Ćwiczenia Odchudzające

cwiczenia-odchudzające-

Ćwiczenia Odchudzające do wykonania w każdej chwili

Nie jest tajemnicą, że większości z nas, potrzeba więcej ruchu na co dzień. Dla większości też, najczęściej oznacza to planowanie czasu na siłowni i spędzeniu wszystkich wolnych chwil na bieżni.

Ćwiczenia odchudzające, gdy nie mam czasu na siłownię

Oto kilka prostych sposobów na włączenie więcej ruchu do swoich codziennych zajęć, czyli ćwiczenia odchudzające dla każdego 🙂

Chodzić – Pierwszą magiczną techniką jest …chodzić. Chodzić kiedy tylko możesz. Zaparkuj dalej od miejsca przeznaczenia. Jeśli tylko pogoda na to pozwala, parkuj daleko. Nie tylko łatwiej znajdziesz miejsce parkingowe, ale też masz mały trening. Spacer, który zajmuje tylko kilka minut a tak wiele dobrego robi dla organizmu. Rób to tak często, aż stanie się nawykiem.

Schody – Zamiast używać windy, chodź po schodach. Jest to prosty sposób, na ćwiczenia odchudzające. Tyłek stanie się jędrniejszy, bardziej atrakcyjny i nogi zaczną być smuklejsze 🙂 Jeśli jest taka możliwość, unikaj windy. Po kilku pierwszych dniach, zauważysz zmęczenie i niechęć do schodów. Pokonaj to! Wytrwaj! Przypominaj sobie w takich chwilach: zgrabna pupa czy tłusta … 🙂

cwiczenia-odchudzające-Ulubione programy telewizyjne – dlaczego nie wykorzystać tego czasu na ćwiczenia odchudzające? Ustaw rower lub inne urządzenie blisko telewizora. Oglądasz, ćwiczysz i chudniesz. Prawda że proste? Jeśli nie masz żadnego przyrządu w domu, wybierz inną aktywność, jak kilka przysiadów (dla pośladków), kilka pompek (dla biustu i rąk) czy kilka podskoków podczas reklam (dla smukłych nóg).

Spacer – zdecydowanie lepiej jest jednak zastąpić telewizor wieczornym spacerem. Może z całą rodziną na spacer po kolacji? Jest to świetna okazja, aby spotkać się ze sobą i trochę poćwiczyć w tym samym czasie. Dzieci się świetnie relaksują po ciężkim dniu i jednocześnie dajecie sobie szansę, na bliskość ze swoim współmałżonkiem. Ogromnym plusem jest tutaj, wielki przykład jaki dajecie dzieciom. Pokaż dzieciom, że aktywność fizyczna jest ważna i ciekawa a stanie się to ich nałogiem do końca ich życia.

Prace domowe, ogrodnictwo – Czy można wykonywać ćwiczenia odchudzające podczas prac domowych, takich jak zmywanie podłogi, odkurzanie, porządki? Pomyśl tylko ile przysiadów można zrobić, wycierając kurze w domu? Ile przysiadów można robić, wyciągając chwasty z domowego ogródka? Ile podskoków można zrobić myjąc okna?

Z tymi prostymi zmianami, będziesz w stanie podnieść tętno, nie poświęcając wcale dużo czasu. Ćwiczenia odchudzające w ciągu zaledwie kilku minut spowodują, że wszystko zacznie się poprawiać w twoim życiu.

Ciało fizyczne, energia życiowa, uśmiech na twarzy, więcej wigoru i życie staje się piękne, czego z całego serca życzę i Tobie i Sobie 🙂

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk