu są nienasycone tłuszcze. Nienasycone tłuszcza można znaleźć w oliwkach, awokado, orzechach i nasionach, ciemnej czekoladzie, sojii, nasionach lnu oraz w oleju/oliwie z oliwek czy słonecznika. Badania pokazują, że spożywanie pokarmów zawierających nienasycone tłuszcze przy każdym posiłku wpływa pozytywnie na zdrowie i „celuje w tłuszcz na brzuchu”. Dodatkowo tłuszcze te (MUFA) pomagają kontrolować apetyt, dlatego też dodając je do posiłków łatwiej jest trzymać się ustalonego wcześniej planu.

Dieta na płaski brzuch zakłada, że jeśli zmniejszysz ilość dziennych kalorii do 1650 oraz dodasz pokarmy zawierające nienasycone tłuszcze do każdego posiłku, będziesz jeść co 3 godziny oraz regularnie uprawiać ćwiczenia na siłowni i cardio to na pewno uda ci się zrzucić zbędne kilogramy a tym samym pozbyć się tłuszczu z brzucha.


Przykładowy jadłospis;

  1. Śniadanie – 50g płatków owsianych na wodzie, 10g migdały, borówki, jabłka, 50g nasion słonecznika

  2. Drugie śniadanie – jogurt naturalny z musli owocowe, 1/2 szklanki soku grejpfrutowego

  3. Obiad  – 100g grillowanego łososia , 2 łyżki migdałów , 150g brokuły

  4. Drugi obiad  – 100g piersi kurczaka, 50g batatów, 200g czerwonej papryki

  5. Kolacja  – 70g tuńczyka w wodzie, 200g marchewki lu innego warzywa

PAMIĘTAJ ! 2 litry wody w ciągu dnia! 

Dieta może działać ale nie dlatego, że zawiera nienasycone tłuszcze. Główną przyczyną, dla której to może działać jest fakT iż ogranicza ona spożycie dużej ilości kalorii w ciągu dnia oraz wprowadza zdrowe nawyki żywieniowe jak częstsze jedzenie, ale mniejszych posiłków.

Zapraszam do całej mojej wersji METAMORFOZA W 3 MIESIĄCE  –  książki z dietą, treningami, przepisami dietetycznymi i dożo, dużo więcej…;) 

Kliknij w link i działaj.

 Kochani piszcie komentarze pod artykułem co sądzicie o przykładowym posiłku!

Dziękuję Kochani

https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg

 

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk