Ćwiczenia na schodach mega wycisk

Ćwiczenia na schodach mega wycisk. Trening na schodach nie należy do najłatwiejszych, ale daje znakomite efekty: rzeźbi pośladki, podnosi wydolność i spala bardzo dużo kalorii. Bardzo często w swoich treningach z moimi podopiecznymi wykorzystuje schody i naprawdę można bardzo ładnie wyrobić sobie kondycję i ujędrnić uda i pośladki.
Ćwiczenia na schodach jest również jednym z najskuteczniejszym treningiem na pozbycie się zbędnych kilogramów, Żadne inne ćwiczenie nie podnosi pulsu tak w krótkim czasie i nie powoduje spalanie aż tylu kalorii. Ćwiczenia poprawiają też szybkość i koordynację ruchową przy wskakiwaniu na kolejne schodki wymagaj bardzo zwinnych, precyzyjnych ruchów.

Ćwiczenia na schodach mega wycisk, można zastosować jako rozgrzewkę lub trening, który trwa 30-40min i obejmuje ćwiczenia ogólnorozwojowe przeplatane podbiegami w górę i zbieganiem w dół. Ze względu na dość duże tempo trening nie jest polecany osobom początkującym (ewentualnie można skrócić czas jego trwania). Powinien być wykonywany maksymalnie 3 razy w tygodniu z jednodniową przerwą między kolejnymi sesjami treningowymi.


Podam 3 przykłady, jakie możesz  zrobić ćwiczenia w wolnym czasie. 

1. Wskoki na boki
Ustaw się na dole schodów. Ugnij kolana i wskocz prawą nogą w prawo na drugi stopień, potem lewą nogą w lewo na TRZECI stopień i tak na zmianę. Skacz dynamicznie z boku na bok za każdym razem pokonując po dwa stopnie. Zaangażuj ręce. Zrób tak po 10 razy na każdą stronę w 3 seriach.

2. Odwodzenie nogi
Stań prawą nogą na drugim schodku, lewą nogę podnoś do góry i powoli opuszczaj 1-3 cm nad ziemią. Zmieniaj stronę po 10 powtórzeniach. Zrób każdą stronę w trzech seriach. Pamiętaj, aby napiąć mięśnie brzucha.

3. Wyrzuty nóg w tył
ustaw się na dole schodów i oprzyj się rękami o trzeci stopień. Wskocz prawą nogą na drugi stopień, a lewą wyrzuć do tyłu. Następnie zmień stronę i wskocz lewą nogą na drugi schodek, a prawą wyrzuć w tył. Powtarzaj ruch na przemian wykonując po 10 skoków na lewą i prawą nogę W TRZECH SERIACH.

Na koniec treningu maszeruj góra, dół przez 5 min. Następnie zrób krótkie rozciąganie ud, pośladków i łydek.

Jeśli chciałabyś umówić się na cały trening ze schodami to napisz do mnie, a ja przyjadę do Ciebie i dam ci wcisk. Zobaczysz jak można fajnie wykorzystać schody do treningu, aby ujędrnić pośladki i zlikwidować cellulit na udach.

Zapraszam serdecznie.

m.klos@mataleo.eu

https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk