DETOKS przez Twoje stopy – Odchudzanie – Przepis

Detox przez stopy w wodzie - 30 minut - Gosia Klos

DETOKS przez Twoje stopy – Odchudzanie – Przepis. Jak dobrze wiesz, na rynku istnieje mnóstwo metod detoksykacji ciała. Niezależnie od tego, czy chodzi o oczyszczanie z soku, czy o detoks z owoców i warzyw, głównym celem tych technik jest wypłukanie ciała z niepożądanych toksyn, które zanieczyszczają twoje ciało.

Czy wiesz, że możesz detoksykować swoje ciało przez swoje stopy? W rzeczywistości ta metoda jest dość skuteczna i pozwala na detoksykację bez stosowania restrykcyjnej diety.

Ciało jest stale zalewane całą masą toksyn.

Te niechciane toksyny mogą zakłócać prawidłowe funkcjonowanie hormonów i mózgu – wraz z układem odpornościowym. Odtruwanie ciała jest popularną praktyką i choć nie jest to najpopularniejsza metoda, odkażanie przez stopy może być najbardziej skuteczne.

Foot Detox Pads

Możesz kupić podkładki  detoksykujące stopy w każdym sklepie ze zdrową żywnością. Powinnaś je zastosować przed pójściem spać i usunąć je, gdy się obudzisz. Jeśli podkładki detoksowe stają się ciemne, oznacza to, że twoje ciało jest wolne od toksyn.

Jonowa kąpiel stóp

Używając jonowych kąpieli stóp, możesz detoksykować ciało poprzez wydobywanie toksyn z twoich stóp. Opiera się na elektrolizie, sposobie wykorzystania prądu elektrycznego do wywołania reakcji chemicznej. Ciepła woda służy do otwierania porów, podczas gdy sól działa jako środek przeciwzapalny. Następnie wchłaniane są jony i przeprowadzana jest detoksyfikacja stóp. Słona woda staje się ciemna. Ponadto możesz wykonywać te kąpiele na całym ciele. Przedstawiamy kilka sposobów:

1.Przepis na sól do kąpieli Detox
Składniki:

– 1 szklanka soli Epsom
– 1 szklanka soli morskiej
– 2 filiżanki sody oczyszczonej
– olejki eteryczne (opcjonalnie)

Przygotowanie;

Weź wrzącą wodę i wlej do słoika  i pozwól, aby wszystkie składniki się rozpuściły. Dodaj ocet jabłkowy. Następnie dodaj mieszaninę soli i dodaj olejki eteryczne. Powinnaś zanurzyć się na około 30 minut. Po kąpieli może wystąpić osłabienie i wyczerpanie. Uspokoi podrażnienia skóry, detoksykuje ciało i zwiększy poziom magnezu.

2. Kąpiel z detoksykatorem tlenowym
Składniki:

– Suszony imbir w proszku – 1 łyżka
Nadtlenek wodoru ( woda utleniona ) – 2 filiżanki

Przygotowanie:

Dodaj wysuszony proszek imbirowy i nadtlenek wodoru do wanny pełnej gorącej wody. Zrelaksuj ciało w wannie przez 30 minut. Kąpiel może pomóc w alergiach i podrażnieniach, a jednocześnie sprawi, że Twoja skóra będzie gładka i bez skazy.

3. Detox z kąpielą 
Składniki:

– Olejki eteryczne (w zależności od Twojego gustu)
– glinka bentonitowa – 1/2 szklanki ( Glinka bentonitowa powstaje ze zwietrzałego pyłu wulkanicznego. Ponieważ glinka jest w 100% naturalna, w bardzo niewielu kwestiach więc należy się martwić jej stosowaniem )

– sól Epsom – 1/2 szklanki

Przygotowanie:

Najpierw rozpuść sól Epsom w gorącej kąpieli i dodaj w razie potrzeby olejki eteryczne. Następnie wymieszaj glinkę w małej ilości wody, aż kępki się w większości rozpuszczą. Unikaj używania metalu. Następnie dodaj glinkę do kąpieli i moczyć przez co najmniej 20 minut. Ta niesamowita kąpiel usunie toksyny i zwiększy poziom magnezu.

Dzięki za przeczytanie artykułu, podziel się z przyjaciółmi i rodziną!

Możesz do mnie napisać jeśli masz jakieś pytania    na   m.klos@mataleo.eu

https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg

 

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk