Ćwiczenia na mięsnie pośladków i bioder

Ćwiczenia na mięsnie pośladków i bioder – Gdy wykonujesz ćwiczenia na pośladki w formie przysiadów, liczy się technika. Oto ona:


– proste plecy, nogi ustawione na szerokość bioder;
– przysiad wykonujesz do momentu, w którym między łydką a udem pojawi się (mniej więcej) kąt prosty;
– schodząc do dołu, pilnujesz, by wypiąć klatkę piersiową i ściągnąć łopatki oraz by kolana były ustawione na równi ze stopami, czyli staw kolanowy musi być tuż nad skokowym (nie skręcasz ich na zewnątrz lub do środka) oraz – co najważniejsze – by kolano w przysiadzie nie przekraczało linii palców u stóp;
– zaczynasz od cofania bioder (pomocne na początku może okazać się krzesło ustawione za tobą);
– kiedy jesteś w górze, mocno napinasz pośladki, wypychając miednicę odrobinę do przodu.

Jeśli masz problemy z kręgosłupem i właściwą postawą, ćwiczenia na pośladki wykonuj pod ścianą z piłką  pod plecami.

Ćwiczenia na mięsnie pośladków i bioder

No dobrze, ale ćwiczenia na pośladki są różne, więc czemu akurat przysiady? Odpowiedź jest prosta: bo pupa i jej kształt to przede wszystkim mięśnie pośladkowe: mały, średni i najważniejszy – duży – który nadaje właściwy kształt. Nie bez znaczenia pozostają także mięsień dwugłowy uda, który znajduje się bezpośrednio pod pośladkiem, oraz mięsień czworogłowy uda. Przy przysiadach pracuje cała pupa, bo takie ćwiczenia na pośladki  angażują do pracy wszystkie te mięśnie. Wzmacnia je, modeluje i rzeźbi, dzięki czemu i nogi i pośladki zaczynają nabierać odpowiednich kształtów. Pupa po kilku tygodniach przestaje walczyć z grawitacją i zaczyna dumnie podnosić się tam, gdzie jej miejsce. Jestem fanką przysiadów z obciążeniem, ale uwierzcie mi, że 100 zwykłych przysiadów dziennie wystarczy, żebyście byli zadowoleni z rezultatów. Sprawdziłam, lepsze ćwiczenia na pośladki nie istnieją. Tylko błagam, regularnie!

Ćwiczenia na Biodra

Biodra są zmorą dla wielu kobiet, a każda chce mieć je piękne i szczupłe. Czy to możliwe? Oczywiście, że tak wystarczą odpowiednie ćwiczenia wyszczuplające biodra. Są to z reguły proste ćwiczenia, które nie wymagają od nas zbyt dużego wysiłku i dużej ilości czasu. Zwykle wystarczy kilka minut dziennie, by w krótkim czasie cieszyć się zgrabnymi biodrami. Nie ma kobiet idealnych – każda ma jakieś mankamenty. Jeśli u ciebie są to biodra to ćwicz razem z nami, a już po tygodniu będziesz mogła zobaczyć pierwsze efekty. Dziś mam dla was zestaw  ćwiczeń wyszczuplających biodra – mam nadzieję, że zadziałają one u was tak samo skutecznie jak u moich znajomych. Osobom, które niewiele się ruszają polecam wykonać przez ćwiczeniami krótką rozgrzewkę (10 minut), na którą składa się bieg w miejscu, pajacyki, skłony oraz przysiady.

 

Podaj mi swój email, abym mogła informować Cię o nowościach na blogu :)


Email :
Imię :

Powodzenia.;)

 

 

 

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk