Czym jest dieta Indywidualna i dlaczego lekarze nazywają ją jedną z najlepszych diet

wysokie ciśnienie

Czym jest dieta Indywidualna i dlaczego lekarze nazywają ją jedną z najlepszych diet. Na liście najlepszych diet na świecie jest dieta tylko prowadzona indywidualnie, która jest najlepsza od wielu lat. Lekarze twierdzą, że jest to najbardziej skuteczna dieta, która może wzmocnić zdrowie. Według lekarzy National Institutes of Health dieta dobrana indywidualnie pod każdą osobę, zdobyła 3,3 punktu na 5 w kategorii „Skuteczność odchudzania” i 4,5 punktu na 5 w kategorii „Przydatność na zdrowie”.

Jakie są cechy tej diety i dlaczego uważa się ją za jedną z najlepszych

Indywidualnie dobrana dieta opracowana specjalnie dla osób np; z nadciśnieniem w celu obniżenia ciśnienia krwi. Ale później naukowcy zrozumieli, że ta dieta rozwiązuje wiele innych ważnych problemów: obniżenie poziomu cholesterolu, zapobieganie udarowi i niewydolności serca oraz normalizacja masy ciała. Co więcej, ta dieta indywidualnie dobrana jest najlepszą dietą zapobiegającą cukrzycy.

Nie zapominajmy też o włączeniu codziennych ćwiczeń. bo to pomaga szybciej dojść do zdrowia. Moja najstarsza podopiczna ma 72 lata i nie ćwiczymy po to aby mieć płaski brzuch tylko dla dobrego samopoczucia czy zdrowia. Po 3 miesiącach pani Ania odstawiła połowę tabletek, gdyż wszystko powoli się normuje.

Zgłoś się do mnie po współpracę nawet jeśli masz 70 lat. Kliknij tutaj.

Dlaczego tak ważne jest dobranie indywidualnej diety?

1.Wszystkie niezbędne składniki (wapń, białka, błonnik roślinny), które są odpowiedzialne za funkcjonowanie mózgu i narządów wewnętrznych, a także zdrowie włosów i skóry, są zrównoważone w tej diecie.

2.Jest to również wygodne, ponieważ nie trzeba obliczać i monitorować każdego składnika: wystarczy zjeść określone zalecane produkty (owoce, warzywa, produkty zbożowe, żywność zawierającą białko i produkty mleczne) i zmniejszyć ilość soli i od razu będzie lepiej. Ja w swojej kuchni w ogóle nie używam soli czy mąki. Czasami zjem sobie białą bułkę na śniadanie żeby podkręcić metabolizm i to wystarczy.

3.Główną cechą diety w porównaniu z innymi dietami jest to, że została opracowana dla osób, które muszą dbać o swoją dietę przez całe życie. Dlatego nie musisz znosić głodu: możesz sobie pozwolić na różnorodne i smaczne potrawy. Trzeba tylko pamiętać o kilku podstawowych zasadach.

Zgłoś się do mnie po współpracę nawet jeśli masz 70 lat. Kliknij tutaj.

Podstawowe zasady:

Nie chodzi o ilość jedzenia, ale o jego jakość. Oto kilka głównych zasad, których należy przestrzegać:

Pij 2 litry  płynu dziennie.
Jedz 5 razy dziennie. Waga jednej porcji nie powinna przekraczać 215 g.
Dzienne spożycie kalorii: około 2000–2500 kcal.
Słodycze: nie więcej niż 1 razy w tygodniu.
Staraj się jeść więcej płatków owsianych, nasion, fasoli, chudego mięsa i warzyw.
Możesz mieć nie więcej niż 2 przekąsek dziennie (oprócz podstawowych posiłków.) .
Alkohol i tytoń są zabronione.
Zmniejsz sól i spożywaj do 2-3 łyżeczek dziennie.
Twoja dieta powinna obejmować chleb pełnoziarnisty.
Wyklucz wędzone lub tłuste potrawy, marynaty, ciasta, konserwy rybne i mięso.

Co możesz jeść:

Zgodnie z moją dietą,  powinieneś mieć na uwadze swoje cele: czy chcesz schudnąć, czy być po prostu zdrowym w każdym wieku. Jeśli chcesz schudnąć, twoje menu powinno zawierać mniej kalorii. Innymi słowy, musisz zmniejszyć porcje i oczywiście ćwicz ( też musisz mieć wszystko indywidualnie dobrane ).

Płatki: nie mniej niż 2 porcji dziennie (jedna porcja = kromka chleba, 1/2 szklanki ugotowanego makaronu, 1/2 szklanki owsianki).
Owoce: nie więcej niż 5 porcji dziennie (jedna porcja = 1 owoc, 1/4 szklanki suszonych owoców, 1/2 szklanki soku).
Warzywa: 5 porcji dziennie (jedna porcja = 1/2 szklanki gotowanych warzyw).
Beztłuszczowe produkty mleczne: 2-3 porcje dziennie jedna porcja = 50 g sera.
Nasiona, fasola, orzechy: 3 porcji tygodniowo jedna porcja = 40 g.
Tłuszcze zwierzęce i roślinne: 3 porcje dziennie (jedna porcja = 1 łyżeczka oliwy lub oleju lnianego).
Słodkie potrawy: nie więcej niż 1 razy w tygodniu (jedna łyżeczka miodu lub dżemu).
Płyny: 2 litry  dziennie (woda, zielona herbata, sok.)
Białko: 0,2 kg  chudego mięsa lub ryb, jaja.

Czego unikać:

Oczywiście musimy unikać wszystkich typowych „niezdrowych” produktów. Możesz wyeliminować szkodliwe produkty krok po kroku, a wreszcie zniknie chęć jedzenia zakazanych potraw.

Jak zaplanować dietę:

Możesz stworzyć własne menu, biorąc pod uwagę zasady diety i produkty, które możesz jeść. Nie musisz robić nic specjalnego, aby stworzyć swoją dietę: wystarczy dołączyć niezbędne produkty i stopniowo wykluczać te „złe”. Jeśli Twoim celem jest zrzucenie wagi, zmniejsz ilość zalecanych porcji. Możesz również napisać do mnie po aką dietę i trening.

Wniosek:

Dieta Indywidualna jest łatwą, bezpieczną i przydatną dietą, która może pomóc Ci poczuć się lepiej i pozbyć się nadwagi. Taka dieta zapewnia organizmowi niezbędną ilość mikroelementów i witamin i nie ma ram czasowych na przestrzeganie tej diety. Możesz schudnąć płynnie i bez głodu lub nagłych wahań wagi. A to oznacza, że ​​twoje ciało nie będzie zestresowane.

Zgłoś się do mnie po współpracę nawet jeśli masz 70 lat. Kliknij tutaj.

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk