Ćwiczenia na Dolny Brzuszek – VIDEO

Trening na brzuch i boczki - Video - Gosia Klos

Powszechnie uważa się, że siłowy trening metaboliczny jest bardzo skuteczną formą ćwiczeń. W przeciwieństwie do klasycznych ćwiczeń siłowych, wykonuje się je dłużej lecz z mniejszym obciążeniem. Nie jest to jednak klasyczny, monotonny trening cardio lecz bardziej intensywny typ treningu. Podczas tego typu aktywności fizycznej spalamy dużą ilość kalorii, zwiększone zostaje spalanie tkanki tłuszczowej. Do takiego treningu napewno trzeba dołożyć trening na Brzuszek.

Musisz zapamietać, że im cięższy trening, tym więcej kalorii można spalić w danym okresie czasu. Jednak tempo pocenia się nie jest zależne jedynie od intensywności treningu. Są ludzie, którzy produkują więcej potu z powodu nadwagi, ale są również tacy, którzy pocą się intensywniej poprzez uwarunkowania genetyczne. Ludzie mają tendencję do pocenia się w środowisku gorącym i suchym lub gdy są za ciepło ubrani. Szybka redukcja wagi jest gwarantowana w wysokiej temperaturze, ale większość utraconej w ten sposób masy ciała to woda, która mimo wszystko powinna być dostarczona po zakończonym treningu, jeśli nie chcemy ryzykować utratą naszego zdrowia.

Dziś nie będę wam rozpisała całego treningu siłowego czy domowego, tylko chce sie skupić na treningu ABS.Jedyna uwaga to taka, że samym treningiem na brzuch nie spalisz kalorii. Musisz go dodać do swojego treningu lub zgłosić się do mnie po nowy trening na m.klos@mataleo.eu

ZACZYNAMY!

1.Brzuszki. Połóż się na plecach z ugiętymi kolanami, stopy są dociśnięte do podłogi. Połóż ręce za głową i otwórz łokcie na boki. Trzymając dolną część pleców przyciśniętą do podłogi, zrób wydech, gdy zaczniesz się podnosić do góry, wdechu zwolnij, kiedy położysz łopatki na podłogę. Zrób takich 15 brzuszków 3 serie.

2.Brzuszki z nogami do góry. Połóż się na plecach i zaklinuj dłonie pod każdym biodrem, a dłonie wciśnij w podłogę. Z tej pozycji ugnij kolana o 90 stopni i ściśnij je razem, gdy dociśniesz plecy do podłogi. Kiedy twoje kolana są nad twoimi biodrami, wydech podnosząc biodra kilka centymetrów nad ziemią. Kontroluj ruch, powoli opuszczając obie nogi w kierunku podłogi, nie dotykając podłogi. Zrób takich 15 brzuszków 3 serie.

3.Połóż się na plecach z ugiętymi kolanami, a stopy dociśnij do  podłogi. Rozciągnij ramiona wzdłuż boków o kilka cm nad podłogą, a głowę podnieść do góry. Trzymając ramiona w równej odległości od podłogi, sięgnij lewą ręką w kierunku lewej pięty. Powtórz tak po przeciwnej stroni. Zrób 20 powtórzeń na każdą stronę 3 serie.

4.Podskoki do góry to proste ćwiczenie. Zrób je na początku tego treningu przez 10 min. 

Nie wykonujmy ćwiczeń, jeśli coś nas boli, źle się czujemy lub dane ćwiczenie powoduje dyskomfort. Jeśli czujemy się słabo, drżą nam mięśnie, kręci nam się w głowie, natychmiast przestańmy ćwiczyć i odpocznijmy, głęboko oddychając. Przed każdym treningiem zrób 10 min rozgrzewkę. Rozgrzewka ma na celu zapobieganie kontuzjom i urazom podczas treningu, zatem dobrze rozgrzany mięsień jest przygotowany do części wzmacniającej i kształtującej.

PRZECIWWSKAZANIA:  niewydolność krążeniowo- -oddechowa i serca, ostre stany chorobowe, ostra rwa kulszowa, świeże” stany po-operacyjne, urazy powypadkowe, kontuzje ogólne osłabienie organizmu, ogólne osłabienie organizmu, zalecenie ze strony lekarza dotyczące zakazu ćwiczeń, nieleczone nadciśnienie, ból nasilający się podczas ćwiczeń, osteoporoza, urazy kręgosłupa.

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk